Starostlivý lekár a jeho hraničná pacientka

Príspevok v téme: Starostlivý lekár a jeho hraničná pacientka
Meretseger

Jeden z mojich lekárov, ku ktorému chodím relatívne často, ma každú chvíľu pozýva na kávu do neďalekej kaviarne na "pokec". Vie, že sa režem, nedávno videl, že i inde než na rukách a vraj ho to dosť trápilo, keď to videl prvý raz. Vie, že som bola v Pezinku, aj to, že som sa "opakovane pokúšala o samovraždu", ako bolo písané v správe odtiaľ (o tom poslednom pokuse som mu radšej nepovedala, načo ho trápiť, chudáka. Kedysi som sa ho spýtala, aké množstvo vzduchu musí ísť do žíl, aby to človeka zabilo, síce mi to povedal, ale došlo mu, prečo sa to pýtam).
Naposledy sme sa bavili o škole, na ktorú chodím a bol to veľmi fajn pokec, na konci ktorého ma na tú kávu pozval zas, už asi dokopy tretí raz, myslím, že na to vždy zabudne, má dosť deravú pamäť:) Tak si vravím, že by som to mohla konečne prijať, koniec koncov, či je také niečo vo vzťahu lekár-pacient etické, by mal riešiť ON, myslím si, z jeho strany je to však isto len starostlivosť (taká nevšedná u slovenských lekárov) o dosť švihnutú pacientku, u mňa to však, ako iste niektorí viete, môže prerásť do bohvie čoho:) A vôbec mi nebude robiť problém, že môže mať tak okolo 40, tipujem. A rovnako ako bola potom tragédia chodiť k Stanovi, môjmu býv. psychológovi, do ktorého som sa príšerne zabuchla, tak bude tragédia chodiť i k tomuto lekárovi, lebo bude stačiť hocijaká prkotina a potom ho zas, naopak, znenávidím, a vôbec, tá niveau stable, čo je teraz (a je neutrálna, veľmi dobre) by bola na šrot.
Čo by ste robili na mojom mieste? (Odhliadnime od toho, že si zrejme aj tak napokon urobím podľa seba, ale dobrý názor nikdy nie je na zahodenie)

dpk1

meret, rozumiem. Ja poznam tiez xy ludi co ma alebo pracuje okolo koni....kua rozmyslam, ze vylezem z ulity a dvihnem telefon zajtra (aj ked ja som typ ktory ak si uz ma nieco spravit, tak po svojom.....to jest mnou vybrana farma, moj konik a nikto z priatelov mi do toho nekecajte :-) :-) ). No uvidim rano....co z myslienky bude :-) . Tebe drzim palce a mozno jedulka sem da este nejake typy, kt. aj tebe pomozu :-) .

Njn...to mas jak na pive....zacne sa u zenskych a konci sa u autach abo coho :-).

dpk1

Jedulka.....nooo, ja moc neviem teraz za co mi dakujes, pisal som za seba, uprimne sorry za fopa teraz, :-) . Ono, ak sa neurazis, netreba tu zasa válčit za kazdu cenu ( kua ze toto vyslo z mojich ust..eee teda tabletu, to sa zapise....niekam)...sme tu na hromadke ludia co zrovna nemame nic zmysluplnejsie robit (ake....zufale? :-) ) a garantujem ti, medzi touto grupou je anjelik prijemna inteligencia , co v tejto pakarni je jav ojedinely....vid kontrast ala mimulus a mansaft. Nic tymto nejdem riesit starat sa a pod., neviem kde vas konflikt vznikol a ci je jednostranny alebo viacstranny :-) :-) ,ale pokial si myslis, ze nevychadzas dobre s touto inteligentnou osobkou dobre, tak ja ti moc v tom neviem pomoct, prepac :-) . Teda samozrejme ak mam pocit, ze sa tu treba zastat hocikoho, aj teba....tak nemam problem nalozit najlepsie ako viem komukolvek. btw: Si tu tusim novsia, a vyzeras byt prima holka, co si prezila svoje a nevzdava sa...tak sa drz aj nadalej a nenechaj sa tymto forom znechutit :-) .

anjelica moze byt....alebo mozno som dnes len prilis vazny, neviem....proste zlodej krici chytte.....jj narazam na tu vztahovanost ;-) .

Hmmm....zacinam rozmyslat o tych konikoch, teraz seriozne vazne....sice sa tych hebied bojim, ale kua mozno by to mohlo helfnut.

Meretseger

dpk1: Nemám z koní strach, kedysi som chodila do jazdiarne, čo je kúsok od nás, doslova cez pole, ale veľmi rýchlo mi to tam znechutili tým, že viac než jazdeniu sa tam venovali futbalu :D Lenže pokiaľ sú tam tie kone "nevhodné", ozaj netuším, kde zohnať toho tzv. "rodinného" koňa. Možno by som sa mohla spýtať zverolekárky, tá tiež chodí jazdiť.
A financie sú kapitola sama osebe, to by bolo ťažké, ale snáď nie neprekonateľné.
jedulka, a IBA kone? Čo takto, napríklad, mačky?
(Fascinuje ma ten prechod od kávy ku koňom a mačkám, mimochodom)

jedulka

...ještě maličkost, nejde o hipoterapii, tu provádím se svojí těžce mentální dceři, to o čem píšu je něco úplně jiného ...

anjelik*

Dpk, informácia bola v poriadku, len v kontexte riešenej témy vyznela podarene. Ale pripúšťam, že tento druh humoru ti asi nebude blízky. :o)

jedulka

dpk1 děkuji, neumím se tak obhájit a ještě víc nedokážu popsat co umím.
Ráda by jsem uměla psát jako ty a ještě jiní a to zrovna ted kde jsem na tenkém ledě jak to napsat -neumím to.
Zaříkávám koně a dokážu tuhle dovednost(4 roky učení)obrátit ve prospěch lidi.Tak asi takhle.

dpk1

Meret, ako pokial z tych obrovskych zverov nemas strach a vravis ze to musi byt parada, tak preco neskusis? M? Financie?

dpk1

Anjelik, nuz nakolko som prave trosku s oneskorenim pochopil (konecne mi to doplo sakra!! :-) ), ze veta, a hoc aj otazkoviteho typu, zakoncena tvojim trojitym smajlom, je hlavnym identifikacnym bodom, ze sa jedna vyslovene o pobavenie zakoncene smiechom na ukor niecoho/niekoho, tak na tvoju otazku ani teda neodpoviem :-) ....naco ved.

To je vztahovacnost, co. ;-)

A smiat sa na normalnej by the way informacii, formulovanej ako btw....to je take......nuz....takee :-) .

Ozaj meret, na tu kavu by som siel v tvojom pripade. Ak uz sa ale poznas, a dopredu vies, ze si tak trochu psycho v tomto a ta kava je automaticky vopred odsudena na tvoje bezhranicne :-) zamilovanie sa, a potom z toho vznikaju komplikacie....tak mozno si radsej dalej kus do jazyka a vazne radsej ked tak skus tie kone :-) :-) :-).

ps: prijemnu zabavu pri kavicke a potom ked tak hod sem ako to dopadlo ;-) .

Meretseger

Že pozvi ho na kávu do stajne :D:D:D:D:D:D Boha jeho, skoro som si prehltla jazyk, ako sa tu rehocem... ako, nuž, ako kôň :D
Za čo by som sa to mala uraziť? Ja som takmer neuraziteľný tvor, najmä preto, že ak na mňa ľudia smerujú negatíva, tak tie beriem za svoje, mňa urážajú skôr komplimenty a podobné veci :D
Keď som bola teraz v Pezinku, išlo pár báb na súťaž do iného psychiatrického zariadenia nablízku... asi si nespomeniem, ako sa to miesto volalo... čosi na H...? Tuším Hronovce! A tam majú kone, teda hipoterapiu, musí to byť paráda.
MultiLevel: No však práve toho sa obávam, veď ako mi tu raz ktosi napísal: "Veď si uvedom, že, keďže máš HPO, namotáš sa na každého, kto o teba prejaví trochu záujmu," a to je svätá pravda (hoci pri svojej psychologičke zatiaľ odolávam, a to by mohla byť prvá na rane. Možno si robím teda úplne zbytočné starosti.
ebi77: Nie, nie je psychiater.