Chcem aby to prestal robiť

Príspevok v téme: Chcem aby to prestal robiť
154153156412

priatel ešte nema auto, jazdime mojim, šoferujem ja.
Robim chyby, nie velke, jazdim necele trištvrte roku, ale denne. Vadi mi, ked mi vravi, pozor na cyklistu - nezraz ho, pozor červena, prečo si nedala smerovku atd..Nechcem aby mi hovoril pri šoferovani nič taketo. Vadi mi to. Robi to aj moja matka a ja potom počuvam čo mi rozprava a nesustredim sa na cestu, nervuje ma to. Hovorila som mu davnejšie nech mi to nerobi ale robi to stale. Chcelo by to nejakú fintu, správné slová, aby mi to prestal robiť. Napadá vás niečo? Diky :-)

soferisko

cukrik256 - rucim ti za to, ze vas vztah dlho dlho vydrzi s takymto pristupom, lebo vies spravne pochopit chlapa a ten to zase vie ocenit :)

cukrik256

mne to tiež vadilo, aj keď ja nešoférujem, lebo sa bojím, ale bicyklujem....odkedy sme začali bicyklovať po meste a po hlavných cestách mimo mesta, tiež ma stále napomína. Vraví mi, čo kde ako a tiež sú to len banality. Vždy mi ukazuje na hrboly, na červenú, povie mi kam presne mám ísť, kam sa mám dívať, aj keď ja to už dávno viem, lebo ma to naučil......Bojí sa o mňa. Je to trocha iný prípad, ale problém ten istý. Akurát ja som mu povedala, že viem, že mi chce dobre a bojí sa o mňa. Chápem jeho rady, ale nie vždy ich potrebujem, hlavne, keď sa už často opakujú. Uistila som ho, že keď si v niečom nebudem istá, tak sa ho opýtam. Ale tiež trvalo chvíľu kým to pochopil a rovnakú chvíľu mi trvalo, kým som sa naučila jazdiť bezpečne :)Teraz to už funguje bez žiadnych zbytočných poznámok.. Mne to síce strašne liezlo na nervy, ale bola som rada, lebo len takto sa dajú naučiť niektoré veci...proste kritiku ak je na správnom mieste tak ju treba prijať...aj keď sa to tebe možno zdá ako banalita..

soferisko

M8cr6 - uvediem ti priklad - sme s priatelkou v neznamom prostredi na dovolenke v ulickach mesta - chodime, pozerame no a po 3 hodinach sa ona (a napr. ani jej kamaratky) nevedia vratit na zaciatok, kde mame auto. Su velmi zmatene. Ja si iba v hlave premietnem, kade sme isli a bez problemov sa dokazem vratit spat. Je to dane prirodou, nie mojim IQ. Kazdy sme na nieco. Ano existuju aj zeny, ktorym toto nerobi problem (a naozaj je vela zien vynikajucimi vodickami lepsimi ako chlapi), ale to je mensina. Alebo pozriem na nejaky stroj, alebo nieco v PC, ci elektriku a hned pochopim princip - zeny s tym maju tiez problem. Treba brat do uvahy rozdielnost a prijat ju a podla toho sa spravat, nie robit zo seba hrdinu.

soferisko

Ja ti poviem tolko - naozaj nebud hrdinka, keby si videla moju priatelku, ako velmi skrotla po tej prihode s chodkynou. A urobila iba malicku zanedbatelnu chybicku - pri odbocovani doprava sa pozrela iba 1x vpravo a potom kontrolovala auta zlava na hlavnej. Ja som jej vzdy hovoril, ze nech sa pozrie aspon 3x, lebo vsetko sa dynamicky v doprave meni. Ona ratala s tym, ze ked auta plynule idu, ona tam nevkroci, co bolo sice logicke, ale nerealne. No a kedze vychadzala z vedlajsej a chodkyna bola na hlavnej, tak to policajti nebrali ako vbehnutie, ale ako nedanie prednosti na hlavnej. Priatelka bola velka hrdinka a pustila sa nekompromisne do policajta, ze jej nahle vbehla a nemohla nehode zabranit. Do tej chodkyne iba tukla - tak ako keby ju clovek iba sotil, bolo to naozaj velmi slabe a ona iba spadla. Vyzeralo to nevinne, no pad bol taky nestastny, ze si zlomila ihlicu a liecba bola nad 7 dni, co bol trestny cin tazkeho ublizenia na zdravi. Preplakala tyzden, neverila si, potahovacky na policii, na sude, 2x odvolanie, podmienka, platenie sudov, odskodneho, zadrzanie vodicaku, tym padom problemy v praci a tak. Skratka banalita s obrovskymi nasledkami. Nebud hrdinka, ak nie si naozaj silna zena. Ja som videl, co to s clovekom urobi... Vzdy ked soferujes si jednou nohou v base! Ak robis podla teba iba male "chybicky", tak pamataj, ze ich nasledky mozu byt nedozierne. Pocuvaj priatela a spolupracuj s nim. Pytaj sa ho, kde robis chyby a ako ich mas odstranit. Bud rada, ze mu na tebe zalezi a ze ti chce pomoct. Vaz si to a nestazuj sa tu na neho!

154153156412

soferisko hej vravi mi že sa o mna boji, ma vo vela veciach pravdu, aj som mu to povedala lenže už ma to zranuje pripada mi jak foter nie jak priatel a to ma troška aj odradzuje preto to chcem nejako stopnut

soferisko

Nauc sa jazdit tak, aby nemohol mat ziadne pripomienky :) On sa o teba boji, mne to tiez priatelka vycitala, az kym nezrazila chodkynu a hrozilo jej vazenie za tazke ublizenie na zdravi..., odvtedy ma uz pocuvala. Niektore zeny jednoducho nemaju zmysel pre soferovanie, lebo auto vymysleli chlapi. Dokazu sa to ale naucit a to tak, ze prijmu fakt, ze nesoferuju dobre (to je zaklad) a zacnu pocuvat tych co to vedia, resp. dokazu logicky chapat a zacnu sa snazit odstranovat chyby, nie prijimat fakt, ze nesofeuju dobre, lebo ked sa nieco stane, tak potom su pokakane...

154153156412

flegma :D :D si ma strašne pobavil/a maš jednotku s hviezdičkou, ale to asi nespravím to v posteli preboha :D :D, ale to obratit to to je tiež velmi dobry tah :-) :D. skúsim ako vraví bibiana.e alebo _meno vďaka :-) možte dalej pisat dobrych rad neni nikdy dost :D