Som pekná, no napriek tomu mi chýba sebavedomie

Príspevok v téme: Som pekná, no napriek tomu mi chýba sebavedomie
aja233

Hned na zaciatok..neberte to tak, ze sa vychvalujem alebo čo. Mozno si myslíte ze to ani nieje mozné, ze ako môze niekomu chýbat sebavedmie kto je pekný?
To ze majú o mna zaujem viacerí chalani, berem len ako také lichotenie, samozrejme potesí ma to, berem to ako také pozitívum, takú malú vyhodu, no zial na mojom sebavedomí mi to nepridáva :(
Vôbec si neverím, ked idem napr. na pohovor do prace bojim sa ci danú poziciu zvladnem, ci sa to dokazem vsetko naucit, mam obavy uz dopredu, atd...

A vôbec stretli ste sa s tym vôbec niekto? Zeby peknej zene chybalo sebavedomie? Alebo to len ja som taká divná? :(

ivobrick

Aha, cize kto neni pekny, nema sebavedomie a je totalny loser.
Kto je pekny, automaticky je uspesny.

Tak ja som asi vynimka, pretoze som skaredy, mam sebavedomie a istotu v tom co robim alebo chcem dosiahnut, idem si zatym aj ked padnem 1000x na hubu.

A to je to, co ti pomoze tu sebaistotu ziskat, tie zle pokusy...

Ak si myslite ze krasa ta niekam dostane, tak ano, mozno prvych 10 sekund a potom co dalej? Nic..

Krasa, peniaze, materialne veci to je len pre vonkajsie sebavedomie a moze zmiznut v priebehu minut, to na ktorom naozaj zalezi je v tvojom vnutri - tvojej hlave a je neznicitelne.

wrak

Ja som tiez bol kedisy atrakrivny uz na zakladke sa my dievcata ponukali ale potom som nenormalne ospatnel neviem ako sa to dovalilo

xxxxxxx

Nechápem ako ti môže chýbať sebavedomie keď si sama o sebe aj dokazes povedať že si pekná. Keď vieš že si pekná tak sa neboj všetko čo urobíš ti každý odpusti.

Fleur-de-lis

Severka,
zažiť úspech by určite pomohlo. Ale je tiež dôležité spoznať pravdu, o sebe.
Výroky iných o tebe v tebe zanechali stopu. Najmä ak sa to deje v mladom veku, človek tomu uverí. Niekedy sa to naozaj zdá ako pravda.
Ale človek, ktorý sa vyjadruje o druhých takto negatívne, to robí preto, lebo je v ňom veľa bolesti a hnevu. Využije každú chybu človeka na to, aby ho zhodil. Je to smutný spôsob ako aspoň na chvíľu uľaviť tomu, čo toho človeka vo vnútri tlačí.
Takže výroky a správanie tých ľudí voči tebe sú zrkadlom ich vnútra, a nie tvojho! Problém je, že si tomu vnútri uverila.
Pravda oslobodzuje. Hľadaj pravdu o sebe a neuver hocikomu.
Veľa ľudí čo zlyhá v živote, nezlyhá preto, že sú hlúpi alebo nešikovní a podobne. Jednoducho to vzdali lebo uverili tomu, že nič nedokážu, že nie sú dosť dobrí. Uverili klamstvu.

Severka

presne tak som taká istá ako ty.

Treba si vyhľadať psychológa. Pomôže to. Ja si ho tiež vyhľadám a budem to riešiť.

Som na pohovore síce mám pevný stisk a usmievam sa. Ale ruky sa mi trasú ako starému človeku a mihá sa mi pred očami. Rozprávam ale akoby som bola duchom neprítomná. A vopred sa bojím, že niečo pokašlem, že niečo sa nenaučím. I napriek tomu chcem prácu, ale mám nekonečný strach.

Neviem či to nie je trauma ešte so základky učiteľka po mne vrieskala, že som sprostá a nič neviem a iné ponižujúce slová a na strednej učiteľka na praxi mi hovorila, že si nikdy nezarobím na slanú vodu a opakovala mi to celý jeden rok.

A keď vidím niektoré baby ako idú s práce tak sa usmievajú. Nie je to závisť, ale túžba, že chcem byť ako ony ale tlačí mi to srdce. Trápi ma to už 5 rokov. Nemyslím si o sebe, že som škaredá nič také, ale mám len strach a neistotu. Istota je pre mňa a pre ostatných ľudí to čo nás drží nad vodou.

Neviem asi by sme zmenili pohľad na tento problém keby sme v živote zažili nejaký úspech a strach a neistota by nás čiastočne opustila.

kop.problemm

Krása z človeka automaticky neurobí úspešneho supermana. Všetci pekní by potom mali automaticky vysoké sebavedomie a škaredí by mali mať nízke sebavedomie? To je blbosť.
Keď budeš nejakú prácu robiť kvalitne, tak príde aj sebavedomie, resp. ho potom už ani nebudeš riešiť.

zewa

Neexistuje nieco ako spravny cas na sebavedomie. Aj male dieta ma mat primerane sebavedomie. Clovek moze byt na seba hrdy, to nie je zle. Pokial ma v sebe pokoru. To, ze vnima aj ostatnych ludi a neodsudi ich hned z prveho pohladu. Kazdy clovek je poklad. Aj ja. Aj ty. Aj ostatni.

nenama zena

par krat som uvazovala aj nad tym, ze mozno to nie je az taky problem, ale problem z toho robim ja sama...mozno riesenim je prijat sa taka aka som a naucit sa takto zit- urobit z toho prednost a nie problem, ktoreho sa treba zbavit ci zmenit seba samu, vtedy mozno zacnem byt spokojna sama zo sebou aj so svojim nizkym sebavedomim a vecami s tym spojenymi a sebavedomie nejako pride samo az casom