Chorobná žiarlivosť

Príspevok v téme: Chorobná žiarlivosť
žiarlivka

Zdravím, zaujímalo by ma, či sa dá *vyliečiť* zo žiarlivosti... Ono, problém je v tom, že na začiatku vzťahu som partnerovi na 100% dôverovala, a asi po trištvrte roku som zistila, že nehral úplne férovo... Ďalší polrok sa ťahal tiež nemastno-neslano, a hoci trz už *seká dobrotu*, neverím mu... Chcem mu veriť, aj ho púšťam preč s kamošmi (bývame spolu), ale vždy mi vrtá v hlave, že čo ak mi klame, a už si predstavujem rôzne scenáre... Dá sa toho zbaviť? Má niekto podobnú skúsenosť?

žiarlivka

Ja nevieeem.... Proste, rovnako, ako keby som od neho najradšej niekedy odišla, tak isto aj nemôžem, lebo ho ľúbim... Ale uvedomujem si, že náš domček je od prvého poschodia krásny, pevný dom, ale základy a prízemie sú naštrbené a držia len na vlásku... Lenže niekedy verím tomu, že tie depky vyvolávam sama, lebo nechcem byť šťastná... Mám kamarátky, ktoré odpustili partnerom oveľa horšie veci (dokonca starším, vyspelejším partnerom - ten môj mal v tom čase 19rokov), a trz sú šťastní spolu, idú sa brať, plánujú bábätko, a sú vysporiadané s minulosťou, hoci boli oveľa labilnejšie ako ja... Prečo to týmpádom ja nedokážem?

5.5elsa

lombardo tak tak taký istý bude aj za 20 rokov no žiarlivka už je len na tebe či o také niečo máš záujem , čo sa týka psychologičky je to úplne zbytočné nemáš depresie depky má hocikto čo by ti robila terapie a tam tomu by si zdvihla sebavedomie ešte viac tým že by si tam chodila radšej si zájdi s kamoškou niekam do spoločnosti pri športe sa tiež dobre vybíja energia behať plávať a tak

lombardo1981

Poviem ti to na rovinu. Manipulátor navždy zostane manipulátorom. A ty si na jeho "hru" kladne prikývla. Vieš, že s tebou zametá, ale nechávaš ho to robiť. Vieš, že ťa v minulosti "dotlačil" tam, kam chcel. Aj za cenu klamstva. Dobre si to uvedomuješ, preto mu neveríš. A dobre robíš. Pretože, keď doteraz nemal zábrany, tak ich nebude mať ani v budúcnosti. Nie si si istá, čo je pravda a čo lož.
Myslíš, že reakcia "dostal po pysku" je správna? Zatĺkanie je jedna vec. Ale fyzický atak...
Tvrdíš, že ho máš rada, preto mu nedokážeš ublížiť. Prečo on tebe dokáže ubližovať? A pritom ti vravieť, mám ťa rád?

Fleur-de-lis

no, on nie je sebaistý a vyrovnaný. Takých je veľa, to by ešte bolo ok. Dôležité je ako sa k tomu človek postaví, ako to chce riešiť. On to zrejme rieši cez ženy a teda aj cez teba. To je prístup, ktorý nič dobré neprinesie. Je to nevyzretý sebecký spôsob (zraňuje a využíva to druhých).
Ja by som s tým neriskovala vzťah.

žiarlivka

V podstate aj som sama sebou, nehrám sa na niečo, čím nie som, zvykla som si na to, že chce byť potrebný (trz si to už cením), a zase, tiež mu všetko nedovoľujem... Pri nástupe do práce som mu dala najavo, že celý deň môže byť vonku s kamošmi keď budem v práci, ale o deviatej chcem, aby bol doma so mnou... Spočiatku zostával vonku, tak som rovno z roboty išla do polnoci s kamoškou vonku, a hneď si to rozmyslel... Alebo keď mi nenapísal, že ide von, ja som tiež bez ohlasu neprišla domov z roboty... Keď dačo urobil, nerozprávala som sa s ním... Čiže len tak som sa nenechala, robila som veci, ktorē sa mu nepáčili, len aby sa uvedomil... Ale to moje depky nevyriešilo...

lombardo1981

Si v tom vzťahu sama sebou? Alebo sa stále len prispôsobuješ? Vzťah má byť o kompromisoch. A tým samozrejme nemyslím, že pristúpi na tvoj návrh ohľadne nedeľného obeda.
Robí si s tebou iba to, čo mu dovolíš. Pokiaľ mu nenastavíš mantinely, neprestane. A až potom zistíš, čo za človeka to je.

5.5elsa

ale ty si nemôžeš zo sebou nechať tak zametať si slabá musíš si vážiť samu seba športovať mať svoju osobnosť nepotrebuješ muža na to aby si vedela že si pekná že si úspešná musíš byť silnejšia aby s tebou nepohlo každé jeho slovo jemu sa to páči on to vie že si s tebou môže robiť čo chce a baví ho to zmena musí ísť od teba vytvor si obranný systém lebo to bude stále zneužívať ale aj iní.... jednoducho sa mu postav :D ako ti to mám povedať však nie si na ovládačku to myslím v dobrom spamätaj sa

žiarlivka

Lenže, keď si tak vezmem, ak nerátam tie svoje depkové stavy, je nám spolu úžasne... Fakt, sa v robote nvm dočkať, kedy už budem končiť a príde po mňa, kedy budeme variť spolu, pozerať telču a taaak... Ja som odhodlaná urobiť za tým všetkým hrubú čiaru, len to nejde... Lebo si uvedomujem, že hádku začnem v kuse ja, a vyťahujem veci spred troch rokov a tak... Ale nedokážem si pomôcť... Proste mám niekedy pocit že som nejaká psychopatka, že sa v tej minulosti musím toľko šprtať...

lombardo1981

Podľa mňa mu to hľadí ego doteraz, len ťa asi nechce stratiť, pretože s tebou môže manipulovať. A pokiaľ ti vsugeruje, že si v podstate škaredá a neschopná, a môžeš mu nohy bozkávať za to, že s tebou chodí, iba sa sám ubezpečuje o svojej dôležitosti.