Moja mama ma psychicky deptá

Príspevok v téme: Moja mama ma psychicky deptá
jojoips

ahojte mám 17 rokov,študujem na gymnáziu a ako z nadpisu vyplýva mama ma totálne ničí
prekáža jej moja váha (69kg) viem že je to trošku viac, ale mne to až tak neprekáža lenže ona mi to dáva riadne pocítiť ( nežer toľko budeš tučná, od tretej už nejedz, vyzeráš rozkysnuto)už sa to vlečie roky už neviem ani čo robiť. diety som držala ale slávny jojo efekt, prešla som na zdravé stravovanie čo sa mi aj páčilo lebo som mala veľa energie, držala som ju 2 týždne (-1,5kg) ale začala do mňa rýpať že nejem čo je doma navarené ale že žeriem same pič*oviny, takže som musela skončiť. už nevládzem, s ňou ani za dobré ani za zlé. mám ešte brata, jej verná kópia jeho ma najradšej, nič mu nepovie len ho chváli a mňa nenávidí.
raz ma zarazilo len to že som bola u kamošky a prišla som o 2 hodiny neskôr zo školy ako obvykle ale zabudla som jej zavolať. tak keď som prišla domou riadne vzrúšo : ty kurva jedna, nič len jebať sa chodíš, suka, piča .........( sorry za výrazy) ale to ma odrovnalo zostala som ako kameň len som plakala a utekala do izby. proste neviem ďalej ako s ňou. pri každej hádke začne po mne kliať. neviete mi poradiť. mám ju aj tak rada predsa je to moja mama a tá je len jedna ale ten život ma nebaví

ahoj001

Aj ja si myslim ze ma tvoja mama problem so zenami. Bohuzial sa na zeny kladu velke naroky na vyzor / musi byt stihla pekna aby sa vydala/
a tvoja mama mozno chce aby si bola tiez taka, to s tymi nadavkami nie je v poriadku vulgarnosti sa dopustaju ludia menej inteligentni alebo co boli v takej spolocnosti a to s tym spanim si asi o tebe mysli alebo sa mylim? viem ze nie si taka podla tvojho opisu aj to by som jej vysvetlila ze za taku ma povazovat nemoze.To je len moj nazor. Aj moja mama mi pripominala moju vahu jeden cas som schudla 20 kg ale nastal jojo efekt skusala som vselico ked som bola mladsia ale teraz mam miernu nadvahu. Proste mam problem s jedenim, nato by sa malo citlivo a odporucala by som ti psychologa nie ze by som ti ho radila ze ho potrebujes ale prekonzultoovat to s nim, nie je to v poriadku co ti robi tvoja mama.

alibi

Na to nie je recept iny nez si to nevsimat. Musis s nou zit zatial. Asi takemu cloveku treba zlo oplacat len laskou, nech nema zamienky a v dospelosti sa odstahovat.
Ked som ja bola mala otec ma dost bil aj mi vulgarne nadaval, v 12tich som sa pokusila o samovrazdu (zjedla som mamine lieky na srdce velmi vela). Proste to bolo dost zle. Ale teraz ked som dospela, musim povedat, ze je to ten najlepsi otec akeho by som si mohla priat. strasne sa zmenil. dal by mi vsetko. Obcas mam chut mu vykricat vsetko co mi robil, lebo si to asi neuvedomuje (mojmu frajerovi povedal, ze ma nikdy nezbil), ale nepoviem. nechcem skazit ako to je teraz. Skus to vydrzat. Casom si ta snad zacne mama vazit, tak ako mna moj otec.

Mimulus

Problém, ktorý opisuješ je len volaním o pomoc. Tvoja mamina má určite nejaký problém alebo je to nejaká zlá skúsenosť z detstva s ktorou sa nevie vyrovnať. Nie som odborník ale skús počúvať ináč ako ušami :) Mexy to napísala dobre - aj keby si mala váhu 30 kg, aj keby si celé dni presedela doma tak si vždy nájde niečo, čo jej bude na tebe vadiť. Môžem ti niečo poradiť? Ako sa hovorí - jedným uchom dnu a druhým von - budeš v očiach ostatných ľudí vyzerať ako maximálny pokrytec, ako úplný ignorant bez kúska empatie ale je to jediná možnosť ako to aspoň nejako utlmiť. Človek, ktorý dokáže milovať sa touto vetou často riadiť nedokáže. jedným uchom dnu - ostane to v tvojom srdiečku aj mysli a druhým von len na oko. Ale aspoň sa na to dokážeš pozrieť hlbšie a možno zistíš čo maminku naozaj trápi. Očividne je zaujatá len voči tebe - voči ženám.

Mexy

Mamka nemá problém s tebou, ale sama so sebou. Buď je frustrovaná, alebo má nejaké vážnejšie psychické problémy, moja matka to tiež robí už skoro 10 rokov, nielen so mnou, ale aj s otcom, ona je však ťažko chorá. Jediným liekom je nevšímať si ju, nebrať vážne čo hovorí, nehádať sa s ňou, vyzbrojiť sa proti nej tak, aby jej slová nemali na teba žiadny účinok. väčšinou v takomto prípade nepomôže ani to, keď jej dokážeš aj nemožné, lebo nájde si niečo iné za čo ťa bude atakovať. je to vlastná skúsenosť. Problém má určite ona, a mala by ho riešiť.

jojoips

keď ti nadáva každý deň, to si aj zvykneš
ale na ten deň nezabudnem, keby že sa mi prišla aspoň ospravedlniť alebo keby som videla že jej aspoň slzička z oka padla že to tak nemyslela
ale nič na druhý deň brala všetko akoby sa nič nestalo

Emily opat

Chuda dievca, to co mas za matku? To ti takto nadava? Neporadim nic ine, len zatat zuby, zmatorovat a rychlo prec z domu, hoci aj na intrak.