Ako rýchlo sa viete naučiť?

Príspevok v téme: Ako rýchlo sa viete naučiť?
karolinka19

Ahojte. Chcem sa len tak zo zvedavosti spýtať, ako rýchlo sa dokážete dokonale naučiť 140 strán A4? Koľko dní vám to trvá? Viem, že to závisí aj od jednotlivých predmetov, niečo treba pochopiť a potom to ide ľahko, ale mám na mysli predmety, ktoré sú nudné a treba sa ich nabifliť doslova. Ďakujem za reakcie :)

lalinka

to už neviem, každopádne je to individuálne. Tiež sa odporúča po každej hodine (alebo neviem akom intervale) dať si aspoň na 10 minút pauzu. Taktiež napr. mne sa učí najlepšie večer, pred polnocou, keď cez deň tak niekde vonku (na balkóne). Musíš si nájsť vlastný spôsob učenia.

0vecka

ja som zase poucul ze sa neoplati ucit viac ako 4-6 hodin... a kedze je lepsie dat do toho menej namahy ako viac tak som sa vdy ucil max tie 4...

lalinka

tak vstanem, učím sa kým neidem spať... medzitým však samozrejme ma ešte rozptyľuje niekoľko vecí, preto sa ich snažím eliminovať, aj keď stále nejaké ostanú. Učím sa normálne, si to čítam, opakujem, čo sa mi nedarí naučiť preskočím a idem ďalej, potom sa k tomu vrátim. A viem to... aspoň väčšinu.. ale je to ťažko takto radiť, keď fakt záleží aj na tom, ako máš napísaný ten text, čo to je vlastne za predmet, či ťa baví, aký máš deň (niekedy mám učivo pred sebou celý deň, ale naučím sa možno stranu, tak sa mi chce... ale to pozná asi každý:D) a rôzne iné veci. Neviem čo ti poradiť

0vecka

2 Naja85 nj tak 50 stran denne sa da s knihy... ale ja som to tiez tak pochopil ze ide o vycuc... lebo 140 stranova kniha ako skuska by bol dobry ftip :)

Naja85

A este jedno PS: Ked uz som fakt nestihala a islo o velmi velmi "zaujimavy a logicky" predmet(jeden ujo povedal toto, druhy ujo povedal tamto a teta povedala ine a napisali tamto a toto, plus nejake presne definicie nejakych sociologicko-filozoficko-dementnych vyrazov), tak som si z vycucu robila este dalsi vycuc:P.

Naja85

Jaj, teraz som si v inej tvojej teme precitala, ze je to uz vycuc. Tak to uz trva trochu dlhsie dat do hlavy, a to podla toho ake velke mas pismenka a ako husto je napisany text+samozrejme, o co vlastne ide, ci ma to aspon nejaku logiku alebo su to nejake dristy(ja som si vacsinou sama robila vycuci, a to aj tak vypadali, ked som si vsetky "podstatnosti" tam popridavala a potom vytlacila-times new roman, pismo 9-10 a velka hustota na strankach-vsetky nepotrebne medzery prec, aby som nemusela tolko tlacit, bo chudak tlaciaren:D). Ale knihy(kde vsak toho trebalo pomerne vela vediet) som inak prechadzala tych 50-60 stran za den s tym, ze som to aj celkom vedela.
PS: Studovala som humanisticky smer:).

lalinka

no my zvykneme mat na jednu skúšku aj 500stran, 300 a tak, 140 je pohoda lahoda :D a je to veľmi individuálne, závisí to aj podľa nálady a tak.. možno 4dni