Mám 14 a asi som tehotná

Príspevok v téme: Mám 14 a asi som tehotná
mkricilova

Ahojte mam 14 rokov o nedlho 15, vazne niesom pysna na to co tu pisem.. ale bohuzial uz sa stalo.. Priatel sa mi tam dole vystriekal.. bolo to 25.marca.. kramy som mala pred tym 7 marca. takze som nemala plodne dni... ale teraz je 13.marca a mne už 6 dni meškaju kramy.. a tak 3 dni ma boli v podbrusku... od coho to moze byt ? myslite ze by som mohla byt v tom ?.. poradte mi prosim

Sejla

Verrum, prečítaj si to ešte raz, on sa spravil do nej v čase, keď mala pravdepodobne ovuláciu (podľa uvedených dátumov). V takom mladom veku ešte nemusí pravidelne ovulovať, ale ak áno, pravdepodobnosť otehotnenia je vysoká. A keby bola aj malá pravdepodobnosť, je dovod navštíviť gynekológa čo najskôr! Je možné, že to je zo stresu, alebo z čohokoľvek iného, ms nebýva vždy u každého presne na čas, ale ide o to, že ak je tehotná, musí to vedieť hneď. Pokial pôjde na potrat, každý deň k dobru sa zíde. Kvôli psychike, ale aj zdraviu. A za doktora sa neplatí.

karolinka122

ak si tehotna, budu musiet o tom vediet tvoji rodicia, ti rozhodnu co s tym, sama si dieta, si pod zakonom a tvojo pedofila caka pobyt v chladku... Ozaj nevies co z nudy robit v 14- tich? Co bude z teba v dvadsiatke? Darmo..." Komu neni vzhuru dano, v apatece nekoupi..."

Verrum

Sejla veď mne tiež meškali skoro 2 týždne, mala som to zo stresu... veď uvidí. prečo by mala ísť hneď????!! veď má nejaké príznaky blížiacej sa menštruácie? každopádne prečo si nedávala pozor, alebo to má takú bez urážky sklerózu že si nepamätá kam to jej "partner" spravil??!!

ivana.z

Predpokladam, ze ak tu niekto napise svoj problem tak ocakava radu a nie urazky ani odsudzovanie.
Mas tolko rokov kolko mas, a uz sa stalo. Zijeme hold v dobe kedy je to normalne. Bolesti v podbrusku by si v takomto skorom stadiu este pocitovat nemala. 6dnove meskanie nie je prilis, zalezi ako si mala cyklus predtym (ci uplne pravidelny na den presne alebo ti meskavali aj predtym). Stres samozrejme menzes este oddaluje, takze to moze byt aj tym. Kazdopadne radim porozpravat sa s najblizsou dospelou osobou. Ku gynekologycke myslim v 14 bez rodica ist este nemozes, takze by bolo dobre informovat mamu. Ale este predtym si sprav urcite test. Kupis ho v kazdej lekarni a zistis to velmi rychlo ocikanim testera. Vela stastia!

Sejla

Verrum, to je úžasná rada, to sa má ešte mesiac stresovať, či je tehotná? A keby šla na potrat, tak je lepšie čo najskôr. Načo by mala čakať. Na gyndu nech ide hneď zajtra ráno.

Verrum

keď ty budú meškať viac ako mesiac choď ku gynekológovy... záleží na tom, kedy si mala prvý raz kramy. ak sú to viac ako dva roky od prvej menštruacie a budu ty meškať vyše mesiaca chod ku GYNEKOLOGOVY !!!!!!! môže to byť cyssta ale aj môžeš byť tehotna ;)

joj, nechapem ako môže mať dakto sex v 14 si normalna?

MultiLevel

Prosim ta, ak ostanes tehotna nakoniec, rob medzi kamoskami osvetu...ze ked su uz tak dospele, aby sexovali v 14-15, tak nech sa aspon naucia chranit...
No a k tomu, ci babo cakas alebo nie, my ti nedame odpoved. Kup si zatial testy v lekarni a uvidis....

ninaba

mkricilova,
hlavu hore, hlavne nestresuj. Vôbec nemusíš byť tehotná. V Tvojom veku je úplne normálne, že Ti môže menzes meškať a je nepravidelný. Nie sme stroje. Neviem, aký máš vzťah s mamou, ale možno choď za ňou a porozprávaj sa s ňou, blízka osoba sa hodí, keď má človek hlavu v smútku. Chodte kúpiť tehotenský test do lekárne, na výber sú fakt veľmi dobré, poprípade skočte ku gynekológovi, aby Ti urobili test z krvi priamo v ambulancii.
Tam máš aj šancu sa fundovane porozprávať o možnostich antikoncepcie. Najlepšia antikoncepcia je síce v Tvojom veku - nesexovať - ale keď už sa stalo, treba to rozumne riešiť. Je lepšie problémom predchádzať, ako ich potom riešiť. Aj keď dieťatko je samozrejme darom, ale určite nie v mladom veku.

:D

Pane Bože, nikdy by mi nenapadlo ubobiť takú kravinu ako ty. A keď by si bola tehotna tak si môžeš búchať hlavu o stenu. Aj si vôbec rozmýšlala ake nasledky môže mať nechráneny sex? Jaj, jediné čo ti povie je : TAK TI TREBA.

Sejla

Mala si plodné dni a pravdepodobne si tehotná. Choď ku gynekológovi a douč sa fungovanie ženského tela a spôsoby antikoncepcie. A presne, načo sexuješ v 14stich, ešte k tomu s takým ehm hlupákom.