Syndróm nervózneho žalúdka

Príspevok v téme: Syndróm nervózneho žalúdka
marhyno

Zdravím ľudkovia pišem tu už niekoľký krát s takymto problemom.

Bol mi diagnostikovaný syndróm nervózného žalúdka čiže všetko sa zdá byť v poriadku aj na gastre aj pod ultrazvukom - pečen, žlčík, pankreas aj samotný žalúdok.

Ale žalúdok nie je kľudný ale ja niesom vôbec nervózny a nikdy som nebol - stále ma bolí a keď idem v buse abo niekde kde sa to natriasa je to horšie (ešte horšie ked som najedený)

Tú nervóznosť mi spôsobilo jedlo takže žiaden stres

Preto sa chcem spýtať či nepoznáte niečo čim by som vedel vyliečiť - ukludniť žalúdok. Napr. zázvor? mäta? niečo dlhodobejšie? Mám predpísané kinito, Sedatif PC a Lagosu (lebo ževraj to jednemu pacientovi pomohlo) no mne zatial nič. Ďakujem za všetky rady skusim hocičo

Blondula

kedysi som si kupovala melissa tee ci ako sa to volalo.myslim,ze medovkovy caj by to mal byt :-) inak tu spomenutu valerianu vyskusam aj ja...

Prezývka55

Tak pred cestou nejedz, ked bude zaludok prazdny tak ani keby ti bolo zle tak vracat nebudes.
Vsetko to je aj tak len v hlave.

RNG

Na ukludn3enie svalstva je najma GABA, na celkove ukludnenie je L-theanine, a dumbier tiez znacne pomaha, ja ho vzdy zujem pri cestovani, inac mi je casto na zaludok zle z otrasov.

luciano

No veď, najviac trpia žalúdočnou nervozitou flegmatici. To preto, že nervozitu nevedia dať najavo normálnym spôsobom. A tá sa hromadí v mozgu a uvoľňuje sa psychosomatickým spôsobom prostredníctvom žalúdka.
Lautidu nepočúvaj. Tára nezmysly. Antidepresíva nie sú návykové a nie je to žiadne svinstvo. Coaxil je veľmi šetrný liek a na žalúdočnú nervozitu je veľmi účinný.

marhyno

Ďakujem skusim všetko lebo je to neprijemne ked vas stale boli zaludok a pritom je vsetko v poriadku podla doktorov a z psychiky som nikdy nemal pokazeny zaludok a som flegma :)

lautida

Ziadne antidepresiva nepotrebujes je to svinstvo co sa tyka vplyvu na organizmus a su navykove.Odporucam ti zakupit si v lekarni caj je sypany Valerianu lekarsku.Je to urcene na psychogenne bolesti zaludka,hlavy criev.Velmi dobra bylinka ktora ti pomoze.Mam to oskusane.

luciano

Je to zrejme psychosomatického pôvodu. Mojej manželke pomohlo antidepresívum Coaxil s účinnou látkou Tianeptín.