Je povinnosťou ženy mať deti?

Príspevok v téme: Je povinnosťou ženy mať deti?
no mother

Dobry den, chcem vediet nazor vacsieho mnozstva ludi preto sa obraciam na toto forum. Ide oto ze mam 36 rokov a matka so starkou mi neustale pripominaju to ze mam uz najvyssi cas sa stat matkou. Nechcu ci nedokazu pochopit ze ja vobec nechcem mat deti ani ich mat neplanujem z vlastneho presvedcenia a nemam vobec chut na materstvo a veci s tym spojene. Oni su velmi hlboko veriace a stale mi zdoraznuju najma teraz cez sviatky ked je starka u nas ze preco ja ich nemam, preco som taka zla, akotoze druhe maju a ja nie, ze sa mam poponahlat a je hriech nemat deti, je hriech a je proti bohu nestat sa matkou, ze ma boh potresta lebo odmietam poslanie zeny, ze ulohou a povinnostou kazdej zdravej alebo aj chorej zeny je aby priviedla na svet aspon dve deti a mohla by som pokracovat donekonecna. Uz neviem co mam s nimi robit. Pochadzame z malej dedinky a tu ludia maju take zaostale a nabozensky fanaticke nazory ako z predpotopnych cias. Proste hladia na mna ako na hriesnicu lebo som stale bezdetna. Priatela mam ale ani on nechce deti a je nam takto dobre. Sme spokojni, vobec sa tym netrapime. My byvame v meste ale ked prideme k mame a k starkej na navstevu tak uz zacne ta ich piesen o povinnostiach zeny a jej nutenom poslani na zemi. Normalne uz nemam chut chodit k nim na navstevu. Este ked sa k nim pridaju tie tety susedy klebetnice tak koniec. Kazda jedna ze ci som chora a preco odmietam a bla bla. Proste oni maju v tych svojich nabozenskych hlavach stale to ze zena sa ma uz do maximalne 25 vydat a rodit a rodit. Vsetke totiz mali aspon po tri decka a niektore aj po pat sedem. Mam este sestru ta je vydata. Ona sa vydavala skor uz v 21 rokoch lebo bola tehotna tak musela aby hanba nebola v dedine. Ju len chvalia, ona ma uz dve decka. Stale mi ju davaju za vzor aka je z nej dobra poslusna matka a ake mam deturence. Tie jej deti mam rada ako netere.
O biologickych hodinach tu nechcem ani pocut pretoze podla mna je to vymysel nejakych podobne zfanatizovanych ludi a ja ziadne biol. hodiny tykat nepocujem. Mna ani pohlad na male decko nerozcitlivie to skor na steniatko utyrane. Takze nazory typu ved ono to na teba pride v 40 a pod. si nechajte pre seba. Aj to ze oni tuzia po vnucatkach mi nepiste lebo kvoli tomu ze oni chcu piplat male decko tak ja nebudem predsa skakat do materstva lebo oni chcu.
Ste aj vy toho nazoru ze zeny su povinne mat deti a ich hlavnym a bozim poslanim je len rodit aj napriek tomu ze k detom nemam pozit. vztah? Alebo len oni zfanatizovane bibliou su toto nazoru. Ved clovek ma vlastnu volu a rozhoduje sa podla seba a ked sa necitim nato aby som sa stala matkou tak sa predsa nebudem nutit len aby ich duse boli spokojne a ten hore sa podla nich nehneval nie?
Budem rada ak mi vyjadrite svoje nazory na vec a rada si ich precitam, ocakavam ze budu aj pravdepodobne negativne kedze som si vsimla ze aj tu chodi vela podobnych fanatikov prepacte ak sa to niekoho dotklo. Mozte sa vyjadrit nech nemam v hlave len tie nazory stareniek a babiek. Dakujem :)

tak...

nepoznam nijakeho muza co nuti zenu mat deti ani v tejto teme som to nenasiel. povodne bola tema uplne o inom ale ako to tu byva zvykom par zakomplexovanych zenskych si sem prislo zanadavat na chlapov. aj tak si nemyslim ze sa im ulavi.

0vecka

no pre vsetkych co sa toho dochodku tyka ... tak niekto tu daval nieco o tom ze treba podporit tych co maju deti... a o com je moj system? nizsie odvody znamenaju tucnejsiu penazenku.

a cojaviem ako by som riesil ludi ktori deti mat nemozu? pravdepodobne tak isto... ide tu o to ze napr ja mam deti musim ich platit to niesu male peniaze dat do nich vela casu co je samozrejme aj radost a potom ich skasiruju ti chytraci co deti nemali na dochodku...podla mna to nieje spravne...

sampon

Gabina,

doubledog aj ovecka tu normalne diskutuju. Nepozorujem, ze by niekoho do niecoho nutili. Na rozdiel od niektorych diskuterok, co si ptieraju hubu o muzov, pri kazdej prilezitosti, lebo nevedia v sebe skryt komplexy.

sampon

Ja som sa este nestretol s tym, ze by niekto nutil zenu mat deti. AA ani si neviem dobre predstavit, ako by take nutenie vyzeralo. To si tu zase len niektore riesia komplexy.

kyselazizala

A tym muzom ktori su toho nazoru ze zeny su povinne rodit by som dopriala nech si vyskusaju tehotenstvo a porod a nasledne kojenie aspon pol roka. Vy by ste mali drzat huby lebo vy sa len vysemenite pri sexual. akte, este si aj uzijete orgazmus a zena si to vsetko odskace. Svine jedne hnusne. Az by ste si to vyskusali az potom sa k tejto teme laskavo vyjadrujte inac drzte huby. Vobec nemate pravo zenam nanutit ze maju rodit. Ja mam 25 rokov a nikto ma nedonuti aby som rodila len preto ze musim a ze som sa narodila ako zena nikto pokial ja sama nebudem chciet. V tejto teme ma pravo sa vyjadrovat iba zena nie muz. Houk!

kyselazizala

Ovecka ak ty by si trestal bezdetnych tak ako by si to riesil s tymi zenami ktore deti chcu mat ale nemozu? Ako? A co muzi ktori nechcu deti aj tych by si trestal? A preco by mali ti ktori nechcu deti byt trestani? Nieje lepsie ak tie deti nemaju ako by ich mali mat a potom by si na nich mali ventilovat svoju zlost lebo ich nechceli? Nutil by si ludi mat deti aj napriek ich voli? Nieje to obmedzovanie osobnej slobody a osobneho rozhodnutia? Ako mozes niekoho nutit do niecoho naco sa neciti? Dosiahol by si tym len to ze rodicmi by sa stali aj ti ktori sa necitia nato a proti svojej voli musia byt. Spamataj sa zijeme v 21 storoci nie niekde v 18 storoci kde zeny nutili vydavat sa rodit deti muzom majetnym. A znizovat dochodky a preco? Ktosi tu uz pisal ze bezdetni viac pracuju a odvadzaju dane ako ti s detmi.

kyselazizala

Ja som sa ako mala vobec nerada hrala s babikami ani s kociarmi. Babikam som trhala hlavy a hrala sa len s hlavami a telám som trhala ruky a nohy. Mna zaujimali iba hlavy. Do kociarov som davala namiesto babik patizony, uhorky a cukety lebo som vyrastala na dedine a chcela som tazky kociar nie lahky s babikou :DDD
CHlapcom sa kupuju auta takze preto maju chlapci a muzi radsej auta a nie vychovu deti. Ak by chlapcom davali babiky vyrastli by z nich teplosi a z niektorych aj vyrastli najma z tych co sa o nich starali len matky a syn nic nevidel len sminky, lodicky a saty. Co moze z takeho chlapca vyrast ak nema muzsky vzor.