Bolesť hlavy - čo vám pomáha?

Príspevok v téme: Bolesť hlavy - čo vám pomáha?
Fleur-de-lis

Ahojte,

mávam problémy s bolesťou hlavy. Väčšinou je vzadu na jednej strane, taká pulzujúca, zhoršujúca sa s pohybom. Migréna to asi nie je, nemám problém so svetlom či hlukom, ani na zvracanie mi nie je.
Mám nízky tlak, a niekedy málo pijem. Ale prejavuje sa dehydratácia až o 2 dni???
Ak bolesť začne ráno tak sa k večeru zvyčajne vystupňuje, a ak idem spať s bolesťou, tak sa s ňou aj väčšinou zobudím...
Tabletka mi síce zaberie stále, ale nechcem to riešiť takto. Veľa vody mi už nepomôže, keď bolesť začala...
Máte nejaké "recepty", ktoré vám pomáhajú?
Vďaka

Fleur-de-lis

no keď tabletku tak ja osobne rozpustný panadol alebo rozpustný Brufen 600. Zaberajú rýchlo a nie sú také hrozné pre žalúdok. Ibalginu by som sa vyhla.

nirv

Dôležita je príčina. Nevyspanost, nesprávne stravovanie ( ak mi klesne cukor a nenajem sa), tomu sa dá predchádzat. Aj dehydratacii. Ťažšie je to so stresom, nedá sa nič robiť v pripade zmeny pocasia a pri pms, vtedy jedine tabletka.

michael

Vzadu bolí hlava takz. od žaludka.K žaludku sa príradí emocia-- Smútok a máme problém na svete. Je to začinajúca depresia.samozrejme vzhľadom tomu, že uvádzaš len jednu stranu treba vyšetrenie u neurologa- ct aby s vylučilo iné ochorenie -(M)

dastana

mna ked boli hlava a to je skoro stale tak som hladala a nete nieco a nasla som super vec Pro Ginkgo na www.dregrt.net a ked som si to kupila a zacala uzivat tak sa to zlepsilo. pozrite sa aj vy a uvidite sami

odpovedam

To najprv by si mala vediet pricinu bolesti hlavy. Zlepsi si pitny rezim hlavne. Osobne mi vsak pomaha skatula s kamenmi. stredne velkymi. Pichodim si po nich, popremasiruje to reflexne body na celom chodidle a akakolvek bolest mi zmizne. Skus ;-)

Fleur-de-lis

no káva občas pomohla. Ale som čítala, že ak je možno bolesť z dehydratácie tak sa káva neodporúča. Počula som aj o káve s citrónom, ktorá vraj zaberá výborne, aj keď chutí, no.... Ale je to opäť káva...

orchidejka

kava ti nepomaha? ja to uz mam odsledovane ze ked si rano nedam kavu a nenaobedujem sa v rozumnom case tak mam akoby take tlaky v hlave, tak isto pri dehydratacii. ale lieky na to neberiem..ak mam tento typ bolesti tak spankom prejde.
ale napr ked niekde cestujem na dlhsie vzdialenosti a pridem domov v rovnaky den tak mam opat podobny pocit (ten tlak ale intenzivnejsi) v hlave a tam si uz musim dat liek ale nedavam :D lebo bez neho by ma este aj rano bolela hlava, no opat to kavou eliminujem