Priznat pocet partnerov?

Príspevok v téme: Priznat pocet partnerov?
flego11

ahojte, prejdem k veci, som velmi zalubeny ako nikdy, chcem byt k priatelke uprimny ked obcas nadhodi temu predoslych partnerov a flirtov, je podla vas vela ked som spal pred nou so 6timi a asi 20 timi som daco mal? nechvalim sa tu ani nic take len chcem k nej byt uprimny ale zas nerad by som ju odplasil, ona mala predo mnou dvoch s ktorymi nieco mala a myslim ze vravela pravdu

Delete

Slobodna - žiadny vzťah pred 30...a???

Nerozumiem...mne sa to nezdá na kontrolku ale je to tvoj názor a neberiem ti ho.

Vzťahy a ich počet vôbec nevypovedá o tom, aký človek naozaj je.

Dôležitá je prítomnosť a to, či si s tým alebo oným rozumieš.

MultiLevel

Neviem Slobodna, ci mam predsudky :D lebo ci chceme alebo nie, vzdy budeme toto riesit cez seba. Ked mam povedat za seba, nikdy som nikoho neodsudzovala a voci nikomu nemala predsudky. Ani voci tomu, co mal vela sexualnych partnerov, ani voci tomu, co ich mal malo. A do ziadneho vztahu som nevstupovala s tym, ze "toto je ten pravy". Ani do jedneho. Ale bola som si vedoma toho, ze by som nerada bola s clovekom, co ma za sebou pestru minulost co sa tyka sexualnych partnerov. Lebo pre mna osobne je trosku na zamyslenie, ak si niekto nedokazal napriklad udrzat dlhodoby vztah a pritom spal s hoc kym, alebo spal s kazdou jednou babou, s ktorou to vyzeralo nadejne.
Jasne, kebyze stretnem cloveka, ktory mal dajme tomu (vymyslim si) 5 rocny vztah a pred tym 7 rocny a v oboch pripadoch spolu spali, tak je to uplne normalne a absolutne by som sa nad tym nepozastavovala. Lebo sex do vztahu dvoch ludi patri. Ale urcite by som sa zamyslela, kebyze mam ist do vztahu s clovekom, ktory mi povie, ze mal tolko a tolko sexualnych partnerov a s kazdym to vydrzalo strasne kratko. Su urcite veci, znaky, signaly, ktore ked spravne "precitas", mozes si usetrit par tyzdnove ci par mesacne "vztahy" :)
Na druhej strane som za to, aby sa neriesila partnerova minulost. Len jeden jediny raz som to skusila a presvedcila som sa, ze to nerobi dobrotu. Preto si myslim, ze je na kazdom z nas, aby sme dbali o svoje zdravie. A byt si vedomy toho, ze napriklad pravidelne testovanie sa na rozne pohlavne choroby je skor pre nas, ako pre niekoho ineho. Mam kamarata, ktory nevie vydrzat nejak dlhsie vo vztahoch, ide z jedneho do druheho. Pokial viem, ziadnej nikdy nepovedal, kolko mal pred nou zien. Zato je vareny peceny na testoch :) Takze aspon k tomuto pristupuje zodpovedne, a v takomto pripade nevidim dovod preco by mal nejakej oznamovat pocet sexualnych partneriek :)

dela

nemusis jej nic hovorit,, ak sa boji ohladom chorob, chod na testy, ved co ..

jedine podstatne je, aby pocas vztahu bol pocet partneriek/ov 1 a to ten s ktorym chodis! dovi.

Slobodna

Nie,tolko partnerov ti neumrie ale tiez nie je dobre byt napr. s debilom len kvoli nizkemu cislu partnerov :) lebo clovek sa meni a spoznavame druheho cely zivot. To cislo moze vypovedat o vselicom, rovnako ako normalnemu cloveku zasvieti v hlave kontrolka ak niekto nemal este ziadny vztah ani pred 30 tkou.

Delete

Veď ste to napísali obe dobre...ja sa nehádam.

Ale 10 alebo 30 partnerov ti predsa neumrie či áno? :D

Nakaziť sa dá všade. Ja som len napísal čo si myslím. Pre mňa je to len číslo a dôležitejšia je prítomnosť a to, aký človek je a či nás má rád.

Slobodna

Drahy delete zabudol si este aj na taku moznost, ze niekedy ti partner aj umrie. Ako napisal kafik, istotu nemas nikdy. Nakazit ta predsa moze aj tvoj partner.

Delete

To, že má niekto veľký počet partnerov znamená len toľko že:

1) si chcel užiť

2) Ak išiel do vzťahu tak nie je dosť dobrý a ženy/muži toho dotyčného poslali k vode.

3)Poslal k vode on ich s tým, že ak išiel do prvého vzťahu s tým, že to bude navždy a vzťah zlyhal. A teraz to všetko opakuje tak sa ani z jedného nepoučil a stále robí to isté. Vždy to bude len v štádiu pokusu.

4) ochrana existuje ale napríklad nemá človek nikde zaručenú ochranu pred HPV a inými vírusmi či baktériami, ktoré môžu človeka ohroziť.

Tolerancia je jedna vec ale striedanie partnerov druhá. Nikdy som netvrdil a netrvrdím, že je taký človek ,,horší,, a neodsudzoval by som to. Dokonca by mi to nevadilo ani u mojej priateľky. Je to len číslo. Ale aj ten človek by mal sám vedieť, čo robí predtým ako to urobí a prišlo by mi to ako veľmi nezodpovedné, a myslel by som si, že je to partner nestály a nezodpovedný voči vzťahu ako takému.

Slobodna

A ku kazdemu vztahu dvoch normalnych dospelych ludi patri aj sex. Ci si chcete len hladiet do oci a hrat piskvorky? A preto nie je dobre priznavat pocet partnerov. Lebo kolko je vela a kolko malo? Ak je ich malo evokuje to neskusenost, ak vela zas promiskuitu a pritom mozno len clovek hladal a nemal stastie. Kolko parov sa moze pochvalit tym, ze s prvym partnerom ostali cely zivot? Velmi malo...

kafe

zabúdate na jeden maličký detail. Nakaziť sa môžete aj od človeka, čo mal iba jedného jediného sexuálneho partnera. Takže počet sex. partnerov vôbec nič nehovorí o tom, či ten človek je zdravý alebo nie, či bude vo vzťahu stály alebo prelietavý (niekto sa vybúri a je potom šťastný s jednou partnerkou až do smrti, niekomu prepne po 40-ke a odíde s milenkou od rodiny.. to sa nikdy nedá predpovedať). Jediná istota čo sa týka zdravia je panic či panna. Takže ak chcete predchádzať nákaze, choďte na testy s partnerom aj keď mal IBA jednu sexuálnu skúsenosť. Ale nebuďte naivný a nemyslite si, ten mal iba dve, tak ten je určite zdravý.. svatá prostoto! V tomto prípade neexistuje žiadna priama úmera, že čím viac, tým rizikovejší a čím menej tým zdravší. Omyl. KAŽDÝ, kto už NENI panic/panna je ROVNAKO RIZIKOVÝ a nebezpečný čo sa týka prenosu pohlavných chorôb.

To, ako sa človek správa a bude správať, o tom nerozhoduje jeho MINULOSŤ, ale to aký je ten človek TERAZ, ak to poviem sproste, aký je ten človek materiál. Jeho plány, po čom túži, čo mu robí radosť - to sa aj tak časom, vekom, okolnosťami mení, nikto sa nedrží kŕčovite svojich plánov len preto, lebo to kedysi chcel, aj túžby sa menia, dostávajú jasnejšie kontúry, hasnú alebo sa rodia nové. Stáva sa, že i kvalitný materiál zlyhá. A aj ten menej kvalitný sa ukáže ako skvelá voľba. Nedá sa to odhadnúť DOPREDU. Jediné na čom záleži je MOJE ROZHODNUTIE v TOMTO konkrétnom MOMENTE, že ano, tohoto človeka chcem alebo nie, nevyhovuje mi, idem hľadať ďalej. Sranda je, že prítomnosť sa nikdy nemení, stále je tu a aj po 5-tich, 20-tich rokoch sa vlastne rozhodujem, či chcem byť s týmto človekom. To neni väzenie, že som odsúdená byť s niekym, aj keď je mi s ním zle. Vo vzťahu si môžem byť jedine istá sama sebou a rozhodujem sa za seba, či sa chcem vivíjať, formovať a žiť s týmto človekom alebo nie - zraňuje ma to, ubližujeme si, nevieme sa zladiť.. Ehm. Len toľkoto skromne som chcela :D