Ochlpenie S.O.S

Príspevok v téme: Ochlpenie S.O.S
vori

Ahojte, mám jeden veľký problem a dlhu dobu si nad tým lámem hlavu. Od puberty som mala problem s dosť silným ochlpením, chlpky mi zarastali a nové narástli už na druhy den. Pred vyše rokom som sa rozhodla pre antikoncepciu no dve mi nesedeli bolo mi z nich hrozne zle ba dokonca som stratila zrak tak som hak musela vysadiť. Lekár mi vtedy povedal že mám priveľa mužského hormonu. Počas užívania hak (1rok cca) sa moje ochlpenie akoby zázrakom stratilo, oholenie mi vydržalo aj týžden a nemala som problem s holením. Teraz hak neberiem už asi 4 mesiace a ochlpenie sa vratilo ba dokonca aj na miestach kde pred tým nebolo (horná pera, tvár,ruky). Prosím vás teda o radu či je nejaký liek ktorý by to vyriešil okrem antikoncepcie s ktorou už nechcem mať nič spoločné :( ...

Betonarka

Ano napomahaju aj otehotniet, lebo len zdrava zena moze otehotniet, ta ktora ma v poriadku hormony, tie lieky su volno predajne prirodne preparaty a dolezite je ze pomahaju udrziavat a regulovat spravne hormony, preto napomahaju otehotniet, ver tomu ze ak mas vysoky testosteron tak sa ti otehotniet asi hned nepodari, tieto lieky by ti mohli pomoct, pretoze nemas hormony v poriadku. Ale mozes brat radsej HAK ak ti to viac vyhovuje... Prirodna liecba vacsinou trva dlhsie, a branit sa otehotneniu sa da aj inak ako brat HAK, existuje aj antikoncepcia pre muzov ;), ale ti maju asi viac rozumu ako my zeny a nechcu o nej ani pocut

vori

Betonarka akurát som si kukla tie lieky, a pri všetkých bol popis že napomáhaju k tehotenstvu ... a nebolo tam nič o redukcii ochplpenia ... kedže nemožem užívať antikoncepciu a mám 22 rokov veľmi by som sa asi bála =D

vori

Betonárka prosím ťa a tie kvapky su volnopredajne alebo ako to je ? máš s tým skusenosť ? No ja som u gynekologa za posledný rok čo som mala HAK bola častejšie ako na klavíry ako sa hovorí :/ stále mi niečo bolo povedala som mu aj o problemoch ktoré mam a nič a polycystických vaječníkoch mi nehovoril .... a práve toto že antikoncepcia ako liek a popritom je to asi to najhoršie čo žena do seba može dať :/ ... Ivetka ved to je to že ta laserova je finančne dosť náročna a sesternica bola na nej asi aj5 x čo mala na krku a brade chlpky a nepomohlo jej to ... robia sa jej stále :/ ... som z toho zúfala naozaj

betonarka

baby ak mate zvysene ochlpenie a zvyseny testosteron, mozete mat polycysticke vajecniky, ak vam endokrinolog nezistil inu pricinu, ja by som skusila kvapky Femigard, Inofolic alebo nosifol. Drzim vam palce, ja som mala tiez zvyseny testosteron, ale o polycystickych vajecnikoch som sa dozvedela az o dalsich 5 rokov neskor, bohuzial nerobia sa komplexne vysetrenia namiesto toho sa nasadi HAK, akoby to bol liek na vsetko...

iveta9226

Zamálo :) mne papier vypisovala moja obvodná lekárka .Až potom som sa musela objednať na endokrinológií. Objednať sa terba čím skor lebo, kím sa dostaneš do radu to je zopár mesiacov :( Ohladom tej laserovej epilácií To ty ešte neviem povedať či sa zato platí musím zavolať revíznemu doktoroví a opítat sa nato či mi to preplatí poisťovňa . Vraj sa to preplácalo ale po novom to neviem či sa to prepláca ja dúfam že áno lebo laserové epilácie nestoja malé peniaze. Do konca mesiaca to zistím a ak chceš dám ty vedieť,.. ebi čo spomínala ten dexametazon mi taktiež predpíše pani doktorka ak budú vysledky krvi také ako pani Doktorka predpokladá. Ten dexametzon pomáha aby ochlpenie nerástlo..

vori

Ivetka dakujem za odpoved a za radu. Naozaj to znepríjemnuje život, tak asi sa aj ja musim odjebnať, ale musím pred tým ist ešte k obvodnej či hned možem sa niekde na endokrinologii objednať ? A tu laserovu operáciu si hradíš sama ?

ebi77

nadmerné ochlpenie spôosobené prebytkom mužských hormónov sa lieči aj dexametazónom, skús ísť sa dať vyšetriť za dobrým endokrinológom, oni predpisujú dexametazón

Iveta9226

Ahoj mám skoro rovnaké problémy. Zo zdravotných dovodov som začala brat antikoncepciu najprv som brala antikocepciu ktorá mi nesadla bola som strašne nervózna no táto antikoncepcia nebola proti ochlpeniu ..potom som zašla ku gynekológovi a dala som si predpísať novu a vypísal mi Dianne brala som ju asi pól roka chlpy som mala len také jemnučké nad hornou perou na bruchu a troška na trupu...noo antikoncepcia zabrala ale pribrala som 11 kg.,,,co bolo pre mňa veľa tak som ju prestala brať...a asi po 2 mesiacoch mi začali rásť chlpy ako všade krk,brada,líca,a aj nad hornou perou mam tmavšie chlpy. Je to pre ženu veľká trauma to viem. Hľadala som pomoc na nete no zisťila som že to može byť aj choroba!! tak som zašla k obvodnej lekárke a povedala som jej o svojich problemach a poslala ma na endokrinologické vyšetrenie lebo možno že mám Štítnu žľazu teraz chodím na mnoho odberov krvy, vyšetrenia a tak...No štítnu žlazu nemám no našli mi cistu na vejecníkoch :(((( ale cista s ochlpením nemá nič spoločné!! teraz mi brala znovu krv,,,a o dve tiždne budu výsledky a bude sa to riešiť laserovou epilaciou na ktorú mi vypíše papier pani doktorka. Ak maš niake otazky kľudne mi napíš na mail.Držím palce Ivetka