Dá sa mi pomôcť?

Príspevok v téme: Dá sa mi pomôcť?
1Ellka1

Dobré ráno. Chcela by som sa opýtať, myslíte si že sa mi dá pomôcť? uý dlhšiu dobu, asi tak tri mesiace ma trápi neustály stres.... trasú sa mi ruky, buší mi srdce v sitáciach, ktoré sú uplne bežné a niekedy boli pre mna malinou.... stále citím v hlaver taký tik, že hlave sa mi akokeby jemne zatriasla.... pred dvoma týždnami to bolo omnoho intenzívnejšie, ale dnes je to už ok... ked som chodila do školy často sa mi stavalo že sa mi pred prezentovaním nejakej prace triasla jemne hlava... ale v bežnych situaciach to bolo ok, nič sa nedialo.. a ak aj, tak po dvoch som na to zabudla... aj teraz mam pocit, že sa mi to stáva len ked na to myslím, ako keby som si to domýšlala.... je to možné? mam len 19 rokov, život pred sebou a chcem sa naučiť radovať zo života a nie každe rano ked stanem byť nervozna z toho, že ten tyk ma stale prenasleduje a byť stale v strese.... o par mesiacov by som mala ísť za priateľom do zahraničia... tieto stavy prišli namna v oktobri, ked som odišla z vysokej školy a odišla mi najbližisa odoba do Nemecka, čiže priateľ... moj lekar mi dal aj lístok k psychiatrovi, ale mam strach, že mi už nič nepomože.... myslíte si, že sa to dá vyriešiť? jednoducho chcem aby sa to zmenilo, nechcem si robiť hlavu z vecí typu idem na úrad, do práce.... niekedy som praveže rada chodila tam tam hentam a bola stredobodom pozornosti a dnes som vystrašená ako koň...

dennis

1Ellka1 - Skús si ešte raz prečítať, čo som písal. Psychiater ti predpíše lieky, ktoré ťa oblbnú, ale problém len utlmia, nevyliečia. Na boľavú dušu tabletky nepomáhajú.
Psychológ, akupunktúra, hypnoterapia, to všetko je oveľa účinnejšíe, než benzáky alebo AD.

1Ellka1

ja som nikdy nemala problemy takeho typu ako klepanie ruk, stale sa len sledujem, niekedy mi vadí vlastná ruka, ten tik v hlave, stále ho mám.... ja už neviem čo mam robiť.... možno to je naozaj nejake ochorenie... v pondelok idem k tomu psychiatrovi... a na to, že priateľ odišiel som si už zvykla, za par mesiacov by som mala ísť za nim, ale v taakomto stave?nechcem taka byť, ale ten stres nadomnou vyhrava a myslim si, že len psycholog mi nepomože

dennis

@aabbccdd - veď práve psychiater len predpisuje lieky... lepšia varianta je psychológ... ale vzhľadom na to, že problém je odhalený, tak stačí ho len vyriešiť

aabbccdd

ziadny liek nevyriesi psychicky problem, len potlaci alebo zvyrazni nejaky rys osobnosti alebo fyzicky priznak. Chod k psychiatrovi, nie je to hanba.

dennis

Svojim spôsobom si si aj odpovedala, povedala si, že tie problémy nastali po tom, ako ti priateľ odišiel do zahraničia a odkedy si odišla z vysokej školy. Čiže na tvojom mieste by som začal riešiť tento problém odtiaľto. Otázne je, čo ťa viac trápi, či to, že ti odišiel priateľ do zahraničia, či odchod z VŠ. Musíš si sama odpovedať na otázku a na základe odpovede už len ostáva to, ako to budeš riešiť.
Lieky neber, nepomôžu. Ale skús chodiť na akupunktúru, mne najviac pomohla pri panickej poruche a sám som si aj vďaka nej uvedomil, čo bolo prapríčinou vzniku tej poruchy.

MATOS

Liekmi by som to na Tvojom mieste neriešil. Ako si sama napísala, často veci len potláčajú. Skús zatiaľ len psychológa. Nezdá sa, že môže pomôcť, lebo človek má pocit, že reči ho nevyliečia. Ale nie je to tak. Práve naopak, často to pomôže. Fajn je síce aj porozprávať sa s kamarátom/kamarátkou, len je rozdiel, či sa rozprávaš s nejakým kamarátom/kamarátkou alebo s niekým, kto študoval , ako Ti pomôcť :) Prajem veľa šťastia a šťastný a pohodový nový rok 2014 :)

1Ellka1

mne skvor ide o tie psychicke problemy, trapi ma ten tik v hlave, ja neviem či si to domyšlam, či je to možne, či to vobec vidno.... aj to trasenie ruk, mam pocit že mam veľmi oslabenu psychiku..skušala som už aj magnezium, ľubovnik bodkovany, no nič..... dá sa z toho vobec vyliečiť? su lieky, ktore to naozja liečia a nie len potlačaju?

1Ellka1

ide o to, že ked som s nim, zabudnem na všetky problemy ktore mám... aj ked bol doma, neboli sme stale spolu.. on robil, ja som robila.... ale bola som vnutore vyrovnana, ale teraz? ja sama neviem či to sposobilo prave to.... ja som strašny pesimista, negativista a stresista.. on je opak mna, ked som s nim všetko beriem inak...