Pes a zemiaky

Deria

Kikina, super! Granule je to najväcsie svinstvo. Ti, co nimi krmia zrejme nevedia zlozenie. Keby to vedeli, tak by to psovi nikdy nedali. To, co je deklarovane na obale je nepodstatne. Tiez tam nie je uvedene, ze do mucky, ktora sa do granul pridava su pomlete kopyta, perie, zobaky, zdochliny a pod. Okrem toho: zviera nedokaze vypit tolko tekutinny denne, kolko granule vyzaduju. Z toho dovodu vznikaju vo vyssom veku problemy s ladvinami, velmi casto u maciek.

kikina:)

emalea - len mäso a kosti bez prílohy nemôžeš..po čase ak by si dala urobiť rozbor krvi, by mali zvýšený fosfor a málo vápnika..ver mi, po 3 rokoch sme mali také výsledky..preto nám radili krmiť pol dávky mäsa a pol prílohy

emalea

tak moji psy zemiaky...ani náhodou!!....nechcú to, veď načo aj, keď im dávam denne mäsko a kostičky...a samozrejme granule..ten starší pes...má 9 rokov a ešte nemal žiadny žalúdočný alebo tráviaci problém /klop-klop na drevo/ a ten mladší má len pár mesiacov, tak uvidím, či sa bude tiež zdravotne držať!!

kikina:)

ja krmim svoju yorku 4x denne a na obed má vždy varené kura ale každý deň s inou prílohou - cestoviny, ryža, vločky, zelenina a teda jeden deň má aj varené zemiaky ale ako pyré.

v takejto forme psi zemiaky môžu, surové nie.

Brainwall

"""pes ma jest psiu stravu, granule kvalitne"""

Od kedy je toto psia strava studuj dalej priatel moj...

Mäso Mäso Mäso, na to ma pes zaludok a nie tie vase granule kde je sama chemia a sam bulshit...

Deria

takze, musim sa opravit: zemiaky sice pes moze ale nie casto a nie vela! a to z dovodu, ze obsahuju vela kalia a nielen to, nie kazdy pes ich vie dobre stravit. teda, je to individualne! zemiaky vzdy uvarene, roztlacene a len ako malu prilohu k mäsu. (zdroj: odbornicka na vyzivu psov)

User_37597

no neviem ako vy, no my mame doma shit-zu a oni zozeru naozaj vsetko.od zeleniny,ovocia,strukovin,masa....proste vsetko...od mala nam kradnu zo zahrady papriku,zemiaky,mrkvu... :D nemyslim si ze zemiak moze ublizit pesovi :D

RNG

Vlci neboli prakticky shopni stravit skroboviny, ale domaci pes sa do znacnej miery za poslednych 11 tisic rokov prisposobil a vie travit aj skroby. Prave prisposobenie sa ludskej strave pripisuju dnes za dovod domestikacie vlkov(tj prisposobovaniu sa psov ludom)
www.newsmax.com
Tak ako u ludi, vylucovanie roznych traviacich enzymov je ale velmi individualne.

Cestovatel30

Normalny pes hej, to iba tie kvazi psy co im musis este aj kuraciu sunku predzuvat aby ju mohli zjest nemozu. Aj ked je diskutabilne ci pudle, civavy, kokre, yorkshir su vobec psy.

Ja mam spicov a pastierske psy a zozeru vsetko aj surove maso ale to im z principu nedavam a neznasam ked im to nejaky sused hodi, nie ze by to nezozrali.

amanda23

NEMOZE !!! Precitaj si nejake prirucky pre chovatelov psov, takisto nie cokoladu, pes nema vraj nejake traviace enzymy ako clovek, preto ak si chces udrzat psika v zdravi, nedavaj mu to, pes ma jest psiu stravu, granule kvalitne, dostatok vody, prilezitostne nejake maskrty, maska v konzerve, ak ma hnacky, varenu kuracinu s ryzou neochutenu solou...