Žalúdok a všetko s tým spojené

Príspevok v téme: Žalúdok a všetko s tým spojené
sue141

Dobrý deň, prosím o radu.
Už dlhšie, asi 2 mesiace som mala problémy so žalúdkom a celkovo s trávením. Trápili ma hnačky, nafúknuté brucho - zdúvanie a pocit ťažoby na žalúdku. Bola som na gastroskpoií a zistili mi helikobaktera a intoleranciu laktózy, neuzatvára sa mi dvanástnik a žlč mi neodteká do tenkého čreva ale do žalúdka a tam robí šarapatu. Stenu žalúdka mám že vraj hrubú ako hroch. Teraz som na antibiotikách (3-kombinácia), lieky na žlč som musela vysadiť - Itoprid a stále sa cítim zle. Mám neskutočne nafúknuté brucho. Ako keby som bola v 5 mesiaci tehotenstva a mám pocit ako keby mi vôbec netrávilo. Užívam aj probiotiká, ale zatiaľ žiadna zmena :/ Máte alebo mali ste niekto podobné problémy? ak áno, dá sa to vyliečiť, alebo čo ma ešte čaká? a dá sa niečo robiť s tou žlčou, či to tak ostane navždy? :( vopred ďakujem

sue141

zdravím, zase som tu.. dakujem velmi pekne všetkým za rady..
už zase som zúfala a trapi ma dalši problem. nafuknute brucho! ale neskutočne.. pri mojej vyške 163 cm a váhe 52 kg mam brucho ako v 8-9 mesiaci tehotenstva (a nie, niesom tehotna) antibiotika na helikobaktera som už douživalala, teraz užívam len lactoseven a psyllium s probiotikami. stav zo žalúdkom sa mi už zlepšil, stolicu mam pravidelnu, mliečne vyrobky nekonzumujem.. len to brucho :( niečo neskutočne. je rovnake aj ked jem, aj ked nejem. a pobolieva ma, hlavne v oblasti pupka. neviete niekto čo to može byť? žeby čreva? stravujem sa zdravo, vetry nemam... citim strašne neprijemny pocit v celom bruchu, ako keby mi išlo prasknuť :( dakujem za rady

Hildegarda

Dobry den, ja by som Vam poradil produkty podla sv. Hildegary, su to bio vyrobky s viac ako 35 rocnou tradiciou v Rakusku, na stranke, hildegarda.sk je aj kontak a radi Vam tam poskytnu informacie, ale produkt Menthapul ,Vichtosan,Bertram,velmi dobre na Vas problem so zaludom.

sue141

vôbec neviem či mám nejakú možnosť ísť k terapeutke alebo podobne, lebo bývam v takom zapadakove... :/
včera som doužívala antibiotiká, a od dnes kvôli kŕčom a bolesti fičím na algifene... jem zdravo, väčšinou len šaláty, zeleninové polievky, tmavé pečivo s dietnu morčaciu šunku, k tomu bylinkové čaje.. začali mi vypadávať vlasy a mihálnice, tak som začala brať zinok. viete mi niekto odporúčiť pri tých problémoch so žalúdkom nejaké vitamíny? lebo mám pocit, že mi chýbajú všetky.. užívam už len tie probiotiká, helicid už brať nechcem, lebo za prve obsahuje laktozu a za druhe, mam pocit že mi po ňom vôbec netrávi, kedže blokuje kyselinu.. a itoprid? ked ho užívam, tak mi je ešte horšie..brucho mam stále ako tehotná
a dakujem vám všetkým za rady :* budem skúšať čo sa dá

orol

Az na to , ze s velkou pravdepodobnostou moze ist o vrodenu abnormalitu no a tam moze, ale nemusi pomoct chirurgicky zakrok. Preto ti to zrejme lekar povedal tak, ako to opisujes v siestom riadku o 15:42. Oni ani sami nevedia, ako to maju liecit a liecia to len tak, ako to liecia, ale to stoji za prt. Kyseliny ti blokuju a zas zacne trpiet travenie.

salon

Sue takze vidis ako je to vsetko prepojene a navazujuce :-)
Z tvojej znicenej psychiky boli napadnute organy,ktore spominas. Neboj nie si strateny pripad,len pekne spolupracuj s doktormi,ale hlavne by si potrebovala nejaku dobru terapiu,ktora by ti odburala aspon z casti tvoje problemy,brusko by ti o dost splaslo,moja mama mala presne takyto problem,pomohla jej nasa znama terapeutka.

sue141

salon ani nie rok dozadu som mala nejake tie problemy.. a vlastne sa to somnou ťahalo už od strednej školy (teraz som na vyške), najprv problemy doma, rozvod rodičov, potom sa mi rozpadol 3 ročny vzťah z čoho som bola celkom dosť mimo, potom mama ochorela,neskor sa aj jej psychicky stav zhoršil.. potom stresy zo školy.. bolo toho až až.. všetko som to dusila v sebe, nikomu som sa s ničim nezdôverovala, doma som tajne plakavala.. par mesiacov dozadu som zmenila prostredie, proste žiadne starosti, žiaden stres, chill, bola som v zahraniči, všetko bolo v pohode a zrazu to akokeby všetko na mna dolahlo odznova :/ takže je dosť možne, že aj moja psychika tu hra nejaku rolu... ja sa snažim aj myslieť pozitívne, ale nie vždy sa to da. ja som skor taky večny pesimista..

salon

No paradoxne sa nam veci stavaju,alebo na nas dolahnu,ked sme v pohode. Vies,lebo ked mame stresy a nahanacky a ked sme vecne busy,tak nema telo ani dusa cas zareagovat,lebo si nedame tu sancu nieco spozorovat,vies ako to myslim a potom sa nam deju veci ako napr.tebe toto.
Takze ono to mozes mat pekne dlhodobe,zanedbane aj z par rokov dozadu,skus sa zahlbit a popremyslat co bolo volakedy...
Aky si typ cloveka,si hlbava ticha,hryzu ta problemy,nedas najavo hnev,alebo si opak?

sue141

salon praveže nie :/ konečne som sa mala uplne fajn, všetko bolo ok, bez starostí.. a zrazu sa mi z ničoho nič takto pokazilo zdravie a trva to už 3 mesiace...

salon

Sue pred tymi 2 mesiacmi sa ti nieco prihodilo? Myslim tym nieco co ta psychicky polozilo,nieco co nevies dodnes stravit?

sue141

dakujem za rady..
teraz som si všimla že Helicid, ktory uživam s dvoma antibiotikmi obsahuje laktozu.. no možem sa ja potom čudovať prečo mi je zle :( a predpísal mi to ten istý doktor, ktorý mi povedal, že mam O% intoleranciu laktozy...

Najčítanejšie články