Enzymy a probiotika

zdrava

takze fakt nikto mi nevie poradit nic konkretne, co z toho i-herbu objednat?
je tam toho neskutocne vela a ja neviem ani cek anglicky...

Ivka 1

Je veľmi dôležité, čo je cieľom. Je cieľom prevencia zdravia ? Je cieľom riešenie zdravotných ťažkostí ? Podľa toho je potrebné adresovať vitamíny,minerálne látky a aj ich dávkovanie.

zdrava

to si napisala velmi rozumne a zretelne. dakujem. ale zase stale neviem co teda robit. nemoze mi tu ozaj nikto napisat ze "objednat toto:...." ??? enzymy a aminokyseliny nepoznam vobec.. :(

Ivka 1

No veď práve to,ako to poskladať, je na tom všetkom to najťažšie. Vitamíny ani minerálne látky nepôsobia v tele izolovane, spolupracujú v tele na základe rovnováhy. Musia byť dopĺňané v správnych vyvážených pomeroch.Vitamíny skupiny A,C,E majú antioxidačné účinky a iné vlastnosti potrebné pre správne fungovanie životne dôležitých orgánov. Nízky príjem týchto vitamínov zo stravy sa spája s mnohými zdravotnými ťažkosťami, vrátane problémov s kardiovaskulárnym zdravím.
Vitamíny skupiny B sú skupinou vo vode rozpustných vitamínov,hrajú veľmi dôležitú úlohu v bunkovom metabolizme.Podporujú a zrýchľujú ho a tiež podporujú funkcie imunitného a nervového systému.Minerály ako vápnik,zinok,horčík,chróm,železo,meď a mangán musia byť užívané v takých pomeroch, aby sa vzájomne nepobili a nesúperili o absorciu. Interakcia minerálov môže spomaliť a dokonca zablokovať ich absorciu. K tomu, aby to všetko fungovalo tak ako má,sú potrebné aminokyseliny a ďalšie veľmi dôležité živiny.Navyše predávkovanie vitamínmi môže byť nebezpečné. Vitamíny prijímame denne v našej strave a doplnkami výživy dopĺňame chýbajúce.Preto sa prikláňam k patentovaným zmesiam vitamínov ,minerálnych látok a živín,ktoré sú výsledkom dlhoročnej práce odborníkov naturálnej výživy.Neviem,ja osobne by som sa do miešania výživových koktailov nepúšťala ale to už nechám na vás lebo v konečnom následku vás to môže stáť oveľa viac ako peniaze.

zdrava

velmi pekne dakujem. stale ale neviem, ci teda tie vitaminy C D E, selen, zinok a jod, objednat kazde zvlast alebo teda co objednat, ked pisete ze sa navzajom pobiju? nema niekto skusenost s niecim ozaj konkretnym?
a este poprosim nejaku kyselinu, konkretnu prosim ktoru mozem objednat z i-herb a tiez sa nepobije s tym vsetkym.. jezis mam v tom teraz fakt zmatok... kolko tbl budem musiet do seba napchat aby to vsetko padlo na urodnu podu...:(

RNG

Doplnky su presne to co hovoria tj DOPLNKY, nie nahrada potravin, len ich doplnenie o niektore latky, ktorych neobsahuju dostatok alebo ich neobsahuju vobec a telo ich potrebuje na nejake specialne ucely.
Bezne latky, co odporucam doplnovat kazdemu su selen zinok jod, vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika.
Ludom, co zle travi odporucam naviac aj kyseliny, enzymy podla potreby, pripadne zmenu stravy na pestrejsiu, s menej cuklrami a skrobovinami, a viac smerom k zelenimam a surovym jedlam, orechom a samozrejme ziadne priemyselne znicene potraviny.

Ivka 1

Celkom jednoduché: choď na iherb, nahádž do košíka vitamíny a minerálne látky podľa vlastného uváženia a máš uvarené :). Hlavné je ,že to bude lacné.

agartio

mas tu inak dve v podstate duplicitne temy
linky na iherb nejdu davat,
RNG odporuca najcastejsie enzymi pankreatin od Solgaru
probiotika Healthy Origins, Probiotic, 30 Billion CFU's, 150 Vcaps

vitaminy si tam vyber hociake lacne, vsetky su dobre. Nikdy neber tie co su vsetko v jednej tabletke. To je totalna blbost, ako i RNG spomenul, niektore veci su tam protichodne, a niektore sa blokuju, napriklad zinok blokuje zelezo a med, a podobne, ked to je spolu, tak med aj zelezo akoby si vyhadzovala do kosa.
A k tomu zoznamu co si uviedla v druhej teme, ti este chybaju vitaminy skupiny B. Na to si kup bkomplex, napriklad B-50 alebo B-25

zdrava

agartio presvedcil si ma, nebudem teda kupovat na sk.. ;-)
ale porad prosim nejake konkretne enzymi a probiotika, pripadne vitaminy.. dakujem vsetkym za nazory.
a na iherb dostanem tiez zlavu?