Ako dalej v tomto vztahu ma este vyznam?

Príspevok v téme: Ako dalej v tomto vztahu ma este vyznam?
Peter0000000

Ahojte, chcem sa zdoverit s mojim problem a mozno aj poradit co by ste robili na mojom mieste.
Mam priatelku Lucku 4r. ide o to ze tento vztah je odzaciatku taky aky ochvilu opisem, no len som si myslel ze sa to casom zmeni a bude to tak ako si to ja predstavujem. Problem je v tom ze moja priatelka pochadza z velmi katolicky zalozenej rodiny, co by ani nebol problem (ale tu to hranici uz s fanatizmom)
Ide o to ze sme spolu 4r. a nemali sme spolu zakladnu vec vztahu a to je sex, uz mi to proste dost vadi jej nazor je taky ze vraj je to hriech a ze to sa moze az po svadbe. Proste jej rodina je fanaticka a ona je uplne rovnaka, ked sme spolu zacali bral som to tak ze ved sa to urcite zmeni lebo sak sa este nepozname, spozna ma lepsie a bude mi verit, tak som sa snazil vselijako mozne byt k nej dobry pozorny lebo som ju velmi lubil a chcel som jej dokazat ze som zodpovedny clovek a moze mi verit. No po 4r. sa nic v tomto nezmenilo, uz vlastne ani neviem na co cakam. Dalsia vec okrem sexu je taka ze nas vztah nieje vobec spontany, proste ona sa vzdy stretne so mnou iba v rovnakom case nehrozi skor alebo neskor je to ako naprogramovany plan v praci, pride vzdy presne o 18:00 a odide vzdy v rovnakom case nikdy nie neskor, pretoze ona musi prist domov vzdy v rovnakom case inak by som mal problem ja ze som ju nedoviezol a uz by ju nikam nepustili. Len problem je v tom ze ona vobec nenamieta nehada sa s rodicmi ona to akceptuje a uplne berie to ako spravaju a to ma 23, pripadam si uz fakt ako debil a hambim sa pred kamosmi a kolegami radsej o tom ani nehovorim. Zo zaciatku sa mi trosku aj pacilo musim priznat, lebo nemam rad typy zien chodiacich po diskotekach a opijajucich sa vzdy som chcel a zelal si po mojom boku slusnu zenu ktora by mi bola verna. Ale taky extrem az nie Boze! Ja som tiez mal tvrdsiu vychovu som za nu vdacny rodicom ale nikdy nie taketo extremy. Dalsia vec je ze ja ani po 4r. nemozem ist s priatelkou na dovolenku lebo jej nedovolia nikde prespat mimo domu, vobec ani somnou ani s nikym...... proste som zufaly nikam, na chatu vobec len tak, nikam proste. A najhorsie je ze jej rodina si ma velmi oblubila a povazuju ma za dokonaleho partnera pre nu, myslia si ze jaky som dokonaly nepijem, nefajcim, a vzdy som po ruke ked ma potrebuje ona, ale aj oni nieco pomoct doma. A chodim do prace a zarabam tak uplne skvely dokonaly. Ale ja taky niesom Boze ved som normalny chalan uplne aj fajcim co nevie ani ona, a s kamosmi si zajdem aj na pivo a musim jej povedat ze som pil kolu lebo by som mal po chlebe a riadne nalozene. Je toto zdrave?? Ja niesom pri nej sam sebou musim sa stale len pretvarovat a hrat sa na chrumkaveho. Ako tak ma to este bavilo lebo som ju stale lubil ale uz mam akurat tak toho dost uvazujem nad rozchodom no asi to nedokazem proste. Len mi teraz nepiste ze sa mam s nou porozpravat lebo to som skusal uz davno davno, ona ma svoje nazory a hodnoty, takze nepochodim s tym. Co by ste robili povedzte nazor je to normalne?

LILIII

tento fanatizmus nema nic spolocne s nejakou vierou ....ak niekto zanevrie na cloveka len z dovodu ,ze si obcas zajde na jedno alebo neviem co ....... je to viera ? taka netolerantna ?
byt obmedzovana vo vztaha az takto extremne si neviem ani len predstavit
skus sa s nou porozpravat .... mozno ta naozaj ma rada aj s chybami

Emily opat

winki, aj ja poznam taky pripad, moja spoluziacka z gymnazia. Ja nic proti tomu nemam, nech si kazdy robi ako chce a sprava sa podla svojho presvedcenia/viery.

winki

lekno09 ....on je evidentne s tým vzťahom nespokojný od začiatku a preto mi príde divné, že ho tu skoro všetci hrnuli do svadby.

A ok môže tam byť láska, ale aká láska? Láska na úkor potrieb a pohody druhého človeka.

winki

p.d. a presne pre tú spoveď ďakujem Bohu, že som evanjelička :D :D :D nikto nikdy sa moje hriechy nedozvie len a len ja :D

lekno09

winki,prečo dávaš tu otázku??myslim o svadbe?keby nemali problémy tak prečo nie?čo budu chodit dokedy spolu-10 rokov a potom sa rozídu?ale je to na nich,ak chlapec nie je spokojný,tak je to jeho rozhodnutie-nik sa nechce miešat,ale tak ma to napadá,prečo su stale spolu,ked velmi to neklape,ale je možné že ozaj je tam láska,len proste je to normalny chlap ktorý už ten sex proste musí.Takže je to iba na ňom,ako sa rozhodne,a ak ozaj to už asi menej klape,tak čo už.Nájde si iné dievča a je,život je už taký.

winki

Emily opat...ja mám taký príklad chodili spolu od strednej on bol jej prvý partner a ona jeho prvá partnerka...hneď po strednej mali svadbu.....ale samozrejme obaja verní katolíci, takže také isté presvedčenie.

Takže ide to aj bez sexu, ale to musia chcieť obaja.

winki

čo tu všetci splietate o svadbe??? Mal si ju zobrať? A prečo? Keď ten vzťah ho nenaplňa.
Dievča neodsudzujem, ale potrebuje partnera, ktorý bude vyznávať tie isté hodnoty.
Ty si to mal seknúť už dávno. Nemôžeš čakať, že to bude iné.
Verím, že ti na nej záleží a taktiež ti zaleží na tom aby sa ona ani rodičia nedozvedeli to a to, lebo by si v ich očiach bol spodina. Ale povedz úprimne si ochotný žiť podľa pravidiel jej rodiny? Ak nie a evidentne čítam, že nie tak to ukonči.

Peter0000000

Okrem ineho som sa uz jej to pokusal povedat ze fajcim, vzala to velmi zle a proste nutila ma aby som s tym skoncil inak je koniec medzi nami. Mam pocit akoby si ma ona a je rodina chytili do nejakej pasce. No tak samotny sex by to nezachranil, ale boli by sme si blizsi a pripadalo by mi to ako normalne zdravy fungujuci vztah. Preco som si ju nevzal? Pisem ze ona ma 23r. takze sme sa dali dokopy v jej 19tke ja mam 26r. Ona este studuje na vyske, a chcel som raz urobit, neviem preco by som to mal robit po roku vztahu? Proste som sa chcel spoznat lepsie a hlavne som dufal ze vztah sa zmeni a vyvinie sa k lepsiemu ked sa budeme lepsie poznat.