Co by ste robili?

Príspevok v téme: Co by ste robili?
lalia09

ahoj,čo by ste robili ked máte za partnera človeka čo je haklivý na malé veci,že sa vie nahnevať kvoli blbosti?Mam dilemu lebo ho mam rada ale zaroveň ma ničí..on hovorí že si domyšľam a nič hrozného nerobí,ale človeku to dosť vie ubližiť keď vás urazí alebo len tak nahnevá kvoli blbostiam.On povedal že sa máme mať radi taký aký sme..len keď ja mám problém medzi ľuďmi spoločnosti a on ma núti aby som taká nebola,nevie to pochopiť že my je zle..čo mam robiť?poraďťe.

Súvisiaci obsah

lalia09

ale tych sanci bolo velmi vela a stale sa to opakuje ..neviem ci je taka svina elbo naozaj trpi aj on,ale dnes ked som mu volala tak absolutne mu bolo jedno ze sa rozchadzame..ze nema cas na take veci.neistoty mame ,kazdy clovek v dnesnej dobe ma..len ta neistota no hmm kazdy sa boji povedat pravdu..sice ja som povedala vsetko co citim atd .a on nic ze tiez ma problemy zo sebou ze nevie preco taky je ale ze ma ma rad,lenze nejde my to do hlavy ,keby ma mal rad tak by ma neupozornoval stale,neuazal ,nie?

odpovedam

akonahle mas strach zo straty partnera, nieco nie je v poriadku s tvojou sebauctou, sebavedomim. Sama pises, ze si v neistote. ale u vyrovnaneho cloveka funguju mechanizmy, ktore sposobia, ze sa clovek brani proti ponizovaniu a zlemu zaobchadzaniu zo strany druhych. Co citam, tak ty aj tvoj priatel mate v sebe neistoty. To naozaj neber ako nejaku kritiku, mozem sa mylit. Ako som pisala, ja by som takeho cloveka davno nechala. No ak naozaj chces tomu dat sancu, tak jedine cestou terapeuta, pretoze sa obaja potrebujete naucit mat lepsi vztah sami k sebe. V zmysle ty sama k sebe a on sam k sebe samemu. Pretoze vnutorne neistoty sa potom projektuju do druhych. Takze ked obaja neurobite zmenu, co vas bude stat nejaku obetu a usilie, tak potom jedine rozchod. A po nom uvazuj, aby si nerobila rovnake chyby, nenechala si sliapat na svoju dostojnost a nenasla podobny typ chlapa... drzim palce, nemas to jednoduche...ale je len na tebe, ci s tym nieco spravis.. ;-)

lalia09

ja som uz povedala ze je koniec,ked ale neviem ci robim spravnu vec..ked som mu volala ze co my na to povie co som mu napisala ze my robi zle on ze nemama na take veci cas..to ma nastvalo

lalia09

a ako to mam zmenit?nieje to take jednoduche nechat to tak,8 rokov je vela..ja uz neviem co je spravne,ale viem co je nespravne a to ze citim ked my je zle kvoli blbostiam,ja to chcem ukoncit lenze ja som uz tak naprogramovana na ten nas zivot ze az.on ked som vela krat mu hovorila ze my robi zle a on povedal vzdy ze on nechce ,ze nevie preco je taky,ze by chcelist k psychologovi,aj tak nesiel ..stale cosi do toho vlezie hovori.kolko razi my hovori ze si neuvedomuje co robi a ze to bude horsie povedal,ze saneovlada a vravel ze aj vela krat sa to pokusal zmenit seba,no chvilu pokoj vsetko v poho a zrazu znova..uz dalej nemozem,chcem byt sama sebe panom,len on akokeby nechcel sa otvorit a nechce byt sam sebou,taky zvlastny,nemviem co od neho mam cakat,stale ma prekvapuje..on vravi ze je uzatvoreny typ cloveka proste taky je a ze takeho by som ho mala mat rada..ze sa to zmenit neda ze bude aj horsie..aj niekedy rozmyslam ci neni psychicky mimo,lebo jeho uvazovanie je uplne ine odlisne take divne a niekedy je rozumne ..ja ho mam rada ,viem ze sa snazil len on sa akokeby sam bal seba,aleo naopak vie co robi,ja fakt neviem ,nepoznam ho.Raz je taky zase uplne iny.Chapem clovek ma nalady aj zle aj dobre ale akokeby zabudal na to dobre co sme prezili a je s neho iny clovek.To je take ako zacarovanom kruhu,nieze by som sa mala na neho spolahnut ale som vzdy v neistote, a to clych sedem rokov ale uz mam dost vlastych problemov a je toho namna uz vela a viem ze by to somnou nedopadlo dobre..

lombardo1981

Aj o mojej matke si všetci myslia, že je úžasná. No pravda je niekde inde. Ľudia ako ona dokážu svoje "nedostatky" dokonalo zakrývať a prenášať ich na iných. A toto ti robí priateľ.

odpovedam

ved menujes same negativa... a to, ze si citliva, neber ako ospravedlnenie za jeho spravanie. on si je velmi dobre vedomy toho, co robi. garantujem ti, ze zeny, co si nevazia same seba a nechaju si skakat po hlave, nikdy vo vztahu stastne nebudu. pretoze neustale dovolia partnerovi prekracovat hranice. do kedy sa to bude stupnovat? ak je neurotik a vidi, ze vam to kazi vztah, preco ho to nemotivuje k tomu, aby sa snazil? pretoze si mu to tolerovala a jemu robi dobre mat pri sebe poskoka. sorry za drsne slova, ale je to tak. pomaly denne tu citam podobne pribehy zien, ktore nemaju sebauctu. akonahle si ta muz prestane vazit, nie je to laska. je to len jeho potreba sa na niekom vybit a submisivna partnerka je na to velmi vhodna... premyslaj, ci ti to pride ako zdravy vztah. lebo ja by som od takeho chlapa usla hned. s rokmi to budes mat len a len horsie.

lalia09

ale ked kazdemu co to poviem,napriklad mame alebo tak,tak vravia ze si s toho nemam nic robit..ale toto co urobil poslednu dobu tak to uz moc a on vravi ze nic takeho hrozneho neurobyl.Na svadbe sme boli a my povedal ked som nepocula co iny vravel,ze ci som v realite ,fantazii..takto my povedal..z nicoho nic,a este aj pred tym ked som nechcela si sadnut ku nikomu tak my pred nimi hovoril aby som sla aby som sa otocila..a dobre vedel ze mam problem ,mam socialnu fobiu..nieze by ma mal chapat a este takto domna a toto uz bola posledna botka za vsetkych,ale aj tak celkovo je nervozny z beznych veci ako napriklad ked nemame nic robit tak sa hneva ,nadava ze nemoze nikde ist bo je skaredepocasie..no hrozne s nim,slate som v napeti,ked sa nieco stane ,vybuchne,kvoli blbostiam.