Rozchod s manipulatorom

Príspevok v téme: Rozchod s manipulatorom
Simona.007

... PRILIS TAZKY VECER ...ani neviem ako zacat. Pisem vam plna rozcarovania beznadeje a zufalstva.
Volam sa Simona. Mam 40 rokov.6 rokov som sa stretavala s clovekom ktory bol pre mna vsetkym. Zijem sama so synom, nemam to jednoduche, prekonavam obdobia z pracou ci bez nej, bojujem a borim sa s problemami ako prezit, ale o tom som nechcela.
Spoznala som ho niekde v meste v podniku. Ma za sebou 2 dlhorocne vztahy ,je dlhe roky zamestnany v jednom statnm podniku, je zabezpeceny.Zamilovali sme sa do seba, travili sme spolu more casu, smiali sme sa tesili jeden na druheho, mali spolocne zaujmy konicky. Nie som ideal zeny ale povedzme si na rovinu kto z nas je??
Avsak vzdy som bola mila prijemna ,spolocenska vesela...dala som mu nezistne prve i posledne nepozerala som na to co to stoji.....v praci uspesna az pred cca 2 rokmi prisiel zlom a prestalo sa mi darit.postupom rokov som zistila ze nezijem uz svoj zivot ale zivot podla neho. Boze ako vam to opisat??

Nikdy som od neho nic neziadala, nepytala, obcas 3krat za rok mi cosi kupil za par eur.Ak som mala obdobie ked som nie vlastnou vinou prisla o pracu nikdy ho nenapadlo dat mi par eur len tak nA VYPOMOC.Ale bojovala som z mala a vzdy sa mi podarilo pracu najst a zivot plynul.chodievali sme kamkolvek ,vylety,dovolenka, ktoru som si platila sama, cokolvek, ked som prestala jeho zadok vyvazat vo firemnom aute lebo som prisla o pracu, povedal mi ze nejdeme nikam lebo on ma autom vyvazat nebude.A to som trebars chcela ist len kdesi do lesa do prirody.Ma 2 deti , plati na ne ale nevidava sa s nimi.Iked som ho viackrat za tych 6 rokov podporovala nech sa im z casu na cas ozve venuje. Pre neho su deti len cislo uctu s terminom splatnosti alimentov.Kupil mi psika pred rokmi k vianociam,neznasa ho stale ho odhana ked pride ku mne, nepohladi. Ked som prisla k nemu mohla som jest a pit len to co som si priniesla. A ked mi dal cigaretu,nezabudol mi to pri dalsom stretnuti pripomenut.Ja som vedela urobit hostinu i z mala.Obcas ked zaplatil obed vo fast foode nezabudol mi pripomenut ze on ma zivit nebude. zacali sa stupnovat nadavky typu ty pi...,chudera, si o nicom, nepritahujes ma. Nedokazem opisat ten kolotoc udalosti kedy sa striedali pekne dni s tymi out. Celych 6 rokov som mu pravidelne davala najavo ze ho lubim,objimala bozkavala.On to neznasal. Nemal rad ak som i ked sme boli sami dvaja v sukromi objala pritulila pobozkala.Nenavidel objatia!! Nebyvali sme spolu ale kazdy vo svojom byte. Vzdy rano ked som u neho vstala prezivala som minuty v strachu za co ma zas zacne ponizovat a urazat. Bol si mnou moc isty.Zacal ma okydavat pred kamaratmi, susedmi kolegami,rodinou. U neho doma platili zvlastne pravidla. Musela som sepkat, zhasinat v urcenom case svetla v byte kvoli uspore.Nemohla som varit aby neboli riady. Tv program sme museli vylucne sledovat len to co chcel on.Rano ked som vstala ze musim upratovat, lebo zeny maju dret a nie sediet a hov.. robit. Pritom vzdy som mu so vsetkym pomahala. Tyral ma s tym ked som v sekunde nedvihla telefon ale on nedvihal ked sa mu zachcelo a to vlastne nic. Ale ja som mala peklo. Zacal mi rozpravat ako su zeny na ulici v casopisoch a v telke krasne a uzasne a ja som nula. Pritom som celkom pekna zena nikdy som nemala nudzu o napadnikov a ja tava ako kon na dostihoch klapky na oci a len ON.PAN DOKONALY. V minulosti ma parkrat udrel,s tym prestal, vraj si uvedomil ze to nie je spravne.

Preco som pri nom ostavala? NEMALA SOM SILU SA ROZIST ,BALA SOM SA SAMOTY A POCIT KTORY VO MNE VYPESTOVAL ZE SOM NESCHOPNA A KAZDY CHLAP ODOMNA UJDE. i ZVYK ZA TIE ROKY.

Par dni bolo relativne fajn, avsak z nicoho nic mi minuly tyzden oznamil ze pride v sobotu ku mne nech urobim spagety a strudlu. Prisiel v sobotu. Nachystala som spagety, vynadal mi ze naco som tam davala maso ze chcel len omacku on to zrat nebude, a kusol do strudle a povedal ze tie jablka sa roztirkli nech to dam zrat sviniam.On by to zvladol lavou zadnou .To podotykam ze v zivote nevaril.Obliekol sa a zmizol.Za 10 minut mi volal ze za tychto okolnosti so mnou konci zradlo nech dam sviniam on sa ide kurvit s kamaratmi a je definitivny koniec.

To bolo pred 2 dnami. Som stale v soku, davam si otazku co som urobila zle a ako sa mam z toho dostat abysom sa netrapila. Bojovat o neho nemam silu....Cele roky som robila vsetko co len som mu na ociach videla.

VIEM ZE SU TU TAKE PRISPEVKY NA MOJU TEMU ALE NEMAM SILU SA V TOM HRABAT, NAPISTE MI SVOJ NAZOR CO SI O TOM MYSLITE.zA KAZDU REAKCIU DAKUJEM. Zistila som vraj je dobra kniha vola sa laska a manipulacia kde su konkretne navody ale neviem ju zohnat, vsade je vypredana aj na eshope...PORADTE....DAKUJEM

lienocka2808

Sharon, no ja som mala tiez problemy vo vztahu, velmi puntickarsky chlap, stale muselo byt iba ako on chcel, pocuvali sme v mojom aute len to co chcel on, pozerali sme u mna telku to co chcel on, proste program len podla neho. Takto sa to nedalo dlhodobo zvladat, aj ked sa dokazem prisposobovat, ale toto uz som isla proti sebe a staval sa zo mna uplny ON. Tak som si povedala stacilo. Dost mi k tomu pomohla aj knizka "preco muzi miluju mrchy" a to odporucam kazdej zene, ktora si nedokaze vazit samu seba. Proste prestal byt pre mna stredobod vesmiru, zacala som chodit von s kamoskami, napriklad aj ked som bola doma, tak som si vymyslela, ze idem dnes s kamaratom von a podobne. Nepisala som mu tak casto sms, cakala som kym napise on, a cuduj sa svete zmena. Najprv mierne vycitky, ze co sa deje, potom naznak ziarlenia, potom take veci ako kvetiny, pozvanie na veceru, neskutocna pozornost zrazu, nekonecne sms ako ma lubi, a podobne. Proste treba nieco zmenit ak nie ste stastne, ja teraz som, ale uz nikdy nebudem k dispozicii nikomu na 100% nikto si to nezasluzi. Musite mat aj vlastny zivot, cas na konicky, kamaratov, take male napatie vo vztahu musi byt. A simona ty sa spametaj, a okrem psychologa si precitaj tu knizku co spominam hore. Ale osobne si myslim, ze aj keby sa tvoj chlap spamatal, tak je to stratene, lebo podla tvojho opisu je to totalny chuj, s ktorym urcite nebude vyhra zostavat. Ze ho milujes celym srdcom uplne chapem, ale nesmies sa nechat ponizovat. Ja keby sa moj priatel nezmenil a neuvedomil si veci, tak aj napriek neskutocnej bolesti by som mala silu to ukoncit, bohuzial. Chvilu by to bolelo, mozno aj rok, ale potom by mi bolo lepsie a tebe urcite bude casom bez neho tiez. Skus to urobit pre seba. Vydrzat tu bolest na zaciatku a vsetko bude lepsie. velmi ti drzim palce.

Agnes998

Simona tieto tvoje pomstychtive myslienky su sice normalne lebo ti vela naublizoval, ale nemala by si ich v sebe zivit a nijak sa mu nemsti. Jeho zivot sam vytresce a ty ked v sebe zivis nenavist, ublizujes hlavne sama sebe. Ale to chce cas, na zaciatku su tie pocity normalne, ale snaz sa zase co najskor vratit do normalneho zivota, vyraz si s kamaratkami, chod na akcie, chod do prirody, kup si pernamentku do fitka, proste stale nieco rob. Rychlejsie sa z toho potom dostanes, nebudes mat tolko casu premyslat nad stratenymi rokmi s nim a nad tym, aka si bola sprosta (a ktora z nas niekedy nebola). Si stale vcelku mlada zena, staraj sa o seba, chod ku kadernicka, zmen uces, cvic, schudni ak je to treba, kup si pekne nove handry ak na to mas, udrziavaj sa. Ty si partnera este najdes, manipulatora uz snad rozoznas tak nesadnes dalsiemu na lep. V tvojom veku a vyssie je vela rozvedenych chlapov s dospelymi detmi, ty tiez mas syna, rodinu zakladat teda nepotrebujes, potrebujes len chlapa co ta bude mat rad a co sa o teba postara. Urcite takeho najdes.

Simona.007

Ahojte, bola som v praci prisla som dnes neskoro, a tesim sa prispevkom.Neviem kto je Laura ale rada som akymkolvek orispevkom na tuti temu. To ze mi niekto vynada aka som sprosta, no co vam poviem viem ze som zotrvavala v nespravnom zvazku.Avsak ak date cloveku vsetko co mu vidite na ociach a hrmi kope a krici obrazne- co urobite ak milujete, ci je hlupost milovat takeho cloveka on si lasku nezasluzi objetie pritulit sa ??Neviete si predstavit kolko blesti mam v sebe, kolko zloby na seba ze a iekto to tu spomenul som mala odist v spravnej chvili, a co teraz ked som ju presvihla?? Citim velku potrebu anonymnej pomststy hoci verte nie som zla len ten pocit aby RAZ TRPEL LEN RAZ ASPON JEDEN JEDINY KRAT ZA TIE VSETKY PRIKORIA???Som divna? Viete to pochopit? nie bolest zo mna govori a hnev na samu seba. Mam vela kamosiek daju do vztahu ôplovicu z toho co ja a priatel ich nosi na rukach, da sa s nim dohodnut, je im oporou a podrzi ich v tazkych chvilach..dala som mnoho? Oni dju menej a su stastne tak ako to je kde je pravda?? Tema doprosovania je u mna uzavreta. To neriesim len citim strasnu potrebu pomsty nie som zla verte mi tak som vela dala a milovla ale len pocit ze aspon raz pociti pocit ako sa trapi,,,,len RAZ NA OKAMIH............. necitim k nemu nic zomrelo vo mne vsetko lebo v ten den som pochopila ze uz neviem dat viac uz to jednoducho NEJDE.Uz len hladam cestu a prezit nadychnut, a verit ze zivot bez neho bude lepsi. Praacuje v SAV, je tam dost ludi ...takte zapadne, nikdy nepocitil ani len pocit co je to byt bez prijmu opory, podpory. Boze moj. Len chcem pocut odpoved na otazku CI NAOZAJ PLATI. KAZDEMU SA VSETKO VRATI ??????????????

Sharon85

Lienocka - ahojky, pamätam si ta z prvej temy, este koncom minuleho roka. pisala si tam, ze tvoj priatel je tiez dost puntickar, iste veci prehana, v inych je zas perfektny. som rada, ze sa veci pohli k lepsiemu, sikulka :) aky je teraz? opis to trosku, som zvedava :) ja som v tej teme predtym prispievala pod menom lolitka

lilyiankaa

môžeš byť rada, že to ukončil, keď ty si na to za tých 6 rokov nenabrala odvahu ...a nevracaj sa k nemu!!!

doubledog

tymi jeho kopackami ziadna zmena nenastala.
on urobil rozhodnutie a ona ho akceptovala.
ona uz davno vie, ze je v srackach, nic nove si neuvedomila.
vypisala sa tu, tak ako sa urcite viackrat vyrozpravala uz vselikde inde.
teraz je v soku, zufala a bezradna a vycita si, co spravila zle.
proste vsetko je po starom.

bolka

tak dobre.Nikdy som takto nepísala a nezapájala do diskusií na nete,ale teraz musím...Simonka spamätaj sa čím skôr,pokiaľ si zdravá...Opíšem v skratke svoju situáciu,zober si,prosím, ponaučenie- múdri ľudia sa učia na chybách cudzích...Mám 52 rokov,som 7 rokov rozvedená. Žiadosť som dala ja,lebo ma moja"láska" podvádzala 6 rokov,potom sa hodil na herne,to som už nevydržala,skôr som sa bála,aby sme s deťmi- 3,neostali na ulici.No mala som ho stále rada,pomáhala som mu ako som vládala a ešte to otočil proti mne.Sme praktizujúci veriaci a stále som sa modlila aj s deťmi aj iní a verila,že je to len kríza str. veku,že sa spamätá.No on nechce,takto mu to vyhovuje,má peniaze,postavenie,voľnosť,ženy,kamarátov..Je to taký typ-sam pre seba,egoizmus...ale o tom som nechcela písať.Chcem ti povedať,že muž,ktorý sa takto správa k žene,si lásku ženy nezaslúži. Maj sa konečne rada,ži pre ozajstné hodnoty-vzájomná láska,porozumenie,podpora..,najdi si ozajsných priateľov,ktorí ti tvoju lasku a pozornosť oplatia,opráš svoje záujmy,šport,tam vypustíš paru,stres.Som teraz na PN-zápal žalúd.sliz.-hrozné bolesti,migrény,štítna žľaza, myom na meternici,koksatróza 3st.,cysty na prsn...nemusím pokračovať..,rozbitý celý organizmus,imunita žiadna.Teraz mi to došlo a dosť!Neoplatí sa trápiť pre neopätovanú lásku,prídeš len o svoje zdravie. Ty s tým nič neurobíš,aj keby si mu modré z neba zniesla.Venuj sa sama sebe,daj sa do poriadku a ver,že 40-ka je ten najlepší vek,kedy môžeš nájsť najlepší vzťah založený na vnútorných hodnotách-všetko materiálne je dočasné.Buď silná,ver si a nenechaj sa manipulovať.Nikto nemá na to právo.PS: Neber ho späť,nikdy sa nezmení,ma rád len seba...