Schizofrenia a dvojite videnie

luciano

Ináč niektoré lieky som a už pokúsal vysadiť, ale veľmi sa mi pohoršilo, tak som sa musel k užívaniu vrátiť.

luciano

Neviem, či beriem veľa liekov, proste beriem to, čo mi predpisuje psychiatrička. Áno hlasy počujem, večer, keď je vonku aj v baráku absolútne ticho tak počujem také vzdialené rozhovory.

kop11problem

Luciano, no ty koki, ja keby som bral tolko liekov ako ty, tak asi fakt pojdem hore fujarou. Brat tolko liekov je podla mna horsie ako alkoholizmus. Mal by si to prekonzultovat s tvojim psychiatrom.
Co sa tyka hlasov, sam. myslienok, demonov, anjelov, Boha, mimozemstanov. Tak som to mal cca. tri mesiace cca. pred tromi rokmi, ked som bol vraj v akutnej faze.
Posiel som na el. soky, vsetko vydeletovali a mam po problemoch:-)
Akurat, ze uz si nemozem zaspievat to o com spieva Metallica, ze memory remains:D :D :D

Peggy12

Ahoj luciano, to je strašne veľa liekov, ešte si sa neotrovil? Manžel berie haloperidol aj injekčne a quetiapin všetko večer, ale občas mava hlasy, ked je v rušnom prostredi aj ty?

luciano

Peggy, je možné, že to je aj z liekov. Užívam abilify, quetiapín, valdoxan, tianeptín, depakine chrono a akineton.

luciano

Mám schizofréniu a mám aj skúsenosti s dvojitým videním. Je to také zvláštne. Obyčajne sa to stáva vtedy, keď na horizont hľadím nie celkom zaostrene. Vtedy vidím predmety akoby zdvojené. Spočiatku ma to ľakalo, ale nakoniec so si na to zvykol. Keď zrak na nejaký predmet zaostrím, tak dvojité videnie zmizne a vidím normálne.