Neviem si vybrať tampon strašne to bolí

Príspevok v téme: Neviem si vybrať tampon strašne to bolí
Ephedra

ahojte. Mám taký problém že som prvý krát a mám ho tam už dlho asi 5 hodín ob mini. Vidím trocha z toho tampona a už aj preteká ale za nič to neviem dať preč príííšerne to pááli aj bolí. Skúšala som sa sprchovať aj som si čupla a tlačilaa le nechce to ísť von tak strašne ma bolí celé telo a je mi z toho už zle. Prosím čo máám robiť je to strašné bolesť ako keby som si išla vytrhnúť pol tela! ... isto si to nechcem nechať na noc pretože ževraj by sa to mohlo vcucnúť a mohla by som dostať syndrom toxického šoku :/ .. pomôžte mi ako si to cchem vybrať tak ma bolí aj močová rúra aj konečník .

filomenkala

A akú veľksť tampóna používaš ? Dúfam že si nedávaš nejaké maxi. Nechápem ako ta to môže tak bolieť ja som tampón prvý krát použila tak v 14 a dala som si ten s aplikátorom a bolo to v pohode. A von to slo hladko pocítila som len ako daco ide von a koniec. Veď keď to je nasiaknuté krvou je to klzké a nemá to nič čo by bránilo tomu aby to šlo ľahko vonku. Bolieť to môže keď je tampón suchý a máš slabú menštráciu už len. Ja to vidím na nejaký zápal a keď to tak bolí tak nie hocijaký.

Ephedra

dobre tak keď sa mi to skončí tak pôjdem na gyndu. Bojím sa iba reakcie rodičov. Najradšej by som tam išla bez toho aby o tom vedeli čo sa nedá :/ .

MultiLevel

ak si este nikdy nebola u gyndy, tak chapem tvoju nervozitu, ale naozaj to nie je nic strasne. Je to kvoli tvojmu zdraviu, aby si bola v poriadku. A tam ide bokom stres, hanba...Ked si neliecis kadejake zenske veci, hrozi ti casom aj neplodnost, popripade problemy s otehotnenim. Nie je to sranda, takze zahod obavy..
Na tie sladkosti, bielu muku a biely cukor som ta upozornila preto, lebo tieto potraviny a teda ich vysoka konzumacia, sposobuju mykozy, plesne a podobne "chutovky"...takze ked to obmedzis, nasadis probiotika, plus doktorka ta prelieci, tak uz nebudes mat problemy ake mas

Ephedra

možno sa bojím pretože som nervozna že niekam mám ísť ale je mi zle na zvracanie a bolí ma hlava. Dneska znova použijem tampon inak to nemôžem čo je dosť stresujúce pre mňa. Ale na raňajky som si dala sladkosti s sž potom chlieb takže možno s toho mi je zle a aj som asi prechladla. Dúfam že TSS nemám. Neviem po koľkých hodinách sa to prejavuje pretože včera mi bolo ešte dobre.

MultiLevel

tak to urcite zajdi za gyndou, mozes mat nejaky zapal, mykozu.....opis jej priznaky, ktore mas a nabuduce k nej naklusaj hned, ako pocitis tam dole cokolvek!
Skus dlhodobo obmedzit sladkosti, bielu muku a biely cukor...

Ephedra

nie nič ma neštípe :) viem ale ako som si to tam dávala tak som si myslela že asi... bolelo to dosť ale bolo to súrne pretože som niekde musela ísť :) Teraz už v pohode aj keď trocha ma pobolieva podbruško ale dúfam že nič... musím zájsť asi na gyn.. pretože to asi normálne neije keď ťa tie pysky pichajú a pália dakedy. A to už dosť dávno ale nikdy som to nikomu nepovedala..

Ephedra

nakoniec som sa odhodlala a s veľkou vôľou som to vytiahla. Konečne :)) tak som sa bála ale super dopadlo :) dakujem za rady. Tak som si pomyslela že niečo také malinké a tak strašne to bolí tak ako bude bolieť pôrod uff. Ani nechcem vedieť

MultiLevel

Treba ist na pohotovost, ked si ho nevies vybrat sama. Syndrom toxickeho soku by to nemal byt...no mozem sa mylit. Myslim vsak, ze ak by to bol toxicky sok, tak by to nielen bolelo, ale mala by si aj ine sprievodne javy. Odpadnutie, zavrate, vracanie, horucka....
Urcite sa zver mamine, aby aspon vedela, co robit v pripade, zeby si nahle odpadla.
Ked ta to stipe vsetko, moze ist aj o nejaku reakciu na tampon, alebo mozes mat mykozu a stipanie moze byt z toho. Nuz, odpovie ti len lekar
V tejto chvili to uz dufam mas vonku :D :D