Konizácia - problem

Príspevok v téme: Konizácia - problem
Blondula

ahojte,zdravim po vyse roku :-) mam za sebou konizaciu.po tyzdni od operacie som zacala strasne krvacat,hrozilo vykrvacanie a tak ma okamzite operovali znova.na druhy den po druhej operacii som zacala zase strasne krvacat,ale podarilo sa im to zastavit.kedze som odpadavala,dostala som aj transfuziu krvi.mala som dostat mestruaciu,meska uz 2 tyzdne,ale od stvrtka mam spinenie a od vcera viacej a je take tmave,hnede bez stipky krvi.chcem sa spytat,ze ci je to normalne,alebo mam zase ist k doktorke.bola som tam minuly tyzden a povedala,ze po tom,co som prezila menstruaciu ani mozno nedostanem a spinenie je normalne,len sa mi nepozdava,ze je tmave hnede :O

Blondula

RNG...to sa tych virusov uz nikdy nezbavim ? :O su nejake pripravky,alebo lieky,ktore by mi pomohli ? ono je pravda,ze mam vela znamych,ktore tiez boli na konizacii a po rokoch sa im to zase vratilo a zase operacia a stale dokola to iste.ja som rada,ze ma nejako dali dokopy,lebo keby som starsia,tak mi vyoperuju asi vsetko,len este chcem mat dieta a dufam,ze ho mat budem moct.
MAOAM....ano,od minuleho roka mam tie problemy.v lete som mala len "bezny" vytok a dostala som polygynax.potom som zacala chodit do roboty a niekedy v novembri alebo v decembri som bola zase u lekarky a uz sa jej nepacil moj krcok a poslala ma k druhemu lekarovi na odber-knips.rapidne sa to vsetko zhorsovalo.stale spinim,takze neviem ani ci som mala menstruaciu,alebo nie,ci pride az buduci mesiac.na nete som citala,ze spinenie moze byt az do 2 mesiacov po operacii.v mojom pripade mozno aj dlhsie.uz vyse 4 mesiacov nosim vlozky,tensie,hrubsie,intimky...zacina mi to neskutocne liezt na nervy...

Blondula

modrobiela....nie som stetka !!!! ja som na rande nebola vtedy vyse 2 rokov.pocas materskej som byvala len a len doma s malym dietatom.rande znamena ist niekde von na kavu a nie ist do postele !!! rande mozem mat aj s kamaratkou predsa :-) odkedy siel maly do skolky,tak som konecne zacala mat chut na normalny zivot,ist medzi ludi a nie len doma sediet.ten mlady,co som sa s nim stretavala nebol o 10 rokov mladsi :D len o 6 rokov :-) odjakziva som mala zenske problemy a chronicku vanigitidu ci jak sa to vola,neustale kvasinky,mykozy.ako 15 rocnej mi odoperovali pravy vajecnik,lebo bol uz odumrety a nutili ma ist na operaciu slepaka,bez akehokolvek vysetrenia,sona a ani mestruaciu som vtedy este nemala a uz vobec ziadny pohlavy styk.od novembra chodim do roboty,na bicykli celu zimu,tak mozno aj prechladnutie do toho....neviem,v kazdom pripade si davam sakramentsky pozor uz a o mesiac ma cakaju zase vysetrenia a aj cytologia,tak snad sa to uz zlepsi konecne....

RNG

Nuz kto si zvysuje viralnu imunitu, nemusi sa obavat, ze mu rozne virusy prilis uskodia, tj ani rozne HPV druhy
A DIM znizuje estrogenicke hodnoty aj pravdepodobnsti roznych hormonalne zavislych rakovin. Kolonizacia odstrani poskodene tkanivo virusami, ale tie virusy v tele zostavaju a budu nadalej skodit, ked sa proti nim aktivne nebranis.

Maoam

Blondula, takze si to schytala vlani? s kym si vtedy mala vztah?

sex s prezervativom? asi nie, co?

okrem HPV si musela mat aj ine infekcie, tak dufam, ze sa to teraz riadne vylieci

modrobiela

Ahoj Blondula, aj ja si ta pamatam a prave preto sa chcem vyjadrit k tvojmu zdrav. problemu. Viem, ze si pekna baba, mas rada ak ta muzi obdivuju a si nimi obletovana. Viem aj to, ze si davala rande s muzmi z pokecu. Neviem, ci so vsetkymi aj sulozila alebo to ostalo len pri rande, to je uz tvoja vec ako aj vec, ze si randila s o 10 rokov mladsim ale zvas ci tieto problemy ti nevznikli aj z tohto tvojho spravania. Ak si s tymi vsetkymi muzmi zila aj pohlavne, tak vies, ze u teba taktiez tie zmeny na krcku maternice mozu byt sposobene striedanim sexualnych partnerov. Ten zapal mohol byt sposobeny aj tym ze terajsi partner s ktorym si ta niecim nakazil, a najma ak mal pred tebou viac zien. Takze radim ti dobre, ak nechces viac podstupovat taketo utrapy, skor nez zacne s niekym pohl. zit, ho poriadne spoznaj aj jeho minulost. Nestoji ti to zato, aby si sa takto rizikovo spravala, najma ked mas male dieta. HPV je svina a striedanie sexual. parterov tu svinu len vykrmuje. Mozno to bol pre teba zdvihnuty varovny prst, aby si sa uvedomila a neriskovala. Ahoj a nech sa dari.

Blondula

ano vylieci sa samo,lenze ja som bola prechladnuta asi pol roka,vecne sople,kasel,horucky,unava....takze pokym je oslabena imunita,samo sa to nevylieci :-( ono nejde o to aky stupen to je,ale v akom stave je konkretne ten krcok maternice,ja som ho mala cely zly a zhorsovalo sa to kazdym dnom....vytoky,spinenie a zacinal aj zapach....ja som rada,ze to mam za sebou...

g+1

pap3 cinI? a konizacia?nasi doktori su fakt debili!!!!!!!! ja som mala pap4 cinIII a rakovina to este nebola!pri pap3 sa to vacsinou vylieci samo!na smiech slovenska gynekologia!!!!!

Blondula

vobec netusim z coho....minuly rok som bola klasicky u doktorky,brala mi cytologiu zaciatkom roka a bola v poriadku....potom som v lete bola s vytokom,nasadila mi polygynax....nezabral a asi po dvoch mesiacoch som sla k nej zase,lebo som mala nastupit do prace,tak nech sa dam do poriadku a moja doktorka hned ostala prekvapena a zalomila rukami,ze co sa mi to tam pohorsilo,ze krcok vypada zle,hned brala stery a cytologia potvrdila pap3....hned ma poslala na knips a tam mi vyslo CIN1,lekar co mi to bral mi povedal,ze staci prist po pol roku,lenze moja lekarka hned chcela ,aby som sla na konizaciu.mala som stale spinenie a asi po mesiaci od knipsu som sla zase k doktorke a tu skoto porazilo ked ma pozerala,hned ma vypisala do spitala,osobne volala primarovi,ze mi posiela urgent a prosila ho,nech ma osobne operuje....som rada,ze mam taku lekarku :-) po druhej operacii,co ma tiez operoval primar,vzdy telefonoval mojej lekarke,su kamarati,takze vsetko vedela hned co mi robili a co mi je :-) vravim,ze mi davali 4 dni vkuse vsetko asi dokopy,lebo som mala masivny zapal a moja lekarka mi hovorila,ze mi odstranovali aj polypy z maternice,zevraj boli malinke,ale bolo ich vela,tak ma komplet vycistili...z coho som to mala sa nevie :O asi z tych nekonecnych opakujucich sa vytokov,ale preco to tak rapidne bujnelo,nerozumiem :O

Maoam

ty kks, to ti dali rovno trojkombinaciu ATB, este aj gentamicin to je palka :D + este aj lokalna liecba ATB+antimykotikum

a z coho si to chytila, to vyzera tak, ze si mala zapal maternice a mozno aj vajickovodov (?)