Prosim o radu s partnerom

Príspevok v téme: Prosim o radu s partnerom
caa-ra

S priatelom chodim viac ako 3 roky, stale bolo vsetko super, jasne boli aj hadky ale to k vztahu patri,milovali sme sa a stale sa milujeme ALE už asi pol roka trva partnerovo \\\"opijanie\\\" ,viem je mlady ,ja tiež a samozrejme sem tam si ten alkohol dam, problem je že moj priatel to už poslednu dobu prehana,kolko krat ideme s priatelmi von na \\\"jedno\\\" pivo tolko krat odchadza opity, ja nepoviem opit sa raz za čas prilezitostne,ale nie kazdy druhy den!... ja to proste nenavidim,nenavidim pohlad nato ako sa on tacka cestou domov a ako som stale ja ta ktora sa onho vtedy postara,..vravi mi vsetko uzasne krasne ako ma miluje (vravi mi to aj bez alkoholu) ale ja to uz proste neznesiem,vela krat som mu o tom povedala že to neznasam,a stale su tu len sluby ako ja sa neopijem len si vypijem..samozrejme to skonci tak isto.. milujem ho a viem ze aj on mna,vela krat som sa nato stazovala a mam pocit akokeby len povedal že dobre dobre laska už sa polepsim,len preto aby som sa už nestazovala. ja ho nechccem opustit neviem si to ani predstavit stale bolo vsetko super ale uz dalej neviem, poviem si vela krat že si zasluzim niekoho kto sa premna zmeni ,ale bojim sa, je mi snim neskutocne dobre možem mu povedat vsetko akurat tato jedna vec ma trapi a velmi.. problem je aj v tom že je lahko ovplynitelny takže ak mu kamarati objednaju tak mi povie: čo to vylejem?.. už mam nato nervy a velke a mam pocit že ma vobec nechape v tomto...

prosim o nejaku radu,niekto kto ma/mal podobnu skusenost
dakujem pekne

caa-ra

tak chcem sa pochvalit,s priatelom som sa o tom porozpravala , dala som mu najavo ze sa snim rozidem ked sa to nezmeni a nastastie si to uvedomil, povedal ze nechcel aby som sa v neho sklamala atd.. dnes je to uz super, sam si uvedomil ze uz chce normalny zivotny styl :)

caa-ra

samozrejme prehovarat ma bude a bla bla,ale ja niesom mekka osobna mala som už vela zlych vztahov aj skusenosti takze som silna dost nato aby som ho nechala
kazdopadne uvidime,ak to nebude mat zmysel ani po nasom rozhovore, vzdam to ..dakujem za kazdu radu neviem sice ake to je zit s alkoholikom, vyrastala som v dobrej rodine aj moj partner takze nechapem preco mu toto chyba.. akurat pred chvilou prisiel kumne za mojim bratom, tvari sa ako keby bolo vsetko super, a čo idu robit? pit pivo..pritom z nej tiahne nieco uz teraz.. ja uz nemam slov

dada63

určite ho teraz opustit,ja som to tiež neriešila,síce sme spolu 3O-rokov, ale je to horšie a horšie,,,,už len čakáme kedy sa prepije k smrti :(

didy17

Podla mna bude reagovat tak, ze sa pokusi zmenit(hovorim zo skusenosti), bude sekat dobrotu, bude to chvilku super. Bohuzial len chvilku, lebo akonahle si bude mysliet, ze ta ma, tak zacne robit to iste.
Dufam vsak, ze sa mylim a ak sa rozhodnes s nim ostat tak to bude podla tvojich predstav:) Prajem ti vela stastia.

soffa

naco ti zivot s pijanom?bez neho ti bude lepsie.ak neakceptuje to ze nemoze byt bez alkoholu,pricom vie,ze ta to trapi tak nie je o com...

caa-ra

dakujem pekne,som viac naklonena k tomu že ho opustim no este sa snim s chladnou hlavou porozpravam,jeho kamarat mi stale vypisuje ze to len "trochu" prehnal ale ze ma miluje, chvalabohu niesom naivna a vidim veci realne takze recickami ma neoblafne ,..uvidim no ako bude reagovat na takuto vyzvu bud ja alebo rozchod..

didy17

ahoj, pred par rokmi som mala presne taku istu skusenost, priatel to velmi prehanal s alkoholom. Ňavyse, ked si vypil, nebol vtipny, ani vesely, ale upadol do svojho sveta, bol cudny, podrazdeny, a bala som sa, ze mi ublizi, hoci to uplne vylucoval. Po piatich mesiacoch som mu povedala, nech si vyberie, bud sa prestane tolko ozierat, alebo spolu koncime. Boli sme spolu rok a pol, a od mojej prvej prosby, aby s tym prestal sa opil nespocetne velakrat. Bola som vsak makka a nedokazala som ho nechat, bolo mi ho luto. A presne pred tym ta chcem varovat. Ak citis, ze to nebude klapat, ze sa s jeho pitim nedokazes zmierit, jednoducho to ukonci, tak ako som to spravila ja. Nestracaj cas prosbami, lebo ak sa nezmeni teraz, tak uz nikdy. Viem, ze to znie mozno tvrdo, ale urcite je lepsie pockat na niekoho, kto ti v tomto smere bude vyhovovat.

ta3

pravdaze si to nezasluzis
pravdaze Tvoje obavy o buducnost bagatelizuje lebo nema silu si priznat, ze je alkoholik a ani snahu s tym nieco robit, tak Ta odbije tym, ze vraj veci prehanas, ale neprehanas, to su velmi vazne veci a Ty sama to dobre vies
takze daj mu to ultimatum, je tam sice velmi mala nadej, ze da prednost Tebe, ale ta nadej tam je, tak mu daj sancu, ale ked slovo nedodrzi, bud tvrda a nepopust

caa-ra

Dakujem velmi pekne za rady, skusim sa snim este porozpravat, problem je ze ked zacnem vraviet o tom ako to bude v buducnosti,ako sa bojim ze o deti sa budem starat ja zatial čo jemu budu prednejsi kamarati a alkohol tak mi odvrkne ze to prehanam, ale myslim ze neprehanam radsej sa budem strachovat teraz co bude, ako to pride a budem sklamana pretoze som bola naivna,.. dam mu to ultimatum a razne mu vysvetlim ze mi to vadi, a nebudem stym zit pretoze si to nezasluzim , ja pre nas vztah robim maximum a toto sa uz tolerovat neda..
dakujem este raz :)

kafe

to, že bolo všetko medzi vami super je fajn. To že sa milujete je tiež pekné. Ale. Život je práve o tom, že prináša nové a nové situácie. A na tie nemôžeš reagovať minulosťou (veď nám to klape a milujeme sa). Prítomnosť vidíš, vidíš aj jeho prázdne reči. Čo z toho, že je ti s ním AJ dobre a môžeš mu povedať všetko, keď sa z neho stal ochľasta? Buď príjmeš a akceptuješ jeho slabosť (lebo on sa nezmení, ani kvôli tebe ani kvôli deťom! je na to príliš mäkký - viď ako ho formujú kamaráti) a budeš mať určite sem tam Aj krásny život (bude ti sľubovať hory doly) a budeš sa pozerať na tackajúceho, grcajúceho partnera/otca svojich detí, alebo sa s ním rozídeš. Iné riešenie tu neni.