Ludia ktory chodia vsade neskoro...

Príspevok v téme: Ludia ktory chodia vsade neskoro...
harvey

som uz na nervy z mojej segry. vsade chodi neskoro, stale meska. vobec si nedokaze vypocitat cas. dnes mi mati kazala, ze mam dohliadnut na to aby prisla nacas na vysetrenie kde bola objednana. tak som ju rano budil, ale nechcela vstat ze ma dost casu a ze to stihne. tak som ju upozornil ze vzdy ma dost casu a nikdy nic nestiha. ale lezala dalej. o nejakych par minut som tam vrazil a vytiahol ju z postele. horko tazko sa isla osprchovat. tam tiez bola hodinu, trieskal som jej na dvere nech vypadne. konecne vyliezla. potom hodinu obliekanie, stokrat sa vratila co vsetko zabudla a aj tak vypadla z domu neskoro.
toto fakt nechapem co sa odohrava v hlave takychto ludi. ci si nedokazu ten cas nejako rozlozit, alebo maju nejaku poruchu vo vnimani casu ci so to je. foter je presne taky isty. este sa nestalo aby niekde prisiel nacas. jediny my s mamou sme dochvilny. a obidvom nam to lezie na nervy ked ide niekam cela rodina a foter so segrou vzdy posledny a vzdy sa na nich caka. uz sme tak zmeskali aj lietadlo a miesto dovolenky sme trcali doma. uz sa tesim ked budem sam a nebudem sa musiet na toto divat. ale je mi luto segry, lebo si myslim ze bude mat pokaslany cely zivot. ved vidim na fotrovi kolko veci prepasol a ako ma kvoli tomu zle aj v robote. rad by som jej nejako pomohol ale neviem z coho ta porucha vlastne je, o aku chybu tu ide. mozno nieco v mozgu. lebo naucene to byt nemoze, kedze sme v jednej rodine obidvaja a ona ma celkom iny pristup ako ja. pritom ona je inak velky puntickar, len to dodrziavanie casu jej robi problemy.
ak je tu niekto s podobnymi vlastnostami tak by ma zaujimalo ako to nejak vnutri citi ze vie, ze ma prist niekam nacas a nestihne to. preco to tak je, co si vlastne taky clovek mysli, ze je to jedno? alebo fakt spociatku veri tomu, ze stihne a potom sa mu to nejako vymkne z ruk? rad by som to pochopil.ja ked viem, ze niekde mam byt o tolkej a tolkej, tak proste si to tak zariadim, aby som to stihol. a radsej skor ako neskor. radsej nech na niekoho cakam ja nez by mal ten niekto cakat na mna. pripada mi to nefer voci tym druhym. aj segra aj foter ked sa niekam chystaju, tak spociatku pohoda, lezerne, pomalycky, ved je casu dost. a desat minut predtym ako uz maju vypadnut zacnu nervacit, hysacit, stresovat. vsetko lieta, na kazdeho revu, lebo uz su v panike. ale uz ani ten kvalt im nepomoze, lebo su vo velkom casovom sklze. keby takto zvysili tempo hned na zaciatku, tak by nebol problem. ale na zaciatku to nedokazu, to sa vlecu ako slimaci. az pod tlakom stresu sa odrazu rozbehnu. niekde je tu chyba v koordinacii ci co.

doremi

tak tak, kym za to sama neponesie nasledky, teda neziska nejaku negativnu skusenost, dovtedy sa nepouci. je vsak mozne, ze ani potom nie.

0vecka

podla mna su dva typy takych ludi... ti co meskaju rano teda nezvladnu nacas vstat (s tym mam problem aj ja) alebo taky ktory pridu neskoro aj poobede... moja mama to tiez robi ale u nej je to ignoracia proste viac stihne ked nemusi na nikoho cakat...

Agness998

No su taki ludia, pochopit to je tazko. Vy ste kvoli tomu zmeskali este aj lietadlo? Tak to uz je sila! Vsak ste museli prist o obrovske mnozstvo penazi za dovolenku! To sa vobec nepoucili? Pre teba bude asi najlepsie, ked sa do nich prestanes starat. Je to ich zivot, ako si ho zariadia tak ho maju. Uz to zmeskanie lietadla malo byt pre nich dostatocne poucenie, aby sa spamatali! Nemozes svoju sestru vytiahnut z postele, obliect a vyhodit pred dvere ci dotiahnut rovno na vysetrenie, je predsa samostatny clovek. Uz teraz si toho pre nu urobil viac nez dost a aj tak to nepomohlo. Mozno sa spamata, ked sa jej kvoli tomu zacne rucat zivot, ked raz zmeska lietadlo a prepasie dovolenku ktora ona z vlastnych penazi zaplatila a cely rok si kvoli tomu od huby odtrhala, potom zisti o com to vlastne je. Ale ked bude kazdy den meskat do roboty a za kratko ju vyhodia, len v tom pripade ju nesmu rodicia zivit a podporovat. Vela je takych prizivnikov co si robotu nenajdu alebo len na chvilu a vyuzivaju mama hotel, nechaju sa zivit, satit, vsetko zaplatia rodicia aj ked su davno dospeli a tvoja segra ma k tomuto sklony, je velmi pravdepodobne ze takto skonci. Je pekne od teba, ze jej chces pomoct, ale tadialto to nevedie, to vidis. Je potrebne nechat ju padnut na hubu a ked sa poriadne natlcie a nikto jej nepomoze, vtedy sa moze spamatat a menit. Ked bude mat niekde termin, nechaj ju tak, nech spi aj do obeda, je to jej vec, ona musi znasat nasledky. Ak pojdete niekam ako rodina, na dovolenku alebo tak, tymto dvom povedzte, ze lietadlo odlieta o 12 hoci v skutocnosti bude odlietat o 14 alebo tak. Na nejaky cas to pomoze kym si nezvyknu a potom sa odstahuj nech sa vo svojich problemoch topia sami.

sleeper

Ja tiež meskavam ale tak päť desať minút. Neviem proste musím porobit x vecí, vstanem načas ale potom sa nejak zamotam že veď mám čas a potom nestiham. Ale ako vravim nerobí mi to nejaké hrozné problémy. Ak je punktickarka, asi sa tiež zaoberá s x detailami a potom nestiha.

harvey

tak ak si taky, aspon popis, co sa v tebe deje. rad by som tomu porozumel, lebo mi to pripada, ze ked clovek tolkokrat stale meska, uz by sa mal poucit, nie? ako keby taky clovek nebol schopny zobrat si ponaucenie zo svojich chyb.

takajedna

zeby jednoducho lenivost? :D niektori ludia to aj robia s trucu teda naschval :) ako napr. aj mne sa stane, ze niekam meskam a cim viac meskat nechcem tym viac meskam :D neviem preco...okrem toho mne sa vela krat stalo, ze som na niekoho dlho cakala a uz len preto, ze viem aky je to pocit nerada meskam a ked niekto niekam chce ist,tak vzdy poviem daj mi vediet aspon hodinu dopredu pred odchodom a to preto lebo neznasam ked ma niekto na poslednu chvilu nahana....u tvojej sestry je to podla mna lenivost lebo proste ked niekam meskat nechcem,tak urobim vsetko preto, aby som nemeskala alebo to kam ma ist proste nie je pre nu dolezite... alebo je flegmaticka a je jej jedno vsetko a aj to, ze na nu niekto caka :)