Co mam robit? Priatel si robi co chce..

Príspevok v téme: Co mam robit? Priatel si robi co chce..
Terezzza

ahojte, neviem, co mam robit. Priatel si robi, co chce, vobec nebere na mna ohlad. Uz prekrocil vsetky moje hranice. Chcela by som mu pohrozit, len neviem ako. Ak mu poviem , ze je koniec, mam pocit, ze aj tak mu to bude jedno. Chcem u neho vyvolat strach, alebo pocit viny, no neviem ako. Chcem aby si uvedomil, ze naozaj to uz prehana a svojimi cinmi mi ublizuje.

5454654564

asi ti to bude stale robiť človek sa len tak nezmeni. (všimaj si aj ako sa chova k matke, to vela napovie ak ju ma v paži tak..) ak budeš s novym tak všetko od začiatku čo ta zrani mu poviec nie toto mi nesmieš robiť, toto sa mi nepačilo citila som sa po tom tak a tak a uvidiš či ta bude počuvať alebo sa na to vykašle. podla toho zistiš. nesmieš nechať so sebou zametať a je jedno či si pripadaš škareda alebo pekna, neboj sa. davaj len tolko kolko on tebe dava. lasku vracaj rovnako. ked sa ti niečo nepači netrucuj ale povec mu o tom miernym tonom možeš aj tvrdšie ale nenadavaj mu ani ho nedostan do uzkych,nenapadaj ho, citovo nevydieraj, hovor len o svojich pocitoch. Buď ako pevná hradba. nebud ako male dievčatko uplakane inak ta nikdy nebude brať važne.

Agnes998

Sofia dobre si to s nim poriesila, niektorym chlapom treba ukazat ze si nenechame srat na hlavu a ze kde maju hranice. Ale su aj chlapi, ktori to vedia aj bez toho a vztah sa obide bez takychto turbulencii. Ja byvam s priatelom ale spavame oddelene, kedze on chrape a ja by som sa nevyspala. On rano skoro vstava do roboty. Vcera mi hovoril, ze si zabudol vzat z izby kde spim ciste ponozky a ze si musel zobrat uz pouzite. Ale nechcel mi chodit do izby aby ma zbytocne o pol piatej rano nebudil. Hned som si spomenula na mamu, ako mi hovorila, ako sa natrapila s mojim otcom, on chodil zas z prace ci odkial neskoro v noci a ona uz spala. Vzdy zasvietil, zobudil ju a potom sa isiel prezliekat do pyzama. Darmo ho prosila, nech si zoberie pyzamo a prezlecie sa v druhej izbe, nech jej nezasvecuje. Ignoroval to. Az mu zacala robit to iste, ked spal, zasvietila, aby vedel, ake je to neprijemne. A on potom povedal: "a ozaj". A prestal jej to robit. Nechapem, preco su niektori muzi taki sebecki a necitlivi. Ja som dlho hladala kym som nasla tohoto a vazim si ho za vsetko. Niekto to berie ako uplnu samozrejmost, ale ja viem, ze to az taka samozrejmost nie je.

Sofia52

moj priatel bol taký istý robil si čo chce : boli sme na dovolenke v Turecku aj s našim 3 ročným synom a priatel sa ubytoval v inom hotely ako sme mali bývat!! syn ešte nechápal čo sa deje ked sme odišli asi po 4 dnoch a bez priatela nepovedala som mu ze odchadzame jednoducho sme sadli do lietadla (po dlhom vybavovaníí samozrejme) a doma sme išli k mojej sestre. priatel si všimol az o 2 dni že sme preč tak mi zavolal ja som nedvíhala(nechala som ho nech sa bojí :D )a on o 3 dni prišiel do sr a napadlo ho že som u sestri tak prišiel k nej my sme ale neotvárali tak vliezol cez balkón :D a prosil skoro na kolenách o odpustenie. ja som mu odpustila s tym ze toto je posledná šanca a odvtedy je priatel ako vymeneny začal doma varit pomahat nakupovat s malym chodil kazde poobedie von....asi pomohlo ze som ho nechala zit par dni v strachu :D teraz o 3 meisace neskor malemu vybavuje skolku dovolenku v spanielsku a cakame spolu druhe babo :) (sice doteraz neviem preco bol cele tie 3 roky taky arogantny ci preto ze sa narodil maly ale teraz je super tesi sa z maleho a aj na druhe babo jednoducho vzorny otecko :) ) dufam ze ti moj pribeh aspon trochu pomohol :)

lilyianka

ak prekročil všetky tvoje hranice, ver tomu, že zájde ešte ďalej, lebo on vie, že môže ... ty s tým nič nerobíš, tak si mladý pánko dovoľuje, ale nedaj si srať na hlavu a choď od neho preč .. aj keby ma zaujímalo, čo také stvára?
ak máš pocit, že ak by si mu dala koniec, ani by to s ním nehlo, nemáš dôvod ostávať v tomto vzťahu, očividne si ťa neváži a nemá ťa vo vzťahu za nič ... to len ty si tá, ktorá tomu vzťahu niečo dáva, on nie ....

odpovedam

Z toho, co pises, je jasne, ze vo vasom vztahu chyba ucta. Je to casty problem sucasnych zien. Kedysi aj moj, ale da sa s tym popasovat. Mnohe zeny zo strachu, aby o chlapa neprisli, tak mu plnia vsetko, odpustaju, nechaju sa ponizovat, nechaju chlapa prekrocit hranice. Ocividne sa to stalo aj u teba.

Nepovedala si nie, preto si ta prestal vazit. Berie ta ako handru, o ktoru si stale moze otriet nohu, pretoze ty mu nikdy nepovies stop. Mas problem s vlastnou sebauctou. zena, ktora si dost samu seba vazi, povie stop hned, ked sa jej niekto dotkne alebo ju neicim zarmuti.

Netreba to robit vycitkami a urazenostou, ale sebavedomo, jasne a dorazne tomu druhemu povedat, ake jeho spravanie sa ta dotklo. treba hovorit otvorene o svojich pocitoch. nenapadaj svojho partnera, ale uprimne mu povedz, co ta trapi a ake jeho spravanie ti ublizuje.

Urcite by ti pomohlo nastudovat si nieco o asertivite, asertivnom spravani. Nikto nema pravo napadat tvoju dostojnost, no zaroven ty sama si musis byt vedoma svojej hodnoty a davat to najavo, aby ti druhi ludia neublizovali. Ludia zajdu len tam, kam im to dovolis. Takze na vine si aj ty, pretoze si nepovedala stop.

Ak chces nieco zmenit, tak zacni zmenou od seba. Vyssie som ti nieco nacrtla. Druhou moznostou je aj to, ze tvoj priatel ja slaboch a svoje komplexy si kompenzuje na tebe, citi sa tak sebavedomejsi a silnejsi. takyto chlap si stale bude hladat zeny tvojho typu - zeny s nizkou sebauctou, pretoze ponizovanie druheho mu zvysuje jeho uctu k sebe.

ak si myslis, ze medzi vami to lepsie nebude, tak ho pokojne nechaj a hladaj si niekoho, kto ta ponizovat nebude a kto si bude vedomy tvojej hodnoty. Zaroven pracuj na posilneni vlastnej sebaucty a asertivneho spravania... drzim palce ;-)

slkaf

Pocit viny ani lutosti u chalana nevzbudis len tak lahko a ak aj ano, tak chces, aby s tebou bol iba zo sucitu? Podla mna je medzi vami koniec a on uz iba caka na okamih, ked sa mu podari za teba zohnat nahradu a este si ta nechava pocas tej doby na sex...