Kĺby prestali bolieť

Príspevok v téme: Kĺby prestali bolieť
AlžbetaHolá

Mám 41 rokov. 17 rokov som trpela na artritídu, piaty rok som na invalidnom dôchodku. Pred rokom mi lekár navrhol biologickú liečbu. Pred konečným rozhodnutím som chcela ešte vyskúšať nejakú prírodnú metódu liečby. Po zhliadnutí jednej relácie s doktorkou Albertovou som sa minulý rok ku nej objednala na vyšetrenie. Po tom čo ma vyšetrila mi ale povedala že s tou liečbou aby sme ešte počkali a odporučila mi diétu. Teraz z odstupom asi roka musím priznať že som od nej odchádzala s veľkými rozpakmi. Tak ma napadalo, čo už len mne môže pomôcť aká diéta keď mi nepomohlo toľko liekov a dokonca ani hormóny. Keď mám úprimne povedať ani som tú diétu neplánovala držať. Ale manžel aj sestra mi hovorili, že nech to vyskúšam, veď za to nič nedám. Tá diéta sa mi zdala trocha prísna a komplikovaná. Ale tie silné bolesti v celom tele boli už také hrozítánske, že som si povedala že vyskúšam.
A potom prišlo náramné prekvapenie. Asi mi to nebude nikto veriť, ale naozaj už po pár dňoch sa moje bolesti úplne viditeľne zmenšili. Jedného rána som si skrátka uvedomila, že ma všetko bolí oveľa menej. Predtým som si cítila každučký kĺb, hlavne silné bolesti v zápästiach a každučký prst. Skrátka celé ruky strašne ubolené. Keď som sa chcela napiť tak som musela držať pohár obidvomi rukami. A odrazu sa mi strašne uľavilo. Predtým som od bolesti krívala, zrazu som chodila bez problémov.
Ale aby som to tak nenaťahovala. Držím už diétu skoro rok. Moje problémy sa takmer celkom skončili. Žiadne lieky už neužívam. Je mi už úplne jasné, že príčinou mojich ťažkostí bolo jedlo. Lebo keď náhodou z nejakého dôvodu tú diétu poruším, už o dva tri dni cítim v kĺboch bolesti. To ma dostatočne presvedčilo o tom, že diéta je pre mňa tou najlepšou metódou liečby. Bola som na pravidelnej kontrole u lekára a teraz prídem o invalidný dôchodok. Nevadí mi to, máme veľkú záhradu a humno. Konečne tam môžem začať robiť, čo ma v mladosti vždy bavilo. Ostanem zatiaľ doma. Rozhodli sme sa s mužom, že začneme chovať hydinu a chýbajúce peniaze si takto sami nahradíme.
Začal sa pre mňa nový život bez bolestí a obmedzovania. Tento príspevok píšem pre tých, ktorý majú tiež problémy s kĺbami a vyskúšali už veľa metód liečby. Skúste diétu, ja verím že aspoň niektorým z vás to môže pomôcť. Život bez bolestí je nádherný. Je veľa jedál ktoré som mala rada a teraz ich jesť nemôžem, ale dá sa to vydržať. Hlavne keď si uvedomím, že sa ráno budím bez bolestí a celý deň môžem robiť to, čo sa mi zažiada. Len jedna vec mi stále vŕta hlavou. Prečo mi toto neporadili tí doktori, u ktorých som sa tak dlho bez úspechu liečila.

AlžbetaHolá

Ja som nemala artrózu, len artritídu. Teda zápaly kĺbov, ale veľmi silné. Choroba bola už veľmi pokročilá. Bolelo ma celé telo. A už nepomáhali ani kortikoidy. Odporúčali mi biologickú liečbu ale tú som už potom neabsolvovala. Bohvie či by mi bola pomohla. Možno aj áno, ale to sa už nedozviem, lebo už na ňu určite nepôjdem.

AlžbetaHolá

Nuž, nechcela by som tvrdiť, že každému pomôže rovnaká diéta. Len toľko, že mne diéta pomohla. Ja som vysadila všetku lepkovú múku a všetko mlieko a mliečne výrobky. A ešte pár ďalších potravín, ale s tým som problém nemala, len to mlieko a múka boli ťažké, lebo som to predtým vlastne vo všetkom jedle používala. Tú moju diétu mi doktorka Albertová odporúčila po tom vyšetrení. No nadšená som vtedy nebola a pravdu povediac som tomu ani veľmi neverila. Takže sa nečudujem tomu, že sa vám to zdá utopické. Ja som tiež nevedela čo si mám o tom vlastne myslieť. Človek začne na veci pozerať inak až keď sa presvedčí. Taký sme my ľudia bohužiaľ. Nedôverčivý.

ni-ka

zaujimalo by ma v com konkretne spociva ta dieta...co bolo treba obmedzit...takto ked to opisujes a nenapises nam nic konkretne tak je to take utopisticke...

Helus

vyzera to velmi zaujimavo,aj ja trpim na artrozu+kaksatrozu+reumatoidnu artritidu,mam toho dost,a lieky mi len zvysuju,budem musiet po nej popozerat,a popripade sa s nou skontaktovat+poradit s reumatologickou.

AlžbetaHolá

tOtO, pani Albertová ma neliečila. Teda, nebrala som od nej žiadne lieky. Len mi urobila taký diétny program. Odporúčila mi aj nejaké vitamíny a minerály. A píšeme si doteraz. Vlastne je to celé pod jej kontrolou, to áno. Ale lieky som od nej žiadne nedostala. Diéta je dosť prísna, to uznávam. Niekedy si aj tak vzdychnem keď som na návšteve alebo na nejakej oslave, kedy by som rada zahryzla do nejakej dobroty. Ale ovládnem sa zakaždým, lebo to nestojí za to. Zaujímavé, že tie zápaly kĺbov ktoré trvali toľké roky zrazu zmiznú keď držím diétu. Aj sa s mužom čudujeme či je to možné že by o tomto tí doktori nevedeli. Veď koľko peňazí sa dáva na všelijaké výskumy v medicíne. Prečo sa tomuto nevenuje viac pozornosti. Koľko peňazí za lieky by sa mohlo ušetriť. Aj za tie výskumy. To predsa tiež musí byť drahá záležitosť.