Silná menštruácia a bolestivé kŕče

Príspevok v téme: Silná menštruácia a bolestivé kŕče
LeilaBoila

Ahojte,
čo by ste mi vedeli odporučiť na silný menzes a kŕče.
Lebo dnes keď som išla do školy o pol ôsmej som si vymenila a po prvej hodine (bolo okolo 08:45) som išla na wc v škole a skoro bola pretečená. Existuje niečo na zmiernenie menzesu? Nechcem lieky. A pri "svojich" dňoch mávam neskutočné kŕče, tak keby ste mi vedeli niečo odporučiť :)

malachitka

Ja sa držím pravidla ak mám silné krámy,že "čím skôr vytečú,tým lepšie" ...chodievam cvičiť...a na druhý deň,resp. večer to nie je také silné...avšak som si vedomá toho diskonfortu...

Ak ide o tie kŕče,tak ak som doma,dávam si teplé obklady na bruško (existujú aj nejaké hrejivé náplaste,len si nepamatám výrobcu)

Fleur-de-lis

Skús si prečítať knihu od M. Shannon Plodnosť, cykly a výživa, tam píše o ženskom cykle a ako ho upraviť či zmierniť PMS.
www.ulozto.sk
Alebo ja to mám vo Worde, ak by si chcela tak napíš mail

vitavi

Hormonálnym výkyvom zamedzíš stravou na zníženie testosterónu - vylúč mäso, syry, vajcia, slané a údené potraviny.

lilyianka

ja aj keď som brala antikoncepciu, tak som bolesti mala úplne rovnaké, vôbec nie menšie ..len som presne na hodinu vedela, kedy mi príde .. čo si viem určiť už aj teraz a tiež ako sa píše podo mnou, nečakať, či to prejde, ale hneď si dať tabletku ..potom by som celý deň bola nemožný a neskutočne ubolená ..ja ti poviem tak.. ja mávam neskutočné kŕče a keď mi nezaberal už ani algifen, čo je dosť silný liek, tak mi predpísal gyn. ešte silnejší a to voltaren retard .. je to tabletka s 24hod. vylučovaním .. bohužial po čase mi nezaberal ani ten a tak som sa vrátila v šumivého panadolu rapid (ak sa nemýlim) alebo klasika ibalgin .. zatial mi zaberá ... ak nechceš brať lieky, vraj je na to dobrý na to určený čaj ..ale keď mávaš veľké bolesti, zázraky nečakaj .. a ohľadom intenzity krvácania ..mala som kolegyňu, ktorá tiež si dala najväčší tampón a pod to najväčšiu vložku, aby čo najmenej pretiekla ..

Annie2

akinom007: Aha, tak to mi nenapadlo. No mne tiež gynekológ radil antikoncepciu. Aj moja kamarátka mala strašne veľa problémov, či už s pleťou, menštruáciou a odkedy berie antikoncepciu nevie si ju vynachváliť. Tak neviem no :(

Ten Yam či čo to je som ale vôbec nepoznala, skúsim sa na to spýtať v lekárni.

akinom007

annie2/ ja som myslela ze to autorka mysli tak ze-neche lieky-hormonalnu antikoncepciu...lebo vela ludi radi to...a takisto lekarov bohuzial...

RNG

Problemy s menstruaciou su ciste hormonalne vykyvy, tj treba to kontrolovat, nie len potlacat chemickymi liekmi bolesti.
A podla moznosti neskodnymi prirodnymi latkami, nie skodlivymi chemikaliami, hoci su aj schvalene ako lieky.

Annie2

Ale ona píše, že nechce lieky...

No ja to mám úplne rovnako, totálne príšerné. Ale nič okrem liekov mi nezaberá. Vlastne ani lieky nie a to som už skúšala všetko možné, aj dvojité dávky a nič. Jedine už spomínaný Algifen mi zaberá, sú to také kvapky na predpis.

Inak ak fakt nechceš lieky, tak sú aj rôzne cvičenia napríklad ale tie mi tiež vôbec nezaberajú, skôr mi je potom ešte horšie :(

akinom007

U mna je dolezite ked mi zacnu bolesti pri menstruacii hlavne necakat ci to prejde (prve 2-3 roky menstrucaie som cakavala az potom davala tabletku ked to nepreslo ale potom uz jedna tabletka ani zdaleka nezabrala ak vobec a zmietala som sa v krcoch) TAKZE HNED NUROFEN ten mi zabera najrychlejsie, a jeho ucinok trva najdlhsie u mna. Mam ho cely mesiac zo sebou v kabelke.
Co sa tyka intenzity krvacania tiez prve dni staci hodina a dokazem pretiec riesim to tak ked nemam hodinu-dve moznost ist na wc ze si dam extra velky O.b. tampon a zaroven pod to allwaysku s kridelkami vtedy ako tak vydrzim.

RNG

Yam upravuje rozne problemy s menzesom, od dlzky PMS az pravidelnosti a intenzity. Davka ma obsahovat 200 mg ucinnej latky v yame, Diosgeninu.Takze ked mas napr YAM s 10% diosgeninu, tak beries z neho 2 gramy denne.
Proti bolestiam a krcom je dobry tiez pupalkovy olej, davka tiez asi 2 gramy