Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

marekTTT

dobry den chcel by som si dat tetovanie v oblasti chrbta, ale mal som v minulosti problem s akne na tvari a chcel by som sa spytat ci by to tetovanie malo neake nasledky.
dakujem

RNG

jana kojacie mamicky su velmi ochudobnene o mineraly, takze u nich tetania a depresie, dokonca mozne osteoporozy su dost caste.
Nedajboze sa k tomu prida aj trochu oslabene travenie a patalia je hotova.
Bone Reinforcer je pomerne dobry, hlavne ked ho beries so spirulinou a rybacim olejom, ale Bone Essentials, firmy Swansonvitamins.com je este lepsi, lebo obsahuje mineraly lepsie viazane na absorbciu a ine nevyhnutne materialy na zabudovanie do nasej zasobarne mineralov=kostry.

jana555

ahojte, uz asi 10 mesiacov ma trapia tazkosti s dychanim. akoby som sa nemohla poriadne nadychnut, k tomu sa pridala bolest lavej lopatky, lavej ruky a nohy, akoby mi trpli.obcas ma bolieva aj pri srdci a mavam busenie srdca. bola som na vysetreni stitnej zlazy, zistili mi mierne znizenu funkciu SZ, ale ked som zacala brat 1/4euthyroxu, vysledky boli ok, ale problemy s dychanim mi ostali.potom som bola u ortopeda, doktorka mala podozrenie na skoliozu, co sa ale nepotvrdilo. bola som aj na EKG srdca, tiez ok, len zvyseny tep. v stredu som objednana u neurologa, musela som si to vybavit sama, pretoze moju obvodnu to velmi nezaujimalo. pravdepodobne si myslela, ze je to len psychika a stres, ale ja ziadny stres nemam, som na materskej uz druhy rok a je mi fajn. az na tie tazkosti:((podla priznakov si teda myslim, ze by to mohla byt tetania??beriem horcik, vapnik, zinok.pomohlo vam nieco??precitala som si tu vela o Bone Reinforcer, pomohlo niekomu?

beamama

Robili mi test na tetaniu s výsledkom
ischem.- negat.
hypervent. - pozit. čo to znamená k lekárovi mám ísť až v pondelok ale keď by som mohla vedieť niečo viac už dnes, tak by som bola rada

[zruseny12]

BARILA
ano TETANIA a STITNA ZLAZA spolu SUVISIA...
mne povedal zensky lekar,ze PRISTITNE TELIESKA sposobuju TETANIU...

barila

Pekný večer, čítam si príspevky a rada by som sa podelila s mojimi skúsenosťami. Roky som sa liečila na štítnu žľazu, v puberte, a po rokoch, po prvom tehotenstve opäť. Diag.: autoimúnna ŠŽ, predpísali mi lieky:Euthyrox, napriek tomu, že vysledky horm. boli OK, mam uzliky a ŠŽ rastie, nepociťovala som nijake problemy.. po 3 tehotenstve, ked malo posledne dietatko 9 mesiacov, som sa citila max. vycerpana, nevyspata.. (Priznam sa, že lieky som neužívala pravidelne, vždy po kontrole áno, potom som ich začala vypúšťať..)V tom čase som bola znovu na ko., 4 dni na to som dostala tétanické kŕče, ruky, nohy, jazyk..Nemohla som dýchať.. Nasledovali vyšetrenia, všetko v norme.. Napriek tomu som 5 týždňov skoro nežila, nebola som schopná normálne fungovať: triasla ma zima, vracala som,preháňalo ma,búšilo mi srdce, nízky tlak 90/50, vysoký tep-90, mala som pocit, že sa zadusím, tŕpli/mravčili mi ruky, nedošla som ani do obchodu, bola som unavená, no nemohla som spať, v noci som sa potila, časté kŕče a bolesti v svaloch, kĺboch - najmä lítka,za 2 týž. som schudla 6kg.. asi ste niečo podob. prežili..neurolog.vyš. mi potvrdilo tetániu, testy-hyperventilačnú, užívala som lieky-magnézium B6, citalek,a ŠŽ Euthyr., veľa som spala, začala som priberať,časom sa to začalo zlepšovať, asi pol roka.., endokrin. mi testoval aj prištítne tel. - OK, príznaky sa stále vracali v čase pred menštruáciou.. lieky som pomaly vysadila.. po roku sa stav vylepšil, ..na poslednej koo. ŠŽ mi zvýšili dávku na 100, teraz sa však dostavili prejavy predávkovania, tŕpnutie a kŕče v rukách, tvári, nohách, zvracanie, hnačka, tras svalov, bolesť pri srdci..vždy určitý čas po užití lieku, pričom stav sa nezlepšoval niekoľko hodín..Ešte som to nekonzultovala s lekárom, lieky neužívam, no myslím si, že napriek výsledkom, kt. sú v norme, má tetánia a ŠŽ veľa spoločného, no a hlavne zlý zdrav. stav nepridáva psychike..držím palce včetkým, kt. majú podobné problémy..Nevzdávajte sa..

menda

zzuzzana, uvedené príznaky sú typické aj pre štítnu žľazu, možno by bolo vhodné dať si urobiť vyšetrenie.