Mam pocit, ze som hlupa

Príspevok v téme: Mam pocit, ze som hlupa
gonfala

moj problem je ten, ze sa nic poriadne neviem o tom co sa deje vo svete ci u nas, nemam vseobecny prehlad o dejinach, geografii, politike,sporte, proste o vsetkom,, neviem ani ako funguje svet a veci vo svete, vselijake systemy a tak.. stale som zasnivana v mojej mysli si predstavujem nieco a stale len snivam a realne nijake nove informacie neprijimam. neviem sa ani sustredit, ked si nieco citam. neviem ani dlho pocuvat cloveka a premyslat nad tym o com hovori. som asi uplne mimo. A ked som v nejakej spolocnosti, tak sa citim hlupo a radsej nic nehovorim, pretoze sa v nicom nevyznam natolko aby som o tom vedela rozpravat.
chcem sa teda opytat, ci mi viete nejako poradit, ze akym sposobom by som mohla moje dovednosti zlepsit, lebo ani neviem odkial zacat. myslim, ze urcite nie je nic statene, mam 21, zivot pred sebou, ale zacinam byt uz taka smutna kvoli tomu, tak dajte vediet ak viete o com hovorim, dakujem pekne

limpa

Tak zazivam to iste,presne mam tento isty problem...len viem ze nie som hlupa ,ale ked si take nieco aj pozriem ,tak to casom proste zabudnem.Tiez mam pratiu kamosov co chodime von a nie to vecer,kedy by nehovorili o politike,ekonomike ci sporte...s ludmi co sa nebavia na taketo temy nemam problem pokecat.Ale viac menej mam iba takychto kamaratov pri sebe,tiez sa citim od veci ,tiez mam strach co len nieco povedat,lebo oni vsetko analizuju a nedaj boze sa v niecom pomylit.Necitim sa tam dobre:/ale celkovo,dnes si najist cloveka co ti super padne a zvyknut si na povahy to vsetko trva...raz ked sa stretne grupa takychto ludi,tak zial ja tam nepatrim.

Matej

Redakcia portálu ZDRAVIE.sk si dovoľuje upozorniť diskutéra vystupujúceho pod menom Sponka2, že obsah Vašich príspevkov hrubým spôsobom porušuje základné etické princípy a definované etické pravidlá diskusného fóra portálu ZDRAVIE.sk.

Dôrazne Vás žiadame, aby ste sa vyvarovali uverejňovaniu akýchkoľvek diskusných príspevkov s obsahom porušujúcim základné etické princípy a aby ste dodržiavali definované pravidlá diskusného fóra portálu ZDRAVIE.sk.

V prípade, že v krátkom čase nedôjde k zjednaniu nápravy v tejto veci, redakcia ZDRAVIE.sk osloví Vášho poskytovateľa internetového pripojenia a po vzájomnej komunikácii s ním bude kontaktovať príslušné orgány činné v trestnom konaní.

Zároveň si dovoľujeme požiadať ďalších diskutérov, aby na príspevky diskutéra vystupujúceho pod menom Sponka2 nereagovali. Vaša redakcia ZDRAVIE.sk.

NO2

Pozerať správy patrí k všeobecnému rozhľadu ako napr. základná škola.
Aj keď sa vykašleš na sebazdokonaľovanie, tak stále budeš v sebe cítiť pocit prázdnoty, ktorý na teba bude pôsobiť depresívne. Mať na viac a stáť na jednom mieste, je o ničom.
Keď už len človek ovláda nejaký hudobný nástroj, tak ho to isto obohatí, je to forma iného sebavyjadrenia, prejavenia.
Niekto sa narodí už ako debil a iný sa nim stane...

Slobodna

Svet nefunguje, ale o tom ako sa fungovať pokúša nechci radšej ani vedieť, je to na mašľu.
Hlúpa určite nie si, no problém môže byť s tvojou nesústredenosťou, hoci keď som mala 21 nebola som na tom lepšie než ty. Neboj sa, život ťa naučí, párkrát hodí na dno a o sny či ilúzie prídeš veľmi rýchlo.
V tvojom veku toto beriem ako normálnu vec vývoja.

Fleur-de-lis

ak máš rada príbehy tak skús napr. nejaký historický román. Ale nie čistú fikciu, ale založené na skutočných udalostiach.
Možno cez príbeh sa v tebe zobudí zvedavosť po ďalších informáciách.
U mňa to tak funguje :) Aj si potom tie veci lepšie pamätám, keď sú spojené s príbehom.

Alebo cez nejaký film či dokument.

Pravdupovediac, v tvojom veku ma tieto veci bohužiaľ tiež veľmi nezaujímali. A občas aj áno, ale hneď som všetko zabudla.
No ono sa to postupne zlepšovalo, aj tým, že som sa trochu nútila k tomu (tiež ale problém s koncentráciou) a teraz ma už zaujíma veľa vecí, no ešte bojujem s pamäťou, nejak si tam tie nové informácie nerada ukladá :D

A hlúpa sa preto necíť.
Začni si všímať, čo ťa aspoň trochu zaujme a tam sa odraz...

Maoam

keby si bola hlupa, nevsimla by si si to

uz len fakt, ze sa nad tym zamyslas, ze ti chyba akysi vseobecny rozhlad, svedci o tom, ze NIE SI hlupa

osobne nepozeram TV vobec, dlhe roky minimum, posledne mesiace je telka u mna komplet vypnuta vratane radia

maximalne sa mi znizil pocet epileptickych zachvatov a to som pozerala skutocne iba malo a obcas a kvalitne veci

nie som zblbnuta debilinami, ak som obcas aj prepla na nejaky komercny kanal, sama agresivna reklama, promi-ludia a ich pseudoproblemy aCo.

ak si nieco pozriem, tak kvalitny film na dvd alebo na nete, pripadne rozpravku (nesmejte sa, vie to pekne skludnit, ale nie tie novodobe 3D, pocitacove, ale tie stare, pokojne, pekne...)

vobec mi telka a tie zvasty, agresivne spravy, negativizmus a debilne reklamy nechybaju

absolutne

mam viac casu zamyslat sa nad sebou a riesit SVOJE veci + pocuvat druhych realne jestvujucih ludi v mojom okoli, ak maju problem alebo proste zaujem

kedysi ludia nepozerali telku, citali noviny a rozpravali sa medzi sebou + ti, ktori mali moznost, sa vzdelavali, zasa z knih a od mudrejsich od nich

myslim, ze je to ta spravnejsia cesta

aj na nete najdes seriozne stranky, clanky, alebo zajdi do kniznice.....

knihy ukludnuju, mozes ich otvorit, zavriet, vratit sa k nim, citat ich na gauci, v posteli, kde chces...

urcite jestvuju smery, ktore ta zaujimaju, nie kazdeho zaujima ekonomika, politika, zrejme si dost introvertna a mozno mas uplne inu skalu zaujmov, mozno su to prirodne vedy, psychologia, socialne smery, to je vlastne jedno - ty najprv musis nacriet do seba, do svojho vnutra a pytat sa SEBA - kto si a co chces, co ta prirodzene taha - a najdes odpoved

ten input zvonka v podobe masmedii ti zrejme skodi, mozno si citlivejsej povahy, takze zle znasas ten natlak, manipulaciu, mozno si v skutocnosti silnejsia osobnost, ako si myslis a podvedome, vnutorne NEsuhlasis s ponukanym a branis sa tomu

ver sebe a iste sa najde nieco, co ta zaujme a comu sa mozes venovat

zakladny prehlad mat je dobre, pre beznu existenciu aj nevyhnutne (zakony, ekonomicky system v danej krajine, soc. system) - ale na to ti stacia zakladne info a clanky + sa opytaj ludi, ktori v tom vedia chodit

na to nemusis hodiny trcat pred agresivnou telkou

karolinka122

to, ze ta nezaujima dianie v politike a o svete neznamena ze si hlupa, asi jednoducho tieto informacie nepotrebujes k zivotu a zbytocne ti zatazuju mysel, ako aj inym ludom. poznaju vsetko , vsetkych len sami seba nepoznaju, lebo sustavne do seba prijmaju rozne nepotrebne informacie z okolia a na seba nemaju cas...Sustred sa na svoje ciele, na svojich blizkych, na ludi co mas rada, nato, co ta bavi. Niektori ludia su telkou a mediami zblbnuti, ved len odtial maju informacie, kto hoho zabil, kto co ma,koho okradol, kde nemaju ludia co jest, kde hrozi vojna, kde je najdrahsi bezin, dane..Napr. ja uz to nesledujem, nemam z roznych sprav pozitivne myslienky, skor naopak, tak naco?