!!! RAKOVINA !!! Aka je pravda?

damian

Neda mi, aby som neprekopiroval to, co napisal Svetoslav 7/3/2007:

Ethel a aby si nebola smutna, tak uvediem este jeden priklad. Ide o vitamin B17 nazyvany aj ako leatrile alebo nitroside. Molekula vitaminu B17 je tvorena 3 zluceninami: dvoma molekulami glukozy, jednou molekulou kyanidu a jednou molekulou benzaldehydu. Kyanid aj benzaldehyd su prudke jedy, ale zlucene do molekuly vitaminu B17 su neskodne. Rakovinove bunky sa vyznacuju velkou chutou pre glukozu, ktoru anaerobnym metabolizmom vyuzivaju ako ich primarny zdroj energie. Rakovinove bunky sa dalej vyznacuju tym, ze obsahuju enzym beta-glukosidazu. Tento enzym pouziju na uvolnenie molekul glukozy, ale pri tom zaroven sa uvolnia aj molekuly kyanidu a benzaldehydu. Tie potom v kombinacii ako prudky jed usmrtia rakovinovu bunku. Kombinacia kyanidu a benzaldehydu je 100x toxickejsia ako kazda substancia osamote, preto je proti rakovinovej bunke tak ucinne smrtiaca. Zdrave bunky tento enzym neobsahuju (pripadne len velmi malo), na druhej strane ale obsahuju enzym rhodenazu za pomoci ktorej sa Vitamin B17 metabolizuje na neskodne substancie. Zhrnutie teda je, ze ak sa Vitamin B17 dostane do rakovinovej bunky, tak ju usmrti, pre zdravu bunku je ale neskodny. Vitamin B17 je pritomny v roznych potravinach ako pohanka, obiloviny a podobne, no v najvacsich koncentraciach sa nachadza v jadrach a kostkach jablk, hrusiek a marhul. Najvyssia koncentracia je prave v jadrach marhulovych kostiek. Je mozne pouzit aj synteticky Vitamin B17 (ten je ale tazko zohnat, hlavne na Slovensku). V pripade pouzitia syntetickeho je potrebne s nim uzivat aj zinok (posobi ako transmiter, resp. prenasac) a vitamin C. V pripade uzitia prirodneho B17 je dobre taktiez ho podporit zinkom a C-kom, ale uz nie v takej miere, kedze v jadrach kostiek sa spolu s Vitaminom B17 nachadza aj Vitami C a zinok.
Takze toto bol dalsi priklad. Ale upozornujem opat: Neber to ako navod na kompletnu liecbu! Vitamin B17 je velmi ucinny, castokrat staci sam o sebe, ale niekedy stacit nemusi. Ak sa napriklad neodstrani pricina vzniku nadoru, pomocou vitaminu B17 sa sice moze podarit odstranit uz existujuci nador, no neskor sa moze vytvorit nador novy. Pricinou moze byt vela veci, napriklad aj nedostatocna produkcia trypsinu a chymotripsinu v tele, geneticka porucha, ine chemicke jedy v tele, tazke kovy, oslabena prirodzena imunita a podobne

ccc

možno,ale zasa čím dlhšie žijú tým je väčšia pravdepodobnosť,že ich hocijaká choroba pritlačí- to je len moja hypotéza,netvrdím,že to tak je...vezmi si napr.diabetes vo vyššom veku,demencie,a plno iných chorôb-tým mladí ľudia väčšinou netrpia,a koľko liekov pri takýchto chorobách týto ľudia berú..

damian

Ruza, aj marhule same su velmi dolezite (neviem, kolko samotne marhule obsahuju vit B17), lebo obsahuju ine antioxidanty a ine ziviny.

damian

Zvycajne zdravi ludia, co sa doziju dlhovekosti, prijimaju minimum liekov. takze nie su atraktivni pre farmacie. Toto je marketingovy vzorec.

ruza

damian, takze aj konzumaciou marhul/nielen ich jadierok/bojujem proti rakovine?obsahuju aj marhule-teda to ovocie vit. B17?

ccc

nevidím v tom logiku preto, že keby ľudia nezomierali na rakovinu stále mladší a mladší, žili by dlhšie, čiže by boli pravdepodobne dlhší čas konzumentmi aj liekov,o čo by podľa teba ma malo ísť, nie ?
čím dlhší život, tým viac chorôb, tým viac lekárskych úkonov a liekov, tým väčšie zisky nie ?

damian

Ja nechapem, ako nemozes vidiet tu logiku. A ako vedia, ze su to marhule? Lebo tie jadierka a amygdalin skumali po tom, co sa o Baltistane po r 1922 zistilo. Avsak, ako sme spominali, amygdalin bol znamy stovky rokov predtym. A co sa taji? No predsa jeho (B17) pravy ucinok). Ved vies, ze sa pouziva, ale ako malo sa pouziva a preco sa propaguje polopravda o kyanide v nom?

ccc

áno určité geografické zvláštnosti a výskyt chorôb môžu byť...,ale sú skutočne presvedčení o tom, že za to môžu marhuľové jadierka ? prepáč, ale keby niekto prišiel s takým objavom...,
pozri teraz mi napadla hypotéza,čím dlhšie človek žije, tým je väčšia pravdepodobnosť, že bude potrebovať lieky..,a preto by sa mali farmaceuti snažiť,aby ľudia žili, čo najdlhšie, nie ?
nech sa na to pozriem z hociktorej strany nenachádzam v tom čo tvrdíš logiku