Recidiva OCD po vysadeni AD?

Flex86

Hmm..chúdatko, to ti teda nezavidim..u mna tie obsesie neboli nikdy az do takej miery, ze by som nestihal do prace, nevedel by som sa dostat z domu. Mna skvor trapili vtierave myslienky.. Aj teraz sa s nimi trapim, stale mam na mysli, ze co ak nie som symetricky, resp. Trapezy, co ak je jedna vacsia od druhej..to ma doslova nici. Aj som sa natacal na kameru, lebo v zrkadle som sa videl raz symetricky, potom asymetricky, co je ovsem len v mojej hlave vdaka dysmorfofobi. Tak som sa vynasiel a natocil sa, vysledok super, ziadne odchylky. Video som si ponechal, ze ked mi zasa bude hrabat, prehram si ho a bude pokoj, ale kdezee..stale ma tie vtierave myslienky otravuju..a nutia ma si stale overovat tu symetriu. Je to hrozne, ze musime takto trpet! Dufam, ze raz najdeme konecne klud, Mamuu a ostatny, ktori ties trpia touto hnusnou chorobou.

Mumuu

Neviem,Flex,preco chcem vyzerat nepritazlivo. aby som sa vedela lahsie schovat. sadli by sme si v tom sporte,ja tiez cvicim do umoru.:-) ano ano,ale mne sa niekedy nedari ist z domu do roboty,furt sa vracat kontrolovat a tak. to je neprijemne. niekedy som aj tyzden nevedela otvorit firemny e-mail,lebo som kontrolovala bodky na heslo a proste som sa bala kliknut enter,ze co ak to predsa len nieje ono. uz som to vyriesila,heslo mam v subore a kopirujem ho.:-) momentalne som PN,stale mam zachvaty,v pondelok idem na neuro na velke vysetrenie a asi presnejsie nastavime lieky.je mi hrozne,asi to poznas,prvy tyzden,ked to beries.

Flex86

Ale kde v pohode.. Trapim sa stale. A z akeho dôvodu chces vyzerat nepritazlivo? Je to veru presny opak mna. Ja zasa dbam o seba az moc 3-4x do tyzdna vo fitku, keby tam nejdem vycital by som si to..zamerany na jedlo..ked som lacny uz mam mrakoty, aby som nahodou nestratil svalovu hmotu..zrkadlam sa vyhybam, a ak uz musim, co musim casto, lebo sa musim vyfesakovat - vycesat, oholit a navonat, inak by som ani nevysiel z dveri.. ale pri kazdom pohlade do zrkadla uzkost nahovado.. A ta OCD by ma tak ani netrapila, to, ze si potrpim na poriadok, symetriu a nejake tie ritualiky, tak na to som si uz zvykol. Ale aby som sa bal vlastneho odrazu v zrkadle..na to sa neda zvyknut. Teraz hlcem cipralex 2hy mesiac, no nie je to este ono..

Mumuu

Mozno preto to malo aj u mna takyto rychlejsi agresivnejsi priebeh, lebo som mala helikobaktera v bruchu a strasne silne antibiotika som brala cca pred 2 mesiacmi. mozno preto sa urychlil navrat tohto. Dakujem Vam, to som nevedela. Ja mam OCD od malicka, uz v skolke som mala hrozne problemy. mojou zachranou bol sport,mozno vdaka tomu, ze som sa jedine v bazene citila dobre, sa mi celkom darilo,lebo som strasne vela trenovala.to ticho,len voda,ja a cierna ciara na dne a ja.len potom som uz velmi pocitala zabery rukami a dost mi to robilo problemy pri obratkach.znicila som si nakoniec klby a chrbticu,ale tahala som to az kym som nevedela vstat.potom som musela skoncit a vtedy sa zacalo peklo.

ddana

Telo a duša sú prepojené nádoby, ak je zle jednému, vzápätí sa to odzrkadlí na druhom. A kedy prichádza choroba? Keď ide telo nad limit, a my ignorujeme jeho potrebu na oddych - tj. nerešpektujeme únavu a bolesť, sme bez oddychu. Telo si angínou ten oddych jednoducho vynutí a uloží nás do postele.

zewa

Kazda choroba oslabuje organizmus a ten je potom nachylnejsi a vnimavejsi. Ja vzdy ked som chora, ked beriem antibiotika citim zhorsenie svojho stavu. A vzdy ked som bola chora, tak nasledne som potrebovala vyssie a vyssie davky liekov.
Dnes je to uz ale inak. No kazdy clovek je iny.
Slniecko15, mozno ti tie symptomy nieco naznacuju.

Slniecko15

ja som postrehla pred zaciatkom svojej depresie a OCD jednu vec. v podstate takto to vsetko zacalo. odisiel mi na dlho velmi blizky clovek. tak som bola velmi smutna. mala som vtedy pred maturitou a silne vypatie ci v skole, tak v osobnom zivote. tri tyzdne pred maturitami som ochorela. dva tyzdne som nebola schopna vstat z postele. to bola poriadka angina. liecila som sa antibiotikami. tyzden na to som zmaturovala. a cez leto to zacalo. moje depresie sa vystupnovali, spustila sa OCD a ja som prvy krat pocitila, ze stracam nit s realitou.

matura, odchod blizkej osoby - emocialne vypatie a do toho strasne silna angina. vela krat som citala, ze je mozne, ze tymto stavom predchadza nejaka choroba - virusove ochorenie. moze to byt fakt pravda?

uz je tomu niekolko rokov. tak preco sa mi stale vseliake symptomy vracaju.

Mumuu

flex, je mi luto, ze sa Ti stala tragedia. dysmorfofobia - priznam sa, ze som sa musela na nete pozriet, co to je. dufam, ze uz si v pohode. tato fobia mne nehrozi, lebo ja mavam opak, mavam nutkanie vyzerat co najhorsie a hlavne nie zensky.

Mumuu

Dakujem Vam za dalsie reakcie. malo to rychly spad zrazu. nepodarilo sa mi ist ani na bratrancovu svadbu, pritom tolko som sa chystala...a dostala som tetanicke zachvaty, nevedela som vstat, skoncila som u Mudr. vcera a dostala som zase AD. nemyslela som si, ze tak rychlo sa to stane, tie zachvaty zvykli prist naozaj v tom najhorsom, lenze to su take svine, ze fyzicky sa neviete pohnut, nepomaha ani dychanie do sacku, proste nic. keby neprisli, este by som zato skusala, ci treba AD alebo nie.

Flex86

Ja som mal pokoj 2 roky po vysadeni AD, no po smrti mojej mamy prislo k recidive..a ako keby toho nebolo malo, este sa k tomu pridruzila dysmorfofobia, resp. BDD.