Zostala som sama

Príspevok v téme: Zostala som sama
LadyOpium

ahojte...liecim sa na ppp uz od roku 2009 a zdy ked som si nasla daku kamosku zdy bola len z nemocnice alebo z ambulancie alebo z pro-ana skupiny...pred dvomi rokmi som zacala normalne jest a skoro vsetky sa na mna vykaslali...ja sa uz bojim hladat si zdrave kamosky lebo nikdy pri mne nevydrzali pocuvat moje kecy o tom aka som tucna a ze neviem opet prestat jest, lebo som jedlo zacala vnimat ako potrebu...teraz ked aj nieco napisem do pro-ana skupiny nikto tam nereaguje alebo mi nadavaju, lebo som zacala jest...viem, ze ich uznanie si nikdy neziskam ale mne na tom hrozne zalezi lebo chcem patrit k niekomu kto mi rozumie preco chcem byt chuda...lenze ja ani neviem kedy som chuda a kedy som uz vychrtla!!!a so zdravymi sa nebavim, lebo ma nechapu...co mam robit???

vicky_025

keď máš problém s koordináciou, bude sa ti dobre cvičiť? ak si sa na to tak chcela zamerať? neviem niečo také posúdiť ani.

LadyOpium

mam problemy hlavne so zrakom...som na 75%nevidiacaa a skrz toh problemy s orientaciou, koordinaciou, a reflexami

vicky_025

musíš si uvedomiť že za väčšinu vecí vo svojom živote si zodpovedná hlavne ty sama. ak to nezrobíš, nebudeš si vôbec veriť a všetko ďalšie v živote budeš pripisovať tomu čo bolo alebo tomu, že sa nezhodneš s niekým z rodiny.. v živote sa stáva naozaj všeličo a nie vždy sú to príjemné veci. ale ty sama im dovoľuješ aby mali nad tebou kontrolu a následne taký efekt na tvojom živote. keďže si to dala ako príklad k tomu, že vlastne nemáš žiadne záujmy.

to že nechodíš do školy ale neznamená, že musíš celý čas sedieť doma a nerobiť nič. je veľa ľudí so zdravotným dôchodkom, ktorý sú aj naďalej aktívny v rámci svojich možností. ako závažné to vlastne máš? pýtam sa preto, že sa chceš zamerať na šport, tak aby som mala jasnejšie v tom.

ale aj keby, sú veci ktorým sa môžeš venovať sama... hudobný nástroj, maľovanie, ručná práca... je toho veľa, to ti ale nikto nevyberie za teba, na to musíš prísť už ty.

LadyOpium

lenze ja inak zit neviem...ja odmalicka ma trapila len skola a postava...proste snaha o dokonalost hlavne vo vyzroe a znamkach...otec mi stale zasahoval do zivota...nesmiem si vasy ostrihat ako chcem ja ani zafarbit,takou farbou ako a chcem lakovat si nechty ako chcem, ani serky nemozem nosit ake ja chcem, ani malovat sa ako ja chcem ani obliekat..ked na mne uvid nieco cierne alebo v style emo zacne hystericky skriekat a nadavat...a pritom vobec niesom emo styl len sa mi paci to obliekanie...nehovorim, vypocujem si aj emo hudbu aLE pacia sa mi aj ine zanre...a este si mysli ze sa rezem koli tomu ze som emo ale ja som sa rezala rok predtym ako somm zmenila na emo

Karlová

Čo máš robiť? Nemyslieť iba na jedlo a postavu. Život je o inom, začni žiť, a nielen jesť alebo hladovať. Čo je to za program, nečuduj sa, že ťa nikto nechápe. Veď ľudia fungujú inak, nie sú tak striktne upriamený len na to jedno.

vicky_025

ak sa nepáčiš sama sebe, vždy je čo s tým urobiť. no nič nezmeníš tým, že budeš okoliu vravieť aká si nespokojná s postavou. ako som už vravela, nikoho nebaví večne počúvať sťažovania a ešte k tomu na to isté dookola. v tvojom prípade to, že ti treba schudnúť. ono to vážne nie je o tom, že ťa ľudia nechápu a nechcú chápať.
nezameriavaj sa na takto negatívne ladené veci, mrháš svoju energiu tam, kde ju netreba. presmeruj ju, aby si ju mohla využiť lepšie. ako vebe poznamenala, nájdi si aj iné koníčky. tvoj život sa nemôže točiť dookola len a len okolo postavy. chápem, že je to tvojou prioritou a dlhý čas aj bolo. a chápem to až veľmi dobre, lebo som si tým prešla tiež. no jedine ty sama to môžeš zmeniť, svoj prístup k jedlu, k sebe samej a k okoliu.. neuzatváraj sa pred ľuďmi len preto, že si niečím podobným neprešli a nepochopia ťa- ako si vtedy napísala. to skutočne ani nie je potrebné. pravdepodobne si ešte dosť mladá, nejaký krúžok by ti možno aj dobre padol, pretože tam by si nielen narazila na nových ľudí ale aj sa nejak zamestnala a prešla aj na iné myšlienky.

LadyOpium

kazdy mi vravi ze som ok krv a mlieko ...ale mne sa to nepaci chcem byt stihla...alw ked to dakomu poviem len preracia ocami zato sa so mnou nechcu bavit bo si myslia hned ze zase zacinam s anorrexiou

vebe

Asi to bude zniet hlupo, ale ty musis v prvom rade uplne zmenit temy o ktorych sa s ludmi bavis. Preboha koho uz len zaujima dokola ta ista pesnicka, ze ved ja uz normalne jem, ale chcem schudnut a bla bla. To fakt nemas v hlave nic ine len toto? Ja viem ppp je prave o tom, ze to cloveka uplne ovladne, cele jeho myslenie. To sa musis ale pokusit uplne vedome a cielene zmenit. Vratit sa do normalneho zivota telom aj dusou, mysliet na uplne ine veci, prestat riesit jedlo a svoju postavu. Njast si konicky, nejake volnocasove aktivity kde sa o jedle a postave vobec nehovori Inak si stale v bludnom kruhu a zakratko tu najdeme rovnaky prispevok od teba ako je tento