Euthyrox 25 - vysadenie lieku

Príspevok v téme: Euthyrox 25 - vysadenie lieku
Tina98

Dobrý deň

1.Beriem euthyrox 25 už takmer 5rokov a mám len 20 kedže je to hormon niesom si istá či lekárka nespravila chybu s tým že mi ho predpisala v obdobi ked som este bola v puberte pretoze vtedy je clovek vo vyvoji. Môže s tym suvisiet napriklad ze moje prsia nedorastli a pod. ze sa moje telo dobre nevyvinulo?

2. Asi pred rokom alebo dvoma som zacala mat problemy s trasom ruk a dokonca posledne mesiace som zacala pocitovat rychlejsie bitie srdca a moj pulz v krku je coraz viac neznesitelnejsi a z neho mam aj pocit ze sa mi trasie hlava a myslim ze to vsetko su zle ucinky lieku. Hovorila som to aj mojej doktorke ktora si to vobec nemysli no ja mam opacny nazor predsa je to moje telo a ja mam tie zle ucinky tak s tym chcem nieco robit.

Na dalsiu kontrolu mam ist az v juli preto som sa rozhodla ze tento liek vysadim a nebudem sa spoliehat na moju doktorku a uvidime co sa bude diat v juli ked pridem na kontrolu... mozno vobec nic a potom by som tie tabletky zbytocne uzivala. Inac zabudla som napisat ze mam problem s lavym lalokom ktory tam viac menej ani nemam alebo je uplne maly a ten pravy ma normalnu velkost tak preto beriem tie tabletky. Doktorka mi stale hovori ze to nieje nic vazne. Aky mate na to nazor vy? Mam ho vysadit alebo snad mam uzivat nieco ine npr. olej Fortuna Vitae?

Irén 1

No to by ma zaujímalo ako to vysvetlil,ale ty podľa toho nemáš autoimunitné ochorenie a preto tebe zrejme ten olej pomáha,no mne sa zdá,že u mňa to malo opačný efekt,kedže ja AI. š.ž. mám.

jajaja295

sono som mala zle, ked som prisla prvykrat...teda nemala som ziadne uzly ani nic, len som mala stitnu vacsiu, nez potom...a kazdy den uzivam selen + ryby olej s jodom, kazdy druhy den uzivam euthyrox25...doktor bol v pohode, nebol uchyl, ako ta stara lezba pred tym, co ma osahavala na hrudi...vysvetlil mi vlastne co je ta znizena funkccia a preco vznika

Irén 1

jajaja dík,že si sa ozvala.
No a mala si pred tým zlé sono ? No a ten nový Dr. je lepší . teda či si s ním spokojná . Stále berieš olej a 25 hormon ? Ešte nejak som zabudla aké máš ochorenie - teda,že znížená činnosť to viem,ale či autoimunitné,alebo len hypo.
Evellina písala,že prešla zo zníženej do hypertyreozy a tiež brala olej a tak sa trochu aj ja bojím.

jajaja295

ahoj
ja som bola u toho noveho lekara a ten mi teraz nebral krv, len mi pozeral stitnu na sone a ze ju mam peknu...dalsiu kontrolu mam az v novembri a vtedy mi zoberu krv...len mu stacilo vidiet, ze som mala v dece,bri vysledky ok

jajaja295

jill
beries L-thyroxin pravidelne a aku velku davku? skus ho postupne znizovat ale zacni uzivat ryby olej s aktivnym jodom + selen..tento olej kupis v kazdej biopredajni a stoji 17,90€
ja idem na kontrolu v piatok a momentalne beriem 25mg euthrox kazdy druhy den + selen + olej

jill

Mám tiež otázku,je vôbec potrebné brať ďalej L-thyroxin keď mám v norme hodnoty štítnej žľazy?Dr.mi povedala,že musím brať aj naďalej,že sa mi môže výrazne poškodiť šž.Nejak neverím,myslím si,že ide len o dr.body.Teraz im len na tom záleží.

RNG

Euthyrox ma plno skodlivych postrannych ucinkov pre mnohych, preto na ne musia upozornit. Ty mas to "stastie" ze patris medzi tych, ktorym sa to objavilo. Alebo neveris sama sebe a myslis si, ze ta niekto uisti, ze ziadne priznaky skodlivosti lebothyroxinu nemas???
ask.healthline.com

Inac zapaly nie su sami od seba, musia byt niecim sposobene, tj nejakym mikrobom, zamorenim alebo dokonca je mozny aj parazit. A to je treba samozrejme adresovat.
Jod a selen sa podielaju na vyrobe cistiacich enzymov, preto ich odporucujem kazdemu doplnat.
Tak isto odporucam kazdemu si zvysovat viralnu imunitu, lebo nosime v tele mnozstvo virusov, ktore sposobuju hromady zapalov a ine skody v tele, aj ked sa navonok casto vobec neprejavia.

mia-19

Ahoj ja tiež beriem Euthyrox 25. Ja mam chronický zápal štítnej žľazy.Od kedy beriem tie lieky mám poruchy cyklu, triašku, návaly tepla a pod.Lekárka mi povedala že tento liek je detská dávka a s toho mi nič nemôže byť. No mne sa to nezdá. Brala mi krv, meria mi hladinu hormónov v tele. Chcem sa opýtať vážne je ten Euthyrox 25 taký neškodný? Dakujem

RNG

Telo potrebuje jod na funkciu stitnej zlazy aj inych zliaz, tiez na vyrobu enzymov a podobne. A v nasej suchozemskej potrave ho mame primalo takze je dobre si ho doplnovat. A samozrejme aj selen, lebo tie pracuju spolu v tele. Euthyrox nie je prirodna latka, ale patentovana chemikalia na nahradu thyroxinu, jedneho z hormonov, co vyraba stitna zlaza. Tj je to liek, patentovana chemikalia, ktora ma samozrejme sj skodlive postranne ucinky, mnozstvo, medzi inym aj na pohlavne organy, hlavne ked ho beries v case vyvoja.
www.universaldrugstore.com