Chcem Matiasa on chce meno po sebe, ako si presadiť svoje?

Imka5

Meno Matias bolo asi jediné, ktoré mi hneď "neopindal" . Ostatné hneď zavrhol. Kompromis by bol fajn, ale ako ho dosiahnuť, keď on nie a nie sa vzdať svojej predstavy. Môj chlap si nedá do názorov kecať, ani jeho matka ho nedokáže ovplyniť. Má vlastnú hlavu.

Prezývka55

xxy to bola metafora :D ale vidim ze ti nedocvakava.

Co ak sa mu meno Matias nepaci?
Ja by som volil kompromis. Ked sa neviete dohodnut na 2 vyberte spolocne 3tie ktore nebude ani po nom ani po tebe ani matias.

Trebars Vavrinec :D.

Imka5

ja už fakt neviem ako mu vysvetliť, že 3 ľudia v jednej rodine s rovnakým menom je už príliž. Keď som mu hovorila, že keď chce strašne dávať meno po rodičoch tak nech dáme meno po mne. Samozrejme sa mu to nepáčilo. Môj chlap je v tomto strašne ješitný. Nechce počuť nič, stále si omieľa svoje.

xxy

no tak mosty na svk su v dezolatnom stave, tak s tym nieco rob, uz ked si z fachu
rozumny chlap sa v zivote nebude so zenou priet kvoli menu

mnv

Tiež si myslím, že žena má väčšie právo vybrať meno pre dieťa. Veď ona si to všetko predsa odtrpí, chlap sa podieľa len na tej príjemnej časti - plodení. Nie sme v stredoveku aby sa mená dedili s pokolenia na pokolenie...

trojka333

Ja som chcela meno Liana pre prvú dcérku, nedovolil mi to. Bol to sebec už vtedy. Dnes už nie sme spolu, sme rozvedení. Mala som si tie varovné signály všímať už dávno. Neurob tú istú chybu.