Nesprávne lieky?

Príspevok v téme: Nesprávne lieky?
tegretolCR

Ahojte, už dlhšiu dobu mam taký problém že:
Keď som v tichu, najmä keď idem spať, tak počujem šum v uchu..nieje to pískanie je to šum.
Bol som u doktorky, neurologičky a tá mi na to predpísala tabletky Tegretol CR.
(Počul som že viacero pacientov s ňou nebolo spokojných, údajne tiež pre zle predpísané lieky.. k iným neurológom ísť nemôžem lebo k nej som bol priradený v rámci toho kde bývam :|)
K veci, myslíte že sú to správne lieky na liečbu tohto problému? čítal som leták, hľadal som na internete a akosi sa nikde nemôžem dočítať že by riešili môj problém. Uvádzajú tam že je to na liečbu epilepsie a nejakých iných podobných problémov.
Tak sa chcem radšej nejako uistiť predtým než ich začnem brať a mali by mi spôsobiť nejaké problémy...
(+tieto lieky patria medzi antiepileptika..to znamena?...)

tegretolCR

Akú diagnózu? nestačí čo som popísal? šum v ušiach - TINNITUS.
v sprave mam uvedene:"Hypacusis s tinnitom"..

A ešte, predpisala mi Katadolon na občasne bolesti hlavy,..v letaku som sa dočítal že tieto lieky sa na tinitus nesmú úžívať ..tak ja neviem fakt :D

Lula13

A antiepileptika su vlastne lieky na epilepsiu, to znamena,ze by si nemal dostat zachvat....skus sa spytat doktorky preco ti ich dala,nech ti to vysvetli

kabel

ano, mylis sa. Odborni lekari maju taktiez rajony a mimo tvojho rajonu ta odborny lekar moze odmietnut s odovodnenim, ze ma plno. Takze "povinne" ta musi vysetrit len lekar, ku ktoremu patris podla bydliska, vsetci ostatni ta zoberu len na zaklade svojej dobrej vole.

Lula13

ale ved odborny lekari nemaju predsa obvody, preco by si mal byt k nej priradeny.....co ja viem,lekara si mozes vybrat a ked nie si spokojny,tak mozes ist k inemu lekarovi....ci sa mylim?