Strach z kolonoskopie

Príspevok v téme: Strach z kolonoskopie
mackani

Ahojte, mám 17 a za nejakých 7 dní idem na kolono. Mám neskutočný strach :( Už pri pomyslení na to sa celá chvejem. Máte aj vy s tým skúsenosti? Mám sa tak obávať? Lebo predsa hadička do zadku, strašná predstava. Aj videá som pozerala a zostala som bez dychu :(
A ešte ktovie jak vypijem ten Moviprep. Tuším 2 či kolko litrov, ja za deň nevypijem ani pol litra a nie to ešte 2. A ževraj to chutí otrasne.

ninaba

Ako som ti písala, skús si to pozrieť na nete. Je tam veľmi príjemné prostredie, pre mňa je aj toto veľké plus, doktorka nie je v bielom plášti :) a rozpráva sa som mnou úplne normálne, na všetko trpezlivo odpovedá, je úplne super. Ostatných lekárov tam nemám vyskúšaných, stále chodím iba k tej istej. Platí sa ročný poplatok tuším 30,- Eur - ak to nezmenili, dlhšiu dobu som tam nebola. A čo sa týka doplatkov, to záleží od poisťovne.

mackani

Ďakujem, naozaj si budem museť zmenit doktora, lebo tuto nie som spokojná, zdá sa mi taký nezáujem o pacienta.

ninaba

Tak to nemáš ďaleko do Bratislavy. Ja chodím do Thaliona, pozri si to na nete. Je fakt, že sú tam v poslednú dobu dlhšie čakacie doby, ale služby a prístup sú prvotriedne.

ninaba

Ja si veru neviem predstaviť ísť každýkrát do narkózy. Ja viem, že v dnešnej dobe sú veľmi kvalitné, ale riziko tam je vždy. ČO sa týka ceny, to sú možno "naše bratislava" ceny. Ale centrum do ktorého chodím je fakt super a moja doktorka sa snaží všetko pacientom uľahčiť. Preto mi to hneď ponúkli a nedám na to dopustiť. Nemám z týchto vyšetrení žiadnu traumu, lebo si ich absolútne nepamätám a je mi úplne jedno čo vtedy so mnou robia a či to bolí alebo nebolí. Skús sa na to spýtať.

mackani

Hmm ja som za celkovú narkozu platila 80€ a o hentom ani neviem, nič také mi neponúkali ani nehovorili mi o ničom.

ninaba

Mackani, nejedná sa o narkózu. Mohla som to absolvovať v narkóze, ale zdalo sa mi to úplne zbytočné a doplatok bol 200,- Eur. Toto čo myslím sa volá Midazolam, a doplatok bol 20,- Eur. Máš na mysli toto?

mackani

ninaba asi myslíš narkozu, nie? Lebo ja som bola takto 2x v narkoze, ktorú mi aplikovali do žily za príplatok. Lenže je to veľa peňazí, takže tak :) Ale dám to aj takto a nebojím sa.