Ako nájsť chuť do života

Príspevok v téme: Ako nájsť chuť do života
Šimon Peter

Môj život nestojí za veľa. Som študentom VŠ, už ani neviem koľkej v poradí a neviem ju dokončiť aj keď som pomerne inteligentný a škola samotná nie je náročná, no ja nemám motiváciu. Niekedy to vnímam tak, že to, kde som teraz je dôsledok hriechov, ktorých som sa dopustil v minulosti. Niekedy prepadám samoľútosti, keď rozmýšľam, kde som mohol byť, keby som sa viac snažil. Veď je to tak jednoduché zapracovať na sebe a byť dobrý aspoň vo svojom odbore, hoci ma to nemusí celkom napĺnať a človek môže pracovať aj v úplne inom odbore. Ďalším mojím problémom je, že som až patologicky nerozhodný a tiež ťažko nadväzujem kontakty. V spoločnosti sa však tvárim veselo a bezstarostne, nechcem svojimi problémami kaziť náladu. Mám aj plány do budúcnosti (založiť si rodinu a pod.), ale nechcem žiť na Slovensku, v ČR ani nikde v blízkom okolí. Nič ma tu nedrží. Mám síce rodinu, s ktorou vychádzam dobre, ale zas až tak vrelý vzťah k nej nemám. Nehľadám radu, viem, že je ťažké pochopiť situáciu cudzieho človeka. Sám by som sa neodvážil dávať rady niekomu na tomto fóre, repektíve nedával všeobecné rady typu sadni si a spomeň si na niečo pekné, čo si v živote zažil a čo by si chcel znovu zažiť. Skôr hľadám nejakú spriaznenú dušu, ktorá zažíva niečo obdobné.
Ďakujem za prípadnú odpoveď. Majte sa pekne.

Šimon Peter

Kanada by mohla byť fajn, len je ďaleko. Sťahujú sa tam dokonca aj Francúzi, konkrétne do Québecu, kvôli francúzštine. Čo sa týka relitného trhu, tak myslím, že byty sú oveľa dostupnejšie v Toronte ako povedzme vo Vancouveri, čo je síce pekné, ale drahé mesto. Toronto je myslím najväčšie mesto v Kanade, hodne multikultúrne. V aglomerácii Toronta žije asi pätina celkovej populácie. Vďaka ropným pieskom v Alberte zažíva Kanada boom.

javor24

Peter: ta Kanada laka aj mna, myslim, ze aj splnam podmienky na legalne pristahovanie (ten bodovy system)
ale skor by som najprv skusil Europu a ak to nebude dobre tak potom skusil aj za velku mlaku..

a s nemcinou som na tom asi ako ty, ale laka ma to zlepsit si ju niekde vonku..

A ja: zle som sa rozhodol ohladom vyberu VS a bal som sa to potom zmenit, tak viem je to moja chyba a mojich 5 premarnenych rokov, uvedomujem si to az teraz..

Šimon Peter

Re A ja
Nebývam u rodičov, ale to Vy viete asi lepšie ako ja. Každé leto som pracoval, aby som si zarobil na výdavky na školu. Môj problém je averzia voči slovenskému školstvu, kde je všetko zastaralé - metódy výučby, pomôcky a zastaralí sú dokonca aj profesori. Dostať sa na štúdium do zahraničia nie je, pokiaľ na to nemáte prostriedky, práve najľahšie. Nikdy som počas VŠ nechodil na diskotéky a opíjať sa do krčmy, ale to Vy viete asi lepšie ako ja. Mal som psychické problémy, ktoré pramenili z toho kde a ako som žil a tiež z rodinnej minulosti, ale o tom Vám nebudem rozprávať, pretože nie ste môj psychológ.

A ja

Tak prečo strácate čas zbytočnou školou a mínate peniaze naše aj Vašich rodičov?Ked ste skončil gympel,mohol ste si vybrať školu s ktorou na západe zarobíte tisíce,napr.medicínu a nie tu vyplakávať na forach.Mladý čovek si skôr zvykne,takto to na mna pôsobí akoby Vám vyhovoval mama hotel a tak radšej chodíte do školy,ved je zadara tak si trochu predlžim detstvo,na zodpovednosť času dosť,že ano.

Šimon Peter

Re javor24
Holandsko, Nemecko, prípadne Kanada, hlavne kvôli ekonomickej situácii, situácii na pracovnom trhu a kultúre. Problémom sú jazyky, síce ovládam niekoľko jazykov, ale holandština jedným z nich nie je a nemecky viem len málo.
Re A ja
Prepáčte mi, že míňam "vaše" dane, ale moji rodičia tiež platili dane celý život, no a ja si platím školu aj z vlastného vrecka, pretože platím školné. Neviem, či vôbec využijem diplom zo slovenskej VŠ v zahraničí, ale keďže mám skončené gymnázium, tak som sa prirodzene prihlásil na VŠ. Ak mám byť úprimný, radšej by som pracoval ako študoval. Pracoval som len v zahraničí, pretože odmietam platiť dane tejto kleptokratickej vláde jednej strany, ktorú som nevolil ani nikdy voliť nebudem.

A ja

Viete mi povedať nejaký dôvod,prečo mínate moje dane na VS ktorú vlastne nechcete?Predlžujete si z nudy detstvo,alebo sa bojíte života?

javor24

ja som na tom uplne podobne ako ty, som akurat v poslednom rocniku VS a ak ju nejakym zazrakom dokoncim, tak balim svestky a padam odtialto.. hoc nemam zatial nejaku vysnivanu destinaciu, ale nevidim ziadny racionalny zmysel zostavat tuna..
a tiez casto prepadavam tym pocitom, ze co by mohlo byt keby.. tiez som tym nerozhodneho cloveka, ktory nevie co chce a este som nenasiel to co by ma naplnalo v com by som videl zmysel zivota, VS ma uplne znicila, kiez by sa dal vratit cas spät..
mas nejaku predstavu o svojej buducnosti, kde by si chcel odist?