Často chorý

Príspevok v téme: Často chorý
tomino20

Čaute, hľadám nejakú radu ohľadom zlepšenia imunitného systému.
Takto: mám 20 rokov, mám rôzne alergie (pel, prach, plesne) a mojim problémom je, že aj v týchto mesiacoch (september - apríl - teda mesiace, kedy nemám výrazne problémy s alergiami)bývam často chorý (prechladnutie, chrípka), preto hľadám nejaký spôsob ako si zlepšiť imunitu. Dá sa povedať, že bývam každé 1 - 2 mesiace chorý (+ cez leto alergická nádcha, kýchanie), takže mi to ide dosť na nervy. Snažím sa robiť všetko, čo je v mojich silách, aby som si zvýšil odolnosť- športujem, zdravo sa stravujem (dostatok ovocia, zeleniny, vyhýbam sa nezdravým jedlám), beriem denne vitamín C (asi 1.5g denne), teplo sa obliekam, trochu otužujem v sprche, jednoducho dodržiavam snáď všetky zásady zdravého životného štýlu, no aj tak bývam často chorý. Osobne si myslím, že je to tým, že v týchto mesiacoch neberiem lieky proti alergii (nemám nejaké vážnejšie príznaky) a údajne tie alergie znižujú imunitný systém aj cez zimu. Na druhú stranu nechcem celú jeseň, zimu, jar brať tie lieky, nakoľko to nie je moc zdravé(predsalen sú to steroidy).
Nejaké rady ako si zlepšiť tú imunitu? Niečo čo Vám pomohlo? Ďakujem.

RNG

V zime sa clovek viac zdrzuje vnutri, kde je vzduch az 20 krat tak spinavy, ako vonku, naviac velmi suchy, takze cloveku vyschnu sliznice a praskaju, co ma za nasledok zvysene alergie a rozne mozne zapaly s mikrobov, co sa cez praskliny v slizniciach v tele usadia.
Ja si obcas kvapkam do nosa kokosovy olej s trochou citricidalu(30 ml kokosaku a 2 kvapky citricidalu vo flasticke s kvapatkom, ktoru postavim do pohara teplej vody a potom kvapkam do nosa) Toto mi namaze sliznice, aby natolko nevysychali a zaroven znici rozne infekcie, co sa tam usadili z kvapociek, co sa nachadzaju vo vzduchu najma led ludia kaslu
Kvapkat si treba v leze, s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutiom kde sa inac infekcie mozu zdrzovat aj dlhe mesiace a s hlienami znova a znova nakazovat mandle, hrdlo, priedusky, pluca a dokonca aj stredne ucho.
V tych dutinach su prakticky nedosazitelne nicim branym ustne, s vynimkou aromatickych prchavych olejov, ako napr oreganovy olej. Tento odhlienuje a tiez potlaca aj rozne kvasne a hnilobne infekcie co ziju v hlienoch a z hlienov a sposobuju aj mesiace dlhe kaslanie.