Ma dieta nosit okuliare alebo nie?

Príspevok v téme: Ma dieta nosit okuliare alebo nie?
kakavenka

Trojrocne dieta bolo na ocnom vysetreni (nechcel totiz na prehliadke citat), ocna lekarka mu nasla "vraj" malu odchylku, na ktoru inym detom okuliare nedava (iba ak skulia). Jemu ich vsak predpisala - len preto, ze "necital" (nechcel). Konkretne mu predpisala +0,75 a +0,5, cylinder 0,5 a 1,0 a ma ich nosit stale. Vraj sa mu to do skoly zlepsi, cylindre ostanu, ale to sa vraj nemeni a vadit mu to nebude, lebo je to minimalna odchylka. Chcela som sa opytat, ma tie okuliare vôbec nosit? Nejde mi o to, ze by som nechcela, ale s trojrocnym dietatom to je dost narocne, stale ich ma spinave, dochytane, dava si ich dole, kade-tade sa povaluju, neda sa to ustrazit, cely den len beham a strazim okuliare. Myslite, ze ked ich nosit nebude, ze sa mu zrak zhorsi (z dovodu nenosenia okuliarov)? Nevsimla som si totiz nikdy, ze by nieco nevidel. Schvalne som aj skusala, ci uvidi uplne drobne bodky na obrazkoch, vsetko vidi.

ansvetla

Tiez si myslim, ze nenosit, ak sa nestazuje, ze nieco nevidi. Ak uz, tak len na urcite cinnosti, nie cely den. Ja nosim moje cylindricke len na pocitac a TV.Verim, ze kazda zdravotne nerovnovaha a, aj porucha zraku, je z nezvladaneho stresu, aj u nas dospelych aj u deti (tam sa to prenasa z rodicov), takze relaxacne techniky, a adresovanie stresu a praca na sebe..

GoFruit

Ked raz zacne nosit okuliare, zrak sa mu uz nikdy nezlepsi. Okuliare zrak zhorsuju. Ocne svaly ochabnu pri noseni okuliarov.