Stretavate dobrych ludi?

Príspevok v téme: Stretavate dobrych ludi?
norika11

ahojky, celkom by ma zaujimalo ake mate skusenosti, stretavate este ludi, z ktorych vyzaruje dobro a nejaka charizma ? nieze by som si namyslala ze ja taka som, ale chyba mi to, taki ludia, vsade je len povrchnost, chvalenie sa kazdou stupidnostu na facebooku, mam rada vynimocnych ludi s prehladom, vyjadrovanim na urovni, bez pretvarok a inteligentnym humorom, mam vzdy pocit ze ma moze ten clovek mnohemu naucit a tak to aj vzdy bolo, len ako pisem malokedy niekoho takeho stretnem, teda niekoho, v mojom veku (23), tak by len zaujimalo ake mate vy skusenosti s nadvazovanim novych kamaratskych vztahov vo vyssom veku, a ci mate stastie na ludi alebo nie

Maoam

ano, i ked ojedinele

je to dane aj tym, ze tito ludia sa nepchaju do popredia a vela pozoruju, premyslaju a idu do hlbky

priatelstvo sa u nich vyvija tiez dlhsie, otvaraju sa az po case a ked ziskaju doveru

je to ale velmi zaujimave, byt v kontakte s takymi ludmi, pretoze oplyvaju sirokou skalou schopnosti a najmä vlastnym nazorom a ak maju este aj vysoke EQ, moze to byt fascinujuce

nijaky clovek vsak nie je bez chyb a aj velmi dobri ludia maju svoje slabosti - ale väcsinou su si ich az prilis dobre vedomi a pracuju na sebe

funguje u nich sebareflexia a nemaju problem byt napomocni, kedze ale väcsina z nich zazila vyuzivanie ci zneuzitie, davaju si s pribudajucim vekom coraz väcsi pozor

piskvorka

Môj priateľ je taký dobráčisko, robí to všetko úprimne, usmieva sa, každému pomôže, len na chleba ho natrieť.
Ide mu niečo neskutočne dobré z očí, vyžaruje takú nejakú pohodu a pokoj, že keď je človek pri ňom, tak verí v lepší svet :)

Takže áno, poznám jedného.
A učím sa pri ňom, lebo si uvedomujem, aké mám ja nedostatky. Možno tiež niekedy intrigujem, závidím, alebo neprajem druhým, ale on mi ukazuje cestu.

dedeja

Nie,nepoznám dobrákov...my si aj v práci robíme naprieky a súperime medzi sebou.Každý je dnes taký škodoradostný,teší sa z toho ked sa druhému nedarí,ľudia si medzi sebou závidia,ohovárajú atď...

Filipova

Nie, zial, nestretavam poslednych par rokov dobrych ludi.. a cim dalej si to intenzivnejsie uvedomujem, aka funguje medzi ludmi zloba, az bezcitnost, pretvarka, falos a maximalny egoizmus.

Nastastie, zopar dobrych ludi som za 25 rokov mojho zivota stretla a tych sa snazim drzat.

Bodaj by ma este niekto pozitivne prekvapil, ale naucila som sa nemat prehnane ocakavania od ludi.. o to viac mozes byt potom milo prekvapena a menej sklamana..

Mozno tieto moje vety zneju pesimisticky, ale ja to tak nevnimam.. skor to vnimam ako moj realny pohlad na svet.. s jemnou davkou nadeje :-D