Rodičia nenávidia môjho partnera

Príspevok v téme: Rodičia nenávidia môjho partnera
teguelinka

Mám veľký problém,ktorý sa ťahá už dva dlhé roky.Už neviem,kde hľadať pomoc,tak som prišla sem,podeliť sa o moje problémy s niekým,lebo sama si myslím,že to už nevydržím.
Chodím s mojím drahým už dva roky,pomýšľame na budúcnosť,veľmi sa ľúbime,chceme sa čo najskôr vziať ,máme už po výške a vek na to dostatočný,ALE! mojím ,resp.naším obrovským problémom sú moji rodičia ,ktorí ho neznášajú,nenávidia ho.Vidia na ňom všetky chyby,naozaj už mám toho dosť,žijem s nimi,aj po svadbe budeme bývať pravdepodobne u nás,lebo nemáme kam ísť ,stalo sa vám to už tiež ?nenávidela vaša rodina vášho nastávajúceho ?ako sa s tým vyrovnať ?bola som s tým ,už aj u psychologicky v poradni,ale tá mi nič neporadila,len že mám od nich odísť,ak ho chcem,ale to mi nepostačuje.

Ako ho spoznali ho nenávidia,robia scény,ked k nám náhodou príde,stále nanho kydajú,ohovárajú ho.nemôžu ho vystáť,v jednej miestnosti sú s nim veľmi neradi,a ked som sa ich spýtala,čo im tak hrozne vadí,tak vraj je škaredý,vôbec sa k sebe nehodíme,a že by som si mala hľadať iného,lebo on nie je vhodný partner pre mňa,vraj si ničím život,že mi nepôjdu na svadbu,ak sa budem zanho vydávať nedajbože,a ked sa vydám tak budem hrozne nešťastná,že oni vidia jeho chyby a že preto ho nemôžu zniesť,stále majú niečo nanho,celá rodina,počnúc rodičmi,starkými,aj širšou rodinou,dokonca si myslím,že už nemajú radi ani mna,lebo sa neriadim podľa nich a vybrala som si " zlého muža " ...
on im nikdy nič zlé nepovedal,nikdy,je slušný,dobre sa chová,má vysoké IQ,je pravd,aže nie je model,ale čo na tom záleží ?
vraj ma pehnané detinské chovanie,mama sa za hlavu chytá,keď ho vidí,že aký je hrozný a ako sa prehnane chová,vraj má gayovské maniere,že je prehnane citlivý, a dokonca padli aj také reči,že vidno,na nom že nemá všetko v hlave v poriadku a pod.je všetko zle,čo spraví,či ma pozve na dovolenku,alebo mi kúpi kyticu kvetov,všetko je málo a zle ...nevážia si nič ,čo pre mna ON robí,hned ako ho spoznali bol im nesympatický a rokmi sa to len zhoršuje,
najhoršie je však to,že ja som hrozne ovplyvniteľná a dám sa im zlomiť ...
už aj ja začínam o nom pochybovať ,viem,že mi chcú rozbiť vzťah,aj to otvorene priznali,ale predsa len ,myslíte si,že majú právo mi ničiť život ?
už sme sa velakrát o tom rozprávali s rodinou,oni si nemôžu pomôcť ..

prosím vás ,nejaké rady :(

_meno

Ahoj teguelinka

Srandovni rodicia veru - bohuzial z toho co pises, ich spravanie nema vobec nic spolocne s nim. Ked citam ako sa tvoji rodicia spravaju, ake maju postoje a nazory... (Prepac, ale ty si asi neuvedomujes, ze oni sa tatko spravaju ku kazdemu - cize ak pred rodinou davaju dole rodinu...tak ver ze tebe sa v case neucasti tiez urcite ujde poriadne susto)

Ja nechcem sa ta dotknut, ale skor co chudacisko chalan. Na tvojom mieste som vobec rad ze pri takej rodine o tebe maju normalny ludia zaujem ktory ti daju pomocnu ruku.

Ako ti poradili aj v psych. poradni - ak sa chces spravat ako tvoji rodicia, zi s nimi ......ak sa chces spravat ako tvoj priatel, zi s nim :-)

zuska-bluzka

presne tak ako ti napísala ebi, ak si na treťom stupni tak príjem máš, rovnako aj tvoj priateľ, tak sa zbalte a nájdite si podnájom. budete sa musieť uskromniť ale aspoň budeš mať pokoj.
prepáč, ale z tvojich reakcií mám skôr dojem, že si potrebuješ len posťažovať aká si dobrá dcéra a aký je k tebe osud neprajný, no v skutočnosti problém riešiť nemáš záujem.

ebi777

Veď v úvede príspevku si písala, že už máte po výške,,
a teraz zrazu už píšeš, že študuješ stále na výške
a okrem toho tretí stupeň na výške je zastrešený štipkom cca 500 - 580 eur mesačne, akože nemáš žiadny príjem?

teguelinka

magister ja im stále vravím,že ja lekára,právnika enchcem,žiadneho takého,mne stač,že mam magistra.mne nejde o to
no ono je to tak ,že my nemáme kam ísť,ja nemám príjem žiadny prakticky,a študujem ešte tretí stupeň,a on už síce robí,ale nemá dosť penazi

Mima.98 ale ako ja na nom tiež vidím chyby,každý máme chyby,predsa nie ?ale každý mi o nom hovorí,že aka som slepá,no myslím,že ja z lásky k nemu aj zavriem oči nad chybami,veľmi ho milujem a všetci to vidia,no bránia mi,strašne :( že oni ho prekukli a bla bla

Mima.89

A študujete obidvaja? alebo pracujete? Ja nechápem len to prečo si proste nezoženiete podnájom, viem nie je to najlacnejšia záležitosť, ale nemusíte mať celý byt pre seba, dá sa bývať aj s niekym ešte iným, ako na priváte, mať spoločnú izbu s priateľom a skladať sa na nájom ešte napríklad s nejakým iným párom ktorí sú v druhej izbe a ostatok spoločný.. to ťa vyjde do 100ečiek to mi ver pokiaľ nemáš nejaké extra požiadavky. na začiatok by to hádam stačilo aj takto aby si od nich odišla... Len pozor keď to tvrdia úplne všetci, aby na tom nebolo naozaj čosi pravdy, čo nevidíš zaslepená láskou.no najlepšie to zistíš ked si s ním vyskúšaš bývanie.

magister

neviem kolko mas rokov, ale co tak si najst pracu a kupit si nehnutelnost? tj. vyrast? a byt svojim panom a potom nemusis znasat hento?

tak na tvojom mieste by som odpovedal "ale ja nie osm kurva aby som potrebovala lekara alebo pravnika, vystacime si sami, dovi dopo"

a sleduj ako sa zatvaria a povieda "OK, nikam nechod"

pravnikov je plna prdel.. lekari schopnejsi odidu mimo SR, akze nevime neviem aky "kvalitny material" maju tvoje segry, avsak bez urazky..