Žlčnikove zachvaty a strava

hanka9

Cholekineticke drogy- urychluju pohyb zlce, cim brania jej zahustovaniu a tvorbe konkrementov

Cholereticke drogy- zlepsuju tvorbu zlce v pecenovych bunkach

( oleum olivae,folium boldo, folium menthae piperitae, radix rhei, radix taraxaci, herba absinthii, herba agrimoniae, herba marrubii, bulbus allii sativi, bulbus cepae, radix cicorii, radix gentianae, radix ononidis, herba thymi, herba origani, radix raphani, folium rosmarini, folium rutae, herba centaurii atd...)

hanka9

Presne ako pise RNG cit:
Blazon je ten co sa da rezat ked este nevycerpal prirodne neskodne prostriedky

Operacia je az posledny prostriedok, ked vsetko ostatne zlyha koniec cit)

P.s- este to zopakujem potretikrat:

Takze prvy recept: zlcove kamene mozeme odstranit uzitim 3-4 zltok v horkej vode zmiesane. Robi sa zo soli a vody.

2) na lacno vypi pol pinty olivoveho oleja a poloz sa do postele asi na pol hodiny, lahni si na lavu stranu a pod bok podloz vankus tak, aby bol vyssie nez ramena. (kamene potom odchadzaju bez bolesti z mechura do criev a tade stolicou von)

P.s- pri zapale zlcnika pomaha lipkavec marinkovy, proti krcom v zlcovych cestach mata, pupava, salvia, slamiha,

proti krcom celkove v traviacom trakte je tiez uz spomenuty lipkavec, aniz, bazalka, cucoriedka, jablcnik, koriander, lastovicnik (velmi dobra bylina, ale pozor na spravnu pripravu a davkovanie!!!), sladovka, salvia, medovka, materina duska, rozmarin a mnohe dalsie...

Zeleznik zas rozpusta mocove kamene.

atd...

bubinko83

rng,nejak sa vtom začinam stracat:( tak treba žlčnik vyprazdnovat či? dietnou stravou sa podla tohto popisu mo nevyprazdnuje a ked prijimaš tuky tak ho to draždi? tak čo je lepšie? pijem vela vody aj bylinkovych čajov a robi mi to dobre.

RNG

Ked mas prihustu zlc a kamene zapchaju zlcovody, tak mas zlcnikovy zachvat.
A to sa moze stat hocikedy, ale najma po jedlach obsahujucich napr vajcia, kakao a ine, co zvysuju zlcotok.

bubinko83

možu sa zachvaty opakovat aj pri diete? lebo vraj niektory maju zachvaty aj bez mastnej stravy :( ja zatial jem striedmo aj tuky ale pomenej a zachvat som zatial mala len 2x.

RNG

Nuz ja keby som nemal nekrozu a achvat by mi po case presiel, iste by som na operaciu nesiel a snazil sa kamene rozpustit a vypudit doplnkami
Blazon je ten co sa da rezat ked este nevycerpal prirodne neskodne prostriedky
Operacia je az posledny prostriedok, ked vsetko ostatne zlyha.