Pravda o rakovine - VITAMIN B17

nuzicka

a viete mi tu niekto aj po rokoch povedat, kam vlastne smeroval ten radioaktivny mrak-smog a kde nakoniec spadol?kedy presne to vlastne buchlo? bola zamozena aj nasa krajina-tena slovensko-a len vychod,alebo az na zapad sa to dostalo?bola som veeelmi mala,no pamatam sa ze som sa bala a davali nam pit mliecne desiaty-mlieko ,kakao a som nechcela

RNG

Kosa, tentokrat ako fyzik celkom nesuhlasim. V Chernobyle sa dostalo do vzduchu podstatne viac radioaktivnychblatok(vyjadrene v jednotkach Currie) ako pri vybuchu atomovej bomby v Hiroshime a Nagasaki.
Dokaz toho je, ze 10-15 rokov po vybuchu sa na mieste vybuchu uz prechadzali ludia,dnes je to park, kdezto po Chernobyle aj 100 rokov od dnes miesto reaktora nebude bezpecne, ani dediny okolo.
Samotny reaktor je zahadzany betonom, ale nie je iste, kedy sa to cele zruti a unikne dalsia radioaktivita. Samozrejme, kedze to nebude sprevadzane poziarom(uhlikove bloky tam horeli) tak ten unik nebude ani zdaleka taky ako ten prvy. Ale nechcel by som tam nikde v blizkosti zit, lebo je to tam zamorene izotopmi, ktore budu ziarit este velmi dlho.

kosa

v teme ohladom nasledkov katastrofy v Cornobyle sa pise o hroznych dosledkoch, zvysovani rakoviny z dovodu vybuchu atd atd.

my si dovolujeme tvrdit ze vybuch v Cornobyle bol o mnoho menej nebezpecny ako vybuchy v Nagasaki a Hirosime.
a Japonsko aj napriek tymto vybuchom ma statisticky relativne najzdravsiu popupaciju na svete.

damian

Motto pre Kosu:

My way of joking is to tell the truth. It's the funniest joke in the world.
George Bernard Shaw

Preklad:
Mojim stylom zartovania je hovorit pravdu. Je to najlepsi zart na svete.

kosa

ludia su rozni aj nazory su rozne a je to dobre.
ak by sme sa drzali len jedneho nazoru a to toho ze rakovina je nevyliecitelna na zaklade dokazov KTORE NAM PREDKLADAJU tak by sme asi nemali ziaden pokrok.

SLOBODA PREJAVU A MYSLENIA v Statoch nam vsak zabezpecila ze problem rakoviny ako ochorenia funkcnosti ludskeho organizmu BOL USPESNE VYRIESENY.

ak sa niekto boji toho ze sa toto dostane do povedomia a neskor aj vedomia ludi, tak sa obava niecoho ineho: obava sa toho ze ludia pochopja, ze rakovina nie je len stav nefunkcneho organizmu cloveka, ale aj nefunkcnej spolocnosti....

ja som kosa kosata, od mokrej travy stupata......

muc

alicia kasli na to ;)
aj ja som kosa a radca a neviem kto este a to vsetko v jednej osobe (zeby trojjedina???!) :))
a to len preto, lebo mam iny nazor ako niekto, kto je presvedceny, ze kazdy musi zdielat ten jeho nazor...

alicia

Tak teraz to celkom dobre nechápem čo sa tu píše a nerozumiem tomu. Aká krízocka, čo som písala o kríze? Pokiaľ viem bavila som sa s radcom o surovom mäse v spojitosti liečenia rakoviny. Musela som si spätne prečítať čo som písala. Krízu som spomenula len okrajovo pri prasacej chrípke. Tak o čom je reč? Ladvinka a ty si kto že ma spomínaš?

ladvinka

evelin,

velmi cakam na to tvoje vysvetlenie krizy, ktora podla teba nie je , ale su jej plne noviny. Krizocka (alicia) nastastie uz prestala stale dokola mliet to svoje.