Zlatí Retríver/Labrador

lilu26

Ja mám doma labradora a musím povedať že je to jeden neskutočne inteligentný pes. Čo sa týka chlpov u zlatého retrievra sa o tú srsť treba starať, kefovať ju a samozrejme pĺzne ale aj labrador. Môj keď má obdobie pĺznutia vysávam každý deň chumáče chlpov. Hrôza. :D Každopádne by som určite nezavrhovala možnosť útulkov. Sú tam nádherné psy, hravé a vďačné za každú drobnosť.

Patricia1993

Ja som mala bieleho labradora a bola som s ním maximálne spokojná.Zlatý retriever má dlhú srsť.Je s tým náročná starostlivosť-kefovanie,plznutie.

Naja85

Doggie, vyber si psa, ktory ti sedi povahovo a temperamentom. A urcite navstiv najblizsi utulok, pripadne pohladaj na FB na strankach utulkov-labradori sa vzdy nejaki najdu.

Jedulka, netreba demonizovat psov z utulku. Prevazna vacsina je tam absolutne normalna a len male percento je "problemove"(pri spravnom cloveku vsak ani to nebude problem). Su tam stenata-aj tie su uz emocionalne labilne? Pri vybere psa z utulku je potrebne hlavne pocuvat tych ludi, co su s nimi v denno dennom kontakte-oni ich poznaju najlepsie, mozu dokonca poznat aj ich minulost. A preto sa treba riadit ich odporucaniami-teraz pred par dnami akurat vratila jedna rodina psa pastierskeho plemena(asi SAO)do utulku v Senici(sledovala som to na FB), lebo ze vraj je pes na nich agresivny. Pani na FB vypisovala kolko lasky mu dali a blabla a ze on sa im odvdacil agresiov a ze im zabil stena(boze, dam stena k pastierskemu psovi-to uz je len rozum). Pritom boli upozorneni, ze pes nema rad inych psov a je teritorialny. A nadovazok este ho vratili pochudnuteho a ze sa boji aj prudkych pohybov-ktovie co s nim stvarali.

Mojej rodine a mne sa podarilo zachranit pred par rokmi vo fakt hnusnej zime(-20) dospelu fenku spica alebo jeho krizenca. neviem co si vsetko prezila, ale milejsieho a uzasnejsieho psa som asi v zivote nestretla(s vynimkou tej mojej ciernej hnusacky:P). Ked som ju chodila navstevovat v novom domove, ona sa mi vzdy zavesila na nohy a hlavu pritlacila na kolena, len aby som ju hladkala. A to bolo v miestosti viac ludi a toto robila len mne. Este si pamatam, ako som ju nakladala do auta, ked sme ju nasli-bala som sa, ze ma pohryzie, ved ma videla prvykrat v zivote. A nic sa nestalo, len tichucko sledovala, co sa okolo nej deje a kde to ide. Bola uzasna. A takych psov je v utulkov velmi vela, len je tu stale predsudok, ze tie psy su uz poznacene a skazene.

Laura93

ja mám goldena :D krásny psík, kazdý nam ho závidí :P :D

lenze má dlhsiu srst co môze byt u niekoho na prítaz, kedze ju treba kefovat, ale zase na druhej strane vdaka tej srsti v zimee ked sú mrazy môze spat vonku v bude, co labrador asi nie, tomu by bola zima

cize ja si vybrala práve preto zlateho r. aby mohol byvat v zime von a nezamrzol, kedze mi nemôzeme mat psíka dnu...ale keby si mam vybrat psa do bytu tak radsej labradora

Deria

jedulka, ja som mala z utulka uz troch psov, zo stanice smrti zo spanielska mam uz druheho a moji znami maju takmer vsetci psov z utulkov. mame len tie najlepsie skusenosti. ti psi su nesmierne vdacni, poslusni, pritulni a inteligentni! nie su o nic hlupejsi, nez cistokrvni. v utulku tiez poradia, ktory pes sa k zaujemcovi hodi.
mne ide o to, aby psikovia v utulku dostali tiez sancu byt raz stastni. pokial vsak ludia budu davat prednost steniatkam od chovatelov, bude ta sanca pre utulkackov stale mensia. obchod zo zvieratami prekvita a utulky su napraskane chudatkami, pre ktore je kazdy den ako rok dlhy a ktore tam len prezivaju a to kvoli ludskej nezodpovednosti! no co uz, niekoho to velmi trapi a niekoho to ani nezaujima. ale su aj taki, ktorym nenapadne ist sa pozriet do utulka, mozno by sa tam akurat do nejakeho havina zamilovali.:)

jedulka

Labrador pouští chlupy o sto šest.Pojdte se podívat ke mě :D:D:D
Máte dům a nebo do paneláku? Jestli bude venku nebo v bytě? Podle toho bych asi vybírala.
Labrador a jejich vysoká inteligence.Zvládají až 90 povelů.Řekni si sama sobě.Budu tolik povelů potřebovat ?
Deria,není všechno jen černobílé.Pejsek z útulku má za sebou nějakou minulost a zkušenost.Nikdy se nedovíš jakou, abys mohla případné problémy správně řešit.Měla jsem a mám pejska z útulku, většina je z nich je emočně labilní a teď se starej jak z něho udělat "silnou osobnost",není to tak jednoduché jak to na první pohled vypadá.

Deria

doggie, neuvazovala si si zobrat psika z utulka? vies aki krasni psi su v utulku? a vdacni za kazde pohladenie! ja by som ineho ani nechcela,aj keby to bola najkrajsia rasa na svete.