Šampón na mastné vlasy

Príspevok v téme: Šampón na mastné vlasy
Clare

Zdravím, už veľmi dlhú dobu má trápi časté mastnenie mojich vlasov a chcela by som radu na nejaký dobrý a kvalitný šampón, ktorý by mi pomohol. Moje vlasy niesú príliš dlhé ani príliš krátke, asi tak akurát skoro do polky chrbta no jemné a riedke. Vlasy si umývam tak každý 3-2 deň a nehorazne ma to štve, prvy deň po umyti to je pohode ale ten druhy a už treti mam mastne. Vyskušala som kopu roznych šamponov - Head&Shoulders, Syoss, Garnier Fructis, Timotei a momentalne mam Shaumu. Už neviem čo robiiiiť, tak budem rada za nejake rady a typy.

verodoll

Citron so sodou je dobry, ale nesmierne poskodzuje vlasy...ovela lepsie je siahnut po zihlavovom pripadne brezovom vyluhu ale najradsej by som sla byt tebou do samponu ducray argeal z notina ten ti sto pro neublizi a zbavi ta mastenia vlasov cize potom uz mozes ist na akykolvek sampon chces

Nephilim

Citron + soda bikarbona

A k tomuto len jedno, čím viac budete umývať a odmasťovať, tým viac sa Vám budú vlasy mastiť. A je úplne jedno či používate lacný šampon, či nejakú vychytenú značku alebo niečo z lekárne.

Ide o to, že všetky tieto kozmetické prípravky vtlkajú ľudom do hláv, že ich musia používať, aby mali zdravé vlasy. Akurát Vám vytiahnu peniaze z peňaženky...:-) A účinok? Takmer žiadny... Akurát Vám odmastia a vysušia vlasy tak, že Vaše telo má potom neustále potrebu produkovať viac viac mazu. Inak, ked máte produkciu mazu v rovnováhe, tak ten pôsobí ako prirodzený vlasový kondicionér. Udržuje vlasy hebké a pružné, aby sa neštiepili a nelámali.

Ja som tiež používala rôzne značky, lacné, drahšie a vlasy sa mi veľmi rýchlo mastili plus som ešte mala veľmi často problémy s pokožkou - vyrážky, zápaly, lupiny,... nič príjemné...:-(

Ale spravila som nakoniec jednu vec, prestala som používať šampon na vlasy. Prvé dva mesiace boli dosť problémové a trvalo, kým sa mi dali vlasy do poriadku. 2.,3 a 4. týždeň som mala vlasy v takom stave, ako keby ste mi na hlavu vyliali kýbel oleja:-D
Ale potom sa to začalo zlepšovať a teraz sú krásne hebké, lesklé a nie sú ani suché a ani mastné. A zdá sa mi, že aj trochu podrástli:-)

Jednoducho, vytlačím si 3-4 citrony a pridám balíček sody bikarbony. Nanesiem na hlavu a nechám pôsobiť 2-3 minúty, opláchnem. A mám vystarané aj na týždeň:-) A taktiež používam kvalitnú Hennu - raz za mesiac.

A z tých gebuzín, ktorých sú plné regále v obchodoch nepotrebujem absolútne nič:-)

Ako ja viem, znie to humusácky, že nepoužívam šampon, ako keby mi bola ukradnutá hygiena, však? Reklama robí svoje:-)
Zodpovedne však môžem vyhlásiť, že mám oveľa čistejšiu hlavu, a najmä zdravšiu, než kedykoľvek predtým:-):-):-)

Daduska13213

ahoj ja som minule riešila to isté, ale nie ja ja mám naopak príliš suché vlasy, ale svokre som pozerala nejaké šampóny vyskúšala asi tri rôznych značiek ale takých čo sa predávajú vo veľkoobchodoch pre kaderníčky a najlepší ktorý mala a pri ktorom aj ostala bol matrix parfums.sk ... je tam že pre väčší objem ale vlasy vydržia dlhšie sa nemastiť a aj zachováva objem =) a k tomu používa ešte sprej a je to neporovnateľná zmena keďže doteraz nie že na druhý deň ale už ku večeru mala splastnuté mastnejšie vlasy

paculka

Brezový šampón dosť vysušuje rýchlo mastiace vlasy. Vlasy česať/rozčesať až keď uschnú a čo najmenej prehrabávať rukami. Možno pomôže.

lola48

Mám ten istý problém a veľmi ma to otravuje, pretože prvý deň po umytí ich mám normálne a druhým deň si už musím spraviť vrkoč lebo sú už mastné. Trochu mi pomohol lopúchový šampón z lekárni. Ale aj tak si musím umývať hlavu každý 3 deň aby som vyzerala normálne

Dolores1

Vyskúšala som všetko z lekární, drogérií ale efekt žiaden. Skús kozmetiku s včeliou materskou kašičkou alebo s prídavkom propolisu. Ja som objednávala cez www.pleva.sk a intervaly medzi umývaním vlasov sa predlžujú. Majú tam kadejaké zázračiky, ktoré mi pomohli. Tak veľa šťastia.

zuzi74

runa to nie je blbost co si napisala, ale dobra rada. Ako som uz pisala nizsie, pokozku castym samponovanim odmastujeme, ona sa vysusi a tym sa brani a zacnie tvorit maz. Potom sa cudujeme, ze sa nam mastia vlasy.
Preto som aj ja zacala pouzivat olejovy nepenivy sampon.

A este na zaver clanok, ktory som skopirovala aspon scasti:

V poslednom čase niektoré značky a ich “nové” produktové rady deklarujú “parabens free” zloženie a kladú patričný dôraz na toto upozornenie na vonkajších obaloch. Dalo by sa povedať, že je to pozitívny krok vpred. Je však paradoxné, že aj napriek tomu v ich pôvodných a súbežne existujúcich produktoch parabény stále pretrvávajú.

runa

možno to znie ako blbosť, ale vyskúšaj argánový olej na pokožku, raz dvakrát týždenne, vmasírujem si ho do pokožky hlavy a nechám pokojne pôsobiť aj celú noc, ale stačí možno dve či tri hodiny, treba potom vlasy poriadne zmyť...

ľudia si často neuvedomujú, že sa treba starať aj o pokožku hlavy, ak je príliš suchá, možno sa tak nejak iba bráni...mne sa zhruba pred rokom strašne zhoršil stav vlasov, okrem toho, že mi dosť vypadali, rýchlo sa mastili, pomohla mi aj henna do ktorej si vždy pridám trochu argánového oleja, aj si nechceš farbiť vlasy, vyskúšaj hennový bezfarebný zábal

zuzi74

Ani sampon bez parabenov a sulfatov ti nezaruci, ze sa vlasova pokozka nebude mastit. Aj na takych samponoch som nasla zlozku, ktora drazdi pokozku a je obdobna zlozke SLS. Cim viac sa vlasy samponuju, tym viac sa pokozka brani, lebo mi ju vlastne odmastujeme.
To sa da ovplyvnit, len to chce trpezlivost a spravny vyber samponu.

Lulu2011

najhorsie su prave tie moderne sampony co si vymenovala...to aj po pol dni uz ma clovek z tých silikonov a parabenov mastnu hlavu, pozri sa po znacke Bione a Yves Rocher, alebo Fitoval z lekarne, tie ti urcite lepsie urobia