Točenie hlavy - liek?

Príspevok v téme: Točenie hlavy - liek?
..majka..

Ahojte, už niekoľko rokov trpím strašným točením hlavy ktoré sa mi prihodí tak raz do mesiaca, zavisí to od viacerych vecí...mám neurogénnu tetániu plus problémy s chrbticou a viem že oba tieto faktory môžu mať na to vplyv.. každopádne, chcela by som sa opýtať, či by by mi niekto nevedel poradiť účinný "liek" na to točenie hlavy, pretože ma to niekedy ochromí aj na pár (3-4) dní kedy sa cítim unavená, hlava sa mi točí, ťažko sa sústredím, neistota pri chôdzi a pod. A kedže nie každý deň si môžem dovoliť, aby som ho strávila v posteli, potrebovala by som niečo, čo by ma dalo do normálneho stavu v krátkom čase..viem že to nie je dlhodobé riešenie, ale niekedy mám taký závrat že sa bojím vyjsť von a to nie je nič príjemné, najmä keď mám niečo dôležité (napr. skúšku)..počula som že na to pomáhajú nejaké injekcie, ale nevyznám sa v tom.
Ďakujem za všetky rady

TinaM

nemam s tym sice skusenosti, ale cvicis na chrbticu? na spevnenie vsetkych vnutornych svalov a spol. A potom, neviem, len tipujem, ale mozno voda s citronom. Dalej su take kadejake kvapky- 31 byliniek, alebo 100 byliniek, je to asi jedno, keby si si tym skusila potriet kozu pod nosom a chvilku to dychat. Ja toto vsetko robim kvoli migrene (viem, asi sa to neda porovnavat, ale kto vie...)a celkom mi to pomaha.

..majka..

u neurologičky som bola, ale tá mi len diagnostikovala tetániu, a povedala že mám brať magne B6, ktoré užívam no stále sa mi tieto "stavy" vracajú a ja by som potrebovala niečo, čo by na to zabralo ihneď aby som sa 3 dni nevláčila ako mátoha.. :)