Citové vydieranie - čo s tým?

Príspevok v téme: Citové vydieranie - čo s tým?
sususu

Mam novy vztah takmer 3 mesiace ale je to dost vycerapavajuce. Je hrozny egoista, uz dvakrat sa chcel so mnou rozist lebo on NECITI ZE CI HO CHCEM a vsetko si zle vysvetluje...
teda chcela som povedat ze potom ma takymto sposobom nuti stale mu opakovat ze ho chcem a ze aky \"je hlupucky\" ze to nechape aky je pre mna podstatny... fak uz neviem. Vytykal mi preco mu nevolam , lebo on mi vola aj do kancelarie a tak... no a ja na zaciatku vztahu nemozem, nejako to zo mna nejde...
Teraz mu obcas zavolam, na zaciatku ale vobec nie. Raz ma donutil k slzam tym ze on neciti ze ho chcem a ze po dvoch mesiacoch by mi uz mali vyjst na povrch nejake city ... ze sa citi ze sa o neho nezaujimam a tak...alebo som mu povedala ze nechcem aby sme boli spolu v kuse 9teda cez vikend sme stale od piatku az do pondelka rano a este tak v stredu po praci) lebo mame obaja sukromne zivoty a nechcem ten nas vztah brat akoby bol uz dlhorocny ale tesit sa na nase rande stale cely den a tvaril sa ze to chape ale asi to nechape...nie je rozmaznane decko, hovori ze ja som rozmaznana a ze ocakavam od muzov velmi vela a davam citovo velmi malo akoze malo prejavujem city s cim ja nesuhlasim. Ked sme spolu tak som velmi nezna, mila, hladkam ho, staram sa o neho, ked ho bolel chrbat tak som mu urobila masaz a tak. Mrzi ma vsak ze cokolvek malo negativne poviem tak to hned obrati proti mne, zahna \"ma do kuta\" a potom mu takmer s placom musim vysvetlovat ze to nepochil spravne a ze je pre mna podstatny, ze som to nemyslela zle a tak... dost ma to deprimuje lebo sa bojim ze ked cokolvek poviem tak to vezme zle...je to ako terorizmus. Inak ma ako clovek zaujima, paci sa mi, citim sa byt zamilovana (teda asi po tej vcerajsej hadke a takmer rozchode uz nie az tak) ... ako na takeho cloveka? Pripomina mi to citove vydieranie

doremi

toto poznam veeelmi dobre, mam s tym akurat tiez dost cerstvu skusenost, no my sme to ani nie po 3 mesiacoch zabalili uplne. tiez som bola naprv nastvana a neviem co, ale nemalo to zmysel sa hnevat...pravda je, ze ja som chcela taky pozvolny plynuly prechod od kamaratstva, cez chodenie az to vztahu, este som aj skolu riesila, nejake skusky neporobene este z min. semestra, diplomovku, statnice, vsetko na poslednu chvilu, stresy neskutocne... proste, nemala som momentalne cas na takyto typ vztahu, hoci teraz viem, ze by mozno istota aspon vo vzathu bola pre mna momentalne najlepsia, no vtedy som bola inde, zmyslala som inak a nechcela som ist do toho hned tak hrrr. on hned od zaciatku vztah, pretoze som mu podla jeho slov vyhovovala vyzorom, zmyslanim a blablabla
...proste su taki, co v tom maju od zaciatku jasno a pripustaju len jednu moznost. ty ju bud zoberies a tym nabehnes na jeho pravidla hry alebo adios. lenze tym sa to nekonci a taketo autoritativne spravanie kde jeden urcuje kurz a druhy sa mu prisposobuje je z dlhsej casovej perspektivy neudrzatelne, ak, samozrejme nie si ty nejaky zufalec, co ledva caka na to, kto kedy o nu zakopne alebo nejaka submisivna povaha...takze suma sumarum priblizila som sa k tomu, co tu podo mnou tvrdi Prezyvko55, ze nekryje sa ponuka s dopytom :D :D jednoducho ty mu ponukas tvoje momentalne maximum, ale jemu to nestaci a ani stacit nebude, pretoze hlada nieco ine. takze bud pristupis na jeho pravidla hry alebo to ukncite kym este nie si natolko namotana, zeby ta to potom moc bolelo. netreba v tom hladat ziadne diagnozy ani nic podobne, jasne, mozno ma nejake veci z minulosti, co ho teraz nutia spravat sa takto, mozno ma za sebou dlhorocny vztah, neviem, ale nie ste slahnuti ani ty, ani on, len spolu ste proste nekompatibilni, hoci pritazlivost moze byt medzi vami obrovska.

Prezývko55

tessinky zlaticko, ved som pisal ze si vobec nesadli, neviem co pisatelka akoze ocakava, jej chalan chce nieco ine ako mu ona ponuka. za tym si stojim a to je aj pravda. a napisal som to hned na zaciatku.

kazdy nech si hlada takeho aky mu vyhovuje, zbytocne tu vyplakavat na fore, cloveka nezmenis.

ty by si ho mala nechat a najst si nejakeho co ta bude chciet len kazdy druhy treti den a on nech si najde inu co s nim bude kazdy den. problem vyrieseny.

Luciinka

Mala som podobný vzťah a obdivujem ťa že máš stále silu v tom zotrvať. Vôbec to nie je o tom ako tu písali predtým že ty hľadáš len nejaký teenegerský vzťah. To akože dospelý vzťah je podľa vás taký že sa v ňom dvaja budú psychicky vydierať? To nie je normálne. Žiť s takýmto človekom vôbec nie je sranda. Ja som to vydržala skoro rok a časom sa z neho vykľul ešte väčší psychopat.. Aj keď sa s ním budeš o tomto rozprávať neviem koľko tak on sa proste nezmení a tak ti z vlastnej skúsenosti radím aby si s ním skončila, čím skôr tým lepšie..

tessy00

Prezývko, ty jej tu vyčítaš, skoro každú vetu, čo napíše a hádžeš vinu na ňu, čo nevidíš, že ten chlap je očividne vadný??

čo je na tom, že ona chce mať čas aj na seba? veď sa mu musí pravidelne hlásiť ako na vojne, a keď do nej celý víkend ten chlap hučí, aby mu dokázala, že ho chce, tak je normálne, že si potrebuje oddýchnuť

Sususu, súhlasím s babami, utekaj od neho čím skôr, je to zakomplexovaný psychicky narušený chudák, ktorý ťa bude terorizovať čím ďalej tým viac... keď s ním ostaneš, bude to len horšie..vzťah ti má prinášať radosť, a nie takéto trápenie už na začiatku

a Prezývko je to bicykel, nie bycikel

M8cr6

uplne suhlasim s agnes, vobec z toho nekouka nič dobre, takyto život aky maš teraz budeš mat furt nezmeni sa iba to može byt horšie.

Agnes998

Preboha dievca utekaj, a to cim skor! Cim dlhsie s nim zostanes, tym vacsie peklo ti bude robit zo zivota, ked to nakoniec ukoncis! Chces chlapa, ktory ta neberie taku aka si? Chces chlapa, pri ktorom budes mat presny harmonogram ze kolko krat za den mu musis zavolat a kedy? Chces vzdy pred tym, ako sa mu odhodlas nieco povedat najskor pol hodinu rozmyslat, co mu vlastne mozes povedat, ake slova mozes zvolit, aky ton hlasu a ako sa pri tom musis tvarit? Uz teraz nie si vobec prirodzena, vsetko sa toci len okolo neho, vsetko musi byt podla neho!

lilyiankaa

ste spolu len veľmi krátku dobu a tak chápem, že ty si to chceš akoby užiť a nie mať ten pocit akoby ste spolu boli už pár rokov..proste aby ste si boli takí vzácni alebo ako to nazvať ..lenže tvoj priateľ to tak nechápe a on chce presný opak ako ty .. čo ti ostáva? no buď ho to časom prejde, alebo to prejde teba alebo ťa stále bude takto "vydierať" ... neviem či si správne spomínam, ale sa mi zdá, že ty si tuším rozídená asi polroka .. ak nie tak sorry, no a možno je to v tom, že ešte nei si pripravená na nový vzťah, možno si si mala dať dlhšiu pauzu ....

sususu

:-DDD ved my spolu nebyvame!!! Hovorim ze sme spolu iba 3 MESIACE! Oddychnut mam na mysli, ze urobit si svoje "zenske pracicky"

Prezývko55

Pointa normalneho vztahu je aj robit domace prace spolu, ja na tom nic nevidim zleho, ona vari, ja povysavam no a tak. Oddychnut po weekende? Mas to trochu pomylene nie?