Diabetes 1

Príspevok v téme: Diabetes 1
monika ms906

Caute.
Viete mi poradit s cukrovkou.....
Teda ja som sa to dozvedela presne na narodky odlekara....
V maji som mala 7,14 lenze lekarka mi povedala ze nic vazne....
Na konci jula mi vzali zase krv a mala som 8,20 z toho ma uz obvodna poslala k diabetologovi....
K nemu som chodila 3-4 x do tyzdna lenze som nedrzala ziadnu dietu a ""zrala""" som vsetko po veceroch same slane sladke mliecne.....
On mi raz nameral po dvoch kavach 5,6 raz po vyprazanom obede 12
Isla som na test s glukozovou vodou vzali mi rano krv a po dvoch hodinach som mala velmi vysoku hodnotu 17,5
Pocas dvoch hodin som fajcila a bola vkuse nervozna.....
Neviem ci sa daju tieto testy zopakovat.
Ale sama som si dala teraz dietu ziadne sladke slane vyprazane mastne jedla....
A ten cukor mam tak ze rano vstanem a mam hodnotu 5,1
Vie mi niekto pomoct.....
Odmietla som inzulin lebo u mna hral hlavnu rolu stres fajcenie pitie kavy 3-4 za den sladkej a strava raz denne aj to vyprazane.....
Ma niekto skusenost aj taku ze sa nepodriadil liecbe lekarov????

Súvisiaci obsah

timi11121

ahojte ja som tiez mala cukor ale nastastie uz nemam, a to vdaka prirodným produktom ktore beriem,musim povedat ze odkedy beriem tieto veci nemam ziadny problem.ak by chcel niekto pomoc kludne mi napiste na timea.imrichova@azet.sk a poradim vam produkty ktore sa oplati brat aby ste predisli pichaniu inzulinu a dalsim neprijemnostiam ktore tato choroba obnasa, vsetko je na prirodnej baze ale su aj veci ktoré musite odrieknut. aj ja som sa najprv smiala kto mi to odporucil ze ide cisto o biznis,ale ked som uvidela vysledky u lekara predsa mal pravdu comu som nechcela uverit,ale som rada ze uz nemam s tym problem

jenomka

Ahojte, pred 2,5 týždňami mi zistili DM 1. Mám jeden problém,s tým,že som naozaj závislá na jedle. Od kedy viem,že nesmiem resp. nejem to sladké, snažím sa to vynahradiť všetkým možným.Jem veľa syrov a zeleniny. Ako ono by to nebol problém, keby som naozaj stále a stále nejedla.Všetko si kompenzujem jedlom. A mám tak plné brucho,že ma bolí.A už naozaj chcem prestať s tým. Neviem či to je len na začiatku, pretože nemôžem sladké a potom sa to stabilizuje a ja si zvyknem, no už ma to fakt začína trápi.

monika ms906

Ano dlhodobo nizka....
Lenze ja mam vyssie hodnoty...
No vyssie ked som hadzala do seba vsetko. Mala som vyssie ale aj normalne hodnoty....
Teraz mam normalne hodnoty a po jedle 7-8-9 niekedy sa stane ze vyskoci na 12....
Taky cas zistujem. Z coho to mohlo byt....
Ja budem radsej davat pozor co do seba dam ako hned inzulin.....
Nie som si ista lekarom ktory ma vzal na vysetrenia,takze radsej 3x zopakujem vsetko odznova a ked mi povie ze nie je ina cesta ako inzulin tak s nim zacnem....
Ale aspon viem ze som spravila an ine ako hned suhlasila....
Na slovensku som zvyknuta nato,ze prve co cakaju obalku....
Nech si mysli kto chce,co chce....
Zazila som uz naozaj len natiahnutie ruky lekarov. Za obalkou a az tak sa dalo nieco riesit

RNG

Lekari sa snazi vyrobit co najviac zakaznikov/pacientov. preto sprisnuju rozne kriteria, aho hladinu cukru, tlak, hladinu cholesterolov, a podobne aby mohli predpisovat coraz viac liekov.
To je zialbohu celosvetovy trend a len mala skupina lekarov, ktorych sa ja drzim sa proti tomu postavila.
Momentalna hladina cukru nie je velmi dolezita, pokial je vysoka kratkodobo, ale celodeny/celomesacny priemer je dolezity kvoli mnozstvu skodlivej glykacii.
Ale aj kratkodoba nizka hladina cukru v krvi moze sposobit komu a smrt.

monika ms906

A este otazka.....
Moze byt cukor aj hlavny spustac stres?
Dlhodoby?
Vyhladal niekto niekedy pomoc aj u klinickeho psychologa/????
Dostala som take rady ze je najlepsie najprv iist k psychologovi ak som v dlhodobom strese a tak sa cukor najma pohybom a stravou upravi.
Ma s tym niekto skusenost????
Ci uz len rovno pichat inzulin

monika ms906

Dakujem krasne.
Pomohlo mi to....
Teraz cvicim v prvom rade zjem menej a uz davam pozor aby to boli hlavne jedla zdrave.
Mam vahu 52 na vysku 170
Takze sa snazim udrzat vahu a neklesat pri tom stravovani....
Kazdy zacne s inzulinom ano chapem cukrovkarov a ich pohorsenie ze niekto ten inzulin odmietne...
Lenze pri mojich meraniach keby som si pichla inzulin mam hodnotu 1-2.....
Co uz ZASE TOTO NIE JE SPRAVNE....
ESTE SA CHCEM OPYTAT PRE ZAUJIMAVOST POCUVAM VELA NAZOROV.
NIEKTO MI POVIE ZE PO JEDLE SI ZMERA A MA AJ 15 A ZE NERIESI TO..... UPOZORNUJEM NIE DIABETIK CLOVEK BEZ CUKROVKY....
PO JEDLE JE SPRAVNE ZE MA CLOVEK 14-15 A PO 2 HODINACH 6-7
TOTO JE OK ?

RNG

VCukor v krvi by si mal merat kazdy a podla toho sa zariadit. Vysoky cukov nad 13 skosi postupne, kumulativne,lebo sa v tele vytvoria cukrovobielkovinne zluceniny, ktore nicia lymfaticky tok a tym sa telo zamopruje a organy trpia. Ale cukor pod 3 moze znamenat komu a smrt,alebo vazne poskodenie mozgu, preto som velmi opatrny s tym inzulinom a radsej cukor odcvicim. A snazim sa jest len nizkoglycemicke potraviny, lebo tie uvolnuju cukor postupne, takze sa nemoze nahle zvysit alebo znizit jeho hladina v krvi.
A to plati pre vsetky cukrovky

Lekarmi sirena teoria, ze pri cukrovke 1 sa netvori ziadny inzulin a preto sa nedostava do buniek vobec cukor je samozrejme loz, lebo to by musel mozog zlyhat. Bez cukru mozogove bunkuy odumieraju, takze sa ten cukor do nich zrejme nejak dostava. Nakoniec hladina cukru sa znizuje, ked nejes postupne, a ked sa ti nevyluci v moci, tak kam zmizne?!?
Preto nizkosacharidove diety udrziavaju hladinu cukru v krvi podstatne stabilnejsiu, nakoniec aj bezsacharidiove diety ta nezabiju, ,lebo pecen vyraba urcite mnozstvo cukrov najma z bielkovin procesom neoglucogenesis.Stabilna hladina znamena mensiu portebu inzulinu, alebo dokonca ziadnu.
Treba sa kontrolovat a udrziavat to aspon od 4 do 13, a tak sa da zit hodne dlho. A vussie hladiny odcvicit, skor nez si pichat inzulinove nahrazky.
Clovek s cukrovkou musi byt znacne disciplinovany v stravovani, inac si poskodi vazne zdravie po case.

monika ms906

Ano mam doma.
Dostala som ho od lekara....
Mala som hodnoty 7-8 akonahle som zacala jest 5x denne mensie porcie ziadne sladke a vyprazane...
Hodnoty cukru mam po 5dnoch take ze rano 5,1 na lacno.
Bola som dnes u ineho lekara a ten bol prekvapeny z toho ake mam merania.....
Lekar mi povedal ze si uz nemam merat pred jedenim ale len po kedze pred jedenim mam dobre hodnoty....
Po veceri som mala teraz 6,7 ....
Ja som sa tak prelakla ze naozaj vsetko dodrziavam aj lekar hovoril ze som na seba prisna....
Aj ked dost neskoro ale predsa....
Prve dni som nevedela ci mam plakat ci sa tesit ze som isla v cas ....