Nenávidím svojho brata

Príspevok v téme: Nenávidím svojho brata
vynervovana

Chcem sa spytat ci ma niekto v rodine cloveka s diagnozou schizofrenia? Mam totiz brata ktory je neskutocne konfliktny a vztahovacny, nech sa v rodine deje cokolvek on to berie ako utok na seba, vycita nam ze sme proti nemu zamerany, ze mu vsetko robime naprieky. Obaja este byvame u rodicov a kedze on takmer nikdy nerobil tak je stale doma a odkedy som ja na materskej tak sa zacina zameriavat hlavne na mna. Stale ma riesi...ze si spravne nevychovavam syna, vola ma krkavcia matka, neustale mu nieco na mne vadi a potom to obrati naopak ze ja mam problem s nim...on je majster v prekrucani a vo vyvolavani pocitu viny. Aj ked som kludny clovek ale on ma vie tak rozzurit ze dokazem povedat veci ktore by som nikdy nikomu nepovedala. Privadza ma uplne do sialenstva, ja viem ze je to diagnozou ale uz ozaj nevladzem.

nirv

Vynervovana, v prvom rade musí brať lieky. Inak ho pošlite do nemocnice. Ak bude brať lieky, bude normalnejsi. Si doma s ním, tak každý deň sa postaraj o to, aby zjedol tabletky.

elsa 5.5

vynervovaná ja Ti len hovorím že keď už sa nachádzaš v takejto situácii ty si tá čo sa má prispôsobiť!neviem koľko máš rokov,ale sebakriticky musíš uznať rodičia ti určite pomáhajú ako môžu a nemusia...,,,čo sa týka brata ignorovať nech sa stará o svoje ale od neho zasa nič nechcieť ak ty niečo od neho požaduješ tak samozrejme že sa bude do teba on zasa starať aj on by si mal nájsť nejakú činnosť v jeho prípade to je možno ako nejaká terapia to dieťa ho určitým spôsob napĺňa vidí v ňom zmysel neviem či máte spoločnú izbu ,veci si zariaď tak aby si od brata nič nepotrebovala a skús si nájsť brigádu aby si pre svoje malé aspoň niečo kúpila zo svojich peňazí

vynervovana

kokos tak ja sem pridem pre pomoc a akurat ste ma tu iste slecny nasrali... nehrajte sa na tie co si toho preskakali viac ako polka zien v republike a ze ostatne su len rozmaznane slecinky...charakteristika mojej osoby ma nezaujima, bud sa vyjadrite k teme alebo laskavo neprispievajte

nirv

Jajaja, deti treba vychovávať, nielen strážiť, čiže výchova je na tebe, to si si ale pekne nalozila. Sestra ťa musí rešpektovať a takisto aj malý, inak, mala by sa ona starať , nie ty. Precitaj si čo s neposlusnymi deťmi...samé sa nenapravia. Aspoň si to vyskúšas na cudzom a pri svojom už budeš vedieť ako na take potvory :)

vynervovana

Agnes999, elsa5.5...bohatsvo co tu riesite ci som slobodna mamicka alebo nie, ja s nasimi nemam absolutne ziadny problem, ja som sa pytala ci nema niekto v rodine cloveka s takou diagnozou takze reci typu ze si za to mozem sama si nechajte. Som si vedoma toho co som si vo svojom zivote sposobila sama a snazim sa to vyriesit. Takze sa laskavo zamerajte na problematiku na ktoru som sa pytala, ak k tomu nemate co povedat tak sa radsej k diskusii nepridavajte. Mimochodom tu princeznicku si si mohla odpustit vobec ma nepoznas.

vynervovana

ambrozia, naschval nie ale sposobil si to sam tym ze drogoval a to mu schyzu vyvolalo, takze vlastne teraz trpime my za jeho blbost

vynervovana

elsa 5.5 prave ze mne je nasich velmi luto ze maju vo svojom veku este taketo problemy so svojimi detmi a keby mi to materska dovolila tak ver ze by som hned odisla ale mami mi aj kolko krat povedala ze keby sme doma neboli ja a teraz maly tak by sa z brata davno zblaznila. Aj sa bojim od nasich odist lebo ja som aspon ta na ktoru sa brat zameriava lebo ked doma nie som ja tak sa neustale hada s nimi. A mimochodom to ze som otehotnela a zostala slobodna mamicka u rodicov nebolo absolutne v mojich rukach ale to by bolo na dlho. Keby si co i len trochu tusila co sa dialo v tom obdobi kedy som otehotnela a porodila tak by si tak nepisala. To obdobie ktore by malo byt pre kazdu zenu najkrajsie v jej zivote bolo pre mna to najhorsie...a ked sa veci konecne trochu upokojili zacal vysilovat moj brat, ktory mimochodom si v tej svoje pokryvenej hlave zacal robit na maleho akysi druh naroku, vola ho moj synacik a snazi sa ho vychovavat a mna vobec nepocuva...no tak teraz mi povedz co s nim??

Agnes999

jajaja: tak v tej ich rodine je nieco divne. Maly je total rozmaznany a kebyze povies segre, ze jeho spravanie nie je ok, tak sa u vas aj roky neukaze? Toto predsa nie je nieco, na co by sa mala urazat, to je skor na zamyslenie nad sebou a ich rodinou, ze co robia zle. Ale oni sami na to doplatia, ked im maly bude skakat po hlave a nebude nikoho respektovat.

Vojtoo

Slecna A.

"Nikdy nevies, naozaj nikdy nevies co sa stane tebe, ci ti raz, ako sa hovori "neprepne" a nestane sa z teba troska odkazana na druhych. "

A KDE mas garanciu, ze dobre spravanie evokuje v ludoch pocit, ze ti nieco dlzia?

Ty si extremne vypocitava mrška :)

mas rada niekoho, len preto, aby ked ti bude zle, ti pomohol.

ejha ejha :D

Vojtoo

mas na to plne pravo.
ja svojho brata tiez nemusim.
sice nema schyzu (co je skoda, aspon by mi dal pokoj)
ale..
stale je tu finkcia "ignore" :D