Stres, zvracanie

Príspevok v téme: Stres, zvracanie
ElCapitano

Zdravím. Už približne 3 roky ma trápi problém. Ak sa na niečo teším alebo sa naopak niečoho bojím, veľmi často na to myslím. Stále premýšľam ako daná situácia dopadne. To by mi však až tak nevadilo. Horšie je, že často pri tom zvraciam a nemám chuť do jedla. Najhoršie sú rána. Hodinu po prebudení sa nedokážem do seba nič dostať, hlavne ak viem, že niekam musím ísť (škola a pod.). Niekedy ma napína aj keď už som v tej danej situácii, čo ma dostáva do veľmi trápnych momentov. Mám pocit, že ja sa vlastne bojím toho, že mi príde na zvracanie. Je to taký začarovaný kruh.
Inak som normálny 17 ročný chlapec, nemám žiadne iné psychické ani telesné poruchy.
Má niekto rovnaký problém? Prosím, poraďte!

ta3

Annie
mas pravdu, ja ked nie som v psychickej pohode, mam tendenciu prejedat sa, pokladam to za obrannu reakciu mojho tela na psychicku zataz, dost ma to hneva, lebo priberam a cim viac chcem schudnut, tym mi ako napotvoru viac chuti jest, tak sa tym uz ani nezaoberam

moja dcera pred verejnym vystupenim (odborne prezentacie) ma z toho take stresy, ze ma hnacky a myslim, ze obcas tiez aj zvracia, je uspesna v tom co robi, dokonca jej prednasky boli neraz ohodnotene ako najlepsie a napriek tomu sa tremy nevie zbavit

ElCapitano
nema to nic spolocne so zaludkom, je to psychickeho charakteru, skus na dane momenty ako dopadnu tolko nemysliet, nauc sa ovladat svoje myslenie a pocity a zbav sa strachu zo zvracania, ja viem, lahko sa to radi, ale horsie realizuje, ale skusaj to, ak sam nebudes vediet dany stav zmenit, vyhladaj psychologa

ElCapitano

Stále dúfam, že sa ten problém sám vyrieši, ale akosi sa mi nedarí. Môže ísť aj o poruchu žalúdka?

Annie2

Ahoj, ja keď nie som v psychickej pohode, tak absolútne nebývam hladná, resp. je mi zle keď do seba to jedlo cpem nasilu. Väčšina ľudí to má tak, že sa vtedy prejedá, my to máme presne opačne. Ale to že zvraciaš je až prehnané. By som ti aj doporučila ísť za lekárom alebo psychológom, ale nemôžem, keďže mám s nimi zlé skúsenosti. Lekár ťa podľa všetkého odignoruje a psychológ ťa nechá rozprávať o svojich problémoch, ale to ti vôbec nemusí pomôcť :(